• Rodinný

Vlčí putování (2019) (TV film)

Jednoducho úžasné. Pravdaže určite to nie je film pri ktorom by ste od vzrušenia nedýchali, či v kľude nemohli popri pozeraní robiť aj niečo iné keďže charakter je dokumentárny, no vo mne zanechal naozaj hlboký dojem. Som rada, že v dnešnej dobe ešte niekto niečo takto krásne vytvoril!

Moje máma vaří lépe než tvoje (2015) (pořad) odpad!

Už keď vidím toho pózerského omašličkovaného moderátora chce sa mi zvracať. Pri podobných reláciach mávam obavy, že náš svet speje inteligenčne fakt do sračiek.

Prince Ital Joe feat. Marky Mark - United (1994) (hudební videoklip)

Som prekvapená, že tento hudobný videoklip som našla aj na čsfd, každopádne podľa recenzí vidím, že nie som jediná, čo je zvláštne predchnutá spomienkami a atmosférou, ktorá z neho ide. A Mark tu bol jednoducho strašne moc sexi.

Columbo - Columbo na univerzitě (1990) (epizoda)

Vychutnávala som si keď nadutí chlapečkovia dostali čo im patrí a hádam im došlo, že Columbo nie je len tak nejaký blbeček. Ale všimli ste si, že Columbo tu pri prednáške spomenul svoje nezmyselné žuvačkové usvedčenie ako nezmyselné? Naozaj existuje časť s usvedčením vraha podľa jeho odtlačkov zubov na žuvačke, čo je snáď blbosť, nie?

Komisař Rex - Diagnóza vražda (1994) (epizoda)

Ja som sa náhodou veľmi príjemne a mrazivo bavila, aj keď to bolo typicky rakúsko- nemecky nemastné- neslané a v konečnom dôsledku vlastne hovadina. Odkedy máme vlčiaka pozorujem, že je ozvučený asi ako aj Rex, takže pokňučávanie, popiskávanie, mrmlanie a tiež záujem o loptičky, kostičky a pantofle bude asi charakteristický.

Matrix Resurrections (2021)

Dovolím si pridať názor môjho muža- prepracované a omnoho lepšie ako dvojjka či trojka, no zároveň ten kto nevidel dvojku a trojku nemá šancu pochopiť dianie na obrazovke.

Zločiny v zahradách (2003) (seriál)

Snažila som sa vnímať tento seriál aspoň ako oddychovku ale pre tie dve ženské mi dej stále unikal... mala som pocit akoby som dobrovoľne sledovala dve ženy v menoupauze alebo čo. Tak to veru nič pre mňa.

Agatha Christie's Poirot - Opona - Poirotův poslední případ (2013) (epizoda)

Veľmi veľmi zmiešané pocity po pozretí. Na jednej strane dlhoročný milovník Poirota v tejto jeho filmovej podobe si vychutnáva do hĺbky stretnutie Poirota s jeho dávnym priateľom Hastingsom, Hastings berie Herculove možno tentokrát až príliš kritické poznámky so správnym nadhľadom a rešpektovaním jeho povahy. Na druhej strane ťažko padne vidieť ten rozdiel s predchádzajúcim dávnym prežiareným dielom na zámku a porovnať terajšieho zostarnutého a zomierajúceho Poirota, šedivého a smutného Hastingsa, ktorý má už dospelú svojhlavú dcéru. Plus tá dramatická až hororová hudba a potemnelá atmosféra. Oceňujem zaujímavý profil vraha/hyne, ale predsa ma Poirotov počin trocha zaskočil (a hlavne tá pretvárka- to mi k čestnému Herculovi proste nesedí). Agatha Poirotovmu záveru určite chcela dať dôstojnosť a sfilmované je to kvalitne, ale jednoducho som z toho celého trocha neistá. Fiktívni detektívovia ako Poirot by asi nemali umierať :-)

Agatha Christie's Poirot - Němý svědek (1996) (epizoda)

Tie dve hysterické stareny mi liezli na nervy, ale Poirot našťastie všetko berie s jemu vlastnou gráciou a inteligenciou. Inak časť so všetkým ako sa k Poirotovi sluší a patrí, naviac sympatický psík. Celá táto šiesta séria mi pripadá ako to najlepšie z Poirota z ešte stále 90 rokov, ku ktorým prechovávam určitú nostalgiu.

9 a 1/2 týdne (1986)

Ak má momentálne trapošina a (prepáčte) píčovina na entú 50 Odstínu šedi 41 percent, tak toto si zaslúži o 100 percent viac. Určite už len preto, že režisérovi sa podarilo to čo sa podarí máloktorému v snahe o vášnivý milostný príbeh- totiž chémia medzi ústredným párom naozaj funguje (teda aspoň na plátne) a erotická iskra alebo určitý magnetizmus ako medzi dvoma protipólmi tam je a nie je vôbec nutné kvôli tomu predvádzať akrobatickú pornografiu. (A nechcem tiež porovnávať napr. s neprekonateľným erotickým a thrillerovým napätím Základného inštinktu- to je na inú tému). Pravdaže mohli by sme sa zamyslieť nad podrobnosťami, ako napr. či by bolo rovnako vzrušujúce aj spoločné upratovanie po chladničkovej avantúre, ale o tom to proste nie je. Skôr by som povedala, že erotické dusno v roli poníženej a toho čo ponižuje nedokáže vyplniť medzeru a túžbu po niečom hlbšom a trvácnejšom, alebo iba na krátko v sexe a pár chvíľach šťastia. Tu zrejme trvali deväť a pol týždňa. Detaily kamery pri niektorých scénach spôsobovali, že som mala pocit, akoby som chvenie Kim Basingerovej cítila na vlastnom tele. Mimochodom Kim som videla hrať možno ešte v jednom či dvoch filmoch a brala som ju tak "normálne", ale po tomto filme si myslím že je naozaj výborná herečka. Akoby na človeka preniesla všetky tie svoje zmiešané pocity z takéhoto vzťahu a v neposlednom rade to zvláštne depresívne vyznenie. Rourke je tu okomentovaný už dosť, podľa mňa kebyže nevnímame že je to "Rourke", tak do tejto role padol v pohode. Zapamätateľný je aj Kimin striptíz a doteraz sa mi spája so zmienenou skladbou a s nedefinovateľným depresívnym pocitom. Opäť vidno, že aj úplne jednoduchý tanec môže byť dokonca príťažlivejší než zložitý erotický striptíz. Na druhej strane súhlasím aj s názormi, že film sa občas vlečie.