Cool Girl! (2023)

Extrémně velká placená propagace, která se zjevuje každou minutu v tomhle dojemným cringe filmu z kterého se vám chce brečet. Navíc chybí u Kristal pan F.B. s kterým by tento film nabral větší grády a byl víc procítěn samotnou paní Shinovou.... Film je navíc předpovídavý takže už od začátku víte co se tam stane, příběh extrémní shit ale kamera je oukej takže za to bych dal hvězdičku nahoru, jinak uvažuji nad tím jestli se n.e.z.a.b.i.t. Děkuji jednou stačílo Váš Cool Boy!

Rychle a zběsile 10 (2023)

Ride or Die to Fast X, první část finále série ze třích, která zakončí Fast ságu. Tvůrci si dali záležet na vytvoření vizuálně působivých scén, zejména těch, které zobrazují města. V tomto ohledu je film lepší než osmý a devátý díl série, ale je tu dost nasekaných CGI scén, které byly točeny ve studiu před zeleným plátnem. Co se týče příběhu, je patrné, že jsou tam stále nějaké kurdoviny, což je charakteristické pro Fast ságu. Tento díl, ale byl pro mě celkem dost emoční jako závěr sedmé série, pobavil svým trapných humorech i nadchl, návratem G., a především díky výkonu Jasona Momoa, který je skvělý v hlavní roli. Hudba ve filmu je geniální a skvěle podtrhuje atmosféru jednotlivých scén. Dom ztrácí rodinu víc a víc a neví co s tím, jediné o co mu jde je záchrana svého syna.  Finále filmu je perfektně otevřené pro následující dvě pokračování, tudíž zůstanete s pocitem, že nevíte co bude dál a máte o postavy strach co se s nimi stalo. Opening sequence filmu je také velmi cool a krásně nám ukazuje scény z pátého dílu s něčím navíc :D Fast X je film, který si zaslouží pozornost. Skvělé herecké výkony až na výjimky, geniální hudba a působivé vizuální efekty, které jsou občas moc přispívají k vytvoření příjemného zážitku pro diváky bez použití omamných látek nebo alkoholu. Jestli váháte nad tím jestli jít na Cool Girls, Malou mořskou vílu, Spidermana Across the spiderverse, rozhodně neváhejte a běžte ještě na FAST X dokud máte ještě čas. Rychle umírájící sáze dávám letos 7/10

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

“We’ll all fly away together, one last time, into the forever and beautiful sky.” ❤️11/10 Masivní jízda při které máte na krajíčku a prožíváte každou vteřinu bez vydechnutí. Co v roce 2014 James Gunn započal, zde krásně ukončil, každá postava se dočkala uzavření své kapitoly v Gunnově vizi a po devíti letech též skončil příběh Strážců Galaxie tak jak je známe. I když trailery naznačovaly jiný konec, tak jsem rád, že to dopadlo takto, než by to dopadlo jak naznačovaly trailery a dočkáme se pokračování jejich cest i když ne jako Strážců. Soundtrack byl geniální, hlavně při první scéně s Warlockem, dále například při scéně s High Evolutionary nebo na konci filmu. Dále bylo cool slyšet hity z minulých let a krásně seděly do scén. Příběh konečně dával smysl a byl dobře sepsán, i když třeba Warlock tam byl zbytečně, tak byl cool a při endingu bylo jeho vykoupení celkem fajne a když mluvím o tom endingu tak bylo zajímavý sledovat, že už jedna postava skončí, ale pak přišlo to co přišlo a vrátila se. Ofc cameo šmouly bylo taky celkem cool, nebo postcredita s dědou. James Gunn zvládl jízdu u Marvelu na výbornou, uvidíme jak spasí svět DC.

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

6/10 Tenhle film byl "vpohodě" i když příběhově byl naservírovaný ovocný knedlík s hranolkami. Scény mimo Quantovou říší jsou nejlepší na tomto filmu, líbí se mi ty trapné jokes například joke v kavárně, ale jsou tu i zbytečné jokes, po kterých člověk spíš brečí ehhh, i když některé scény v ní jsou také vpohodě třeba ta finální Kang vs Antman nebo Kangův origin. Modok je v tomto filmu létající meme, mohl za mě dostat víc prostoru a být hlavní záporák filmu s tím, že na konci by se třeba objevil Kang s tím že za tím vším stojí on. A proč vlastně dávám tak vysoké hodnocení? Kang je super a prodal se mi alespoň trošku, jde z něj strach aaa nevím prostě jsem se nějak vypnul a užil jsem si ten film.......

Black Adam (2022)

5/10 Black Adam je málo slaný salát bez okurky, rajčat a salátu, což je dost důležité. A to, že postavy jsou ala marvel a používají stejné schopnosti nu to je bída.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Tak nám dorazil do kina poslední film fáze 4 a zároveň dorazila rozlučka s Chadwickem Bosemanem. Ryan Coogler měl těžkou práci se vypořádak se smrtÍ Black Panthera a s představení Talocanu, ale povedlo se mu to a je to pečička.  Hudba je skvostná a chábr vedle mě si ji dost vajbískoval xd. Celková doba 161 minut je sice zbytečná, ale jsem rád, že to neosekali jako předchozí marvelovky.  Vracíme se zpět do Wakandy kde nás čeká dosti podobný příběh jako v prvním díle, že chce záporák spálit svět, s tím rozdílem, že momentální hlavní bad guy není Killmonger, ale El Niño Sin Amor.  Začátek na mě působil krásně emocionálně a následné intro bylo dosti fajn. Suprově byla udělaná i následná scéna v OSN, prolnutá s útokem na Wakanďanské území mimo Wakandu. Představení Namora v podobě flashbacků krásně zapadlo do děje i přesto, že origin Namora byl změněm od komiksové předlohy, ale co není v marvelu že.  Následné scény kde byl Namor a město Talocan dost tahaly film a rád jsem pozoroval mořskou civilizaci, ale také akční scény na povrchu země byly fajn, nejvíc mě bavil útěk z garáže Riri, záchrana Shuri a Riri z jeskyně a předposlední souboj ve Wakandě. Byly tu i nudnější pasáže jako linka kolem Nakii, jak za ní přisla Ramonda do školy, nebo její zjištování informací o Namorovi.   Co se mi dost vyloženě nelíbilo byla Riri a její dětinské chování, je jí devatenáct tak už by se měla chovat vyspěle a ne jako dvanáctka, ale třeba její oblek byl docela fajn. Dále mi stále vadí logika marvelu, že se něco musí stát, protože scénář si to přeje, takže  Namor jim dá týden na oplakání mrtvých a na přípravu k dalšímu boji... Shuri za týden přijde na to jak vytisknout kytku na získání schopností, když za rok nebyla schopna se k tomu dostat, páč nechtěla what jo počkat scénář marvelu :D Výroba nového obleku pro IronHeart, midnight angels a výroba kytky mi přišla dost jako fajn scéna, ještě když tam hrála tak dobrá hudbička :D  Když jsme u těch obleků tak obleky midnight angels mi přišli dost z plastelíny, ale na to jsem si průběžně zvykl.  Následná scéna Shuri s M'baku jak si dávají páku byla dosti fajn a konečně zaznělo, že Black Panther žije! Pak se šlo na věc, Shuri udělala saunu pro Namora a Riri další hledač vibránia. Následoval akční fight Talocanského lidu s Wakandou, tenhle souboj mi připoměl ten z Infinity War, takže dost fajn fight. Plusový bodíky dávám také za konec fightu, který vyhrál Black Panther, ale rozhodl se nakonec Namora nezabít a nechat mu šanci se vzdát, většina marvelovek zabije záporáka a nepokračuje s ním, což je dost velké plus. Spojenectví Wakandy a Talocanu určitě uvidíme v následujících projektech, takže se máme na co těšit. Blížíme se k závěru, kde Shuri pálí oblek a  KONEC, krásné titulky s písničkou od Rihany. Camea: Pro mě nejsilnější cameo byl Killmonger a nejvíc zbytečný mi přišlo cameo Val, nebo spíš celkově její linka ve všech marvel projektech mi vadí.... Post-credit scéna: Dalo se čekat,  ale to dítě mi přišlo dost mladé.  Celkově bych tento film hodnotil jako nejlepší počin roku 2022 a zároveň jako fajn rozlučku s Chadwickem. Dávám hodnocení 9/10 rybářů, páč se mi to dost páčilo a doufám, že to dosáhne na nějakého oscara.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Cítíte se na h*vno? Nový Thor vás naučí se chovat ještě víc na h*vno :D Taika si vzal do ruky nelehký ůkol a toť jest udělat další film s Thorem po Ragnaroku a navázat na zábavu pro celou rodinu. Celý film vám utečně stejně rychle jako vaše nejbližší láska a je to vůbec správné? Jsme cca v půli marvelovské fáze 4 a je těžší vymyslet něco nového co se odliší od marvelovské šablony a toť Waititiho zábava jest alespoň z kousku. Barvičky, emoční chvilky, vysvětlení rozchodu, hudba atd všechno je fajn. Gorr the God Butcher má skvělej origin a je rozhodně jeden z nejlepších záporáků, který nahání hrůzu, hlavně malým dětem a důvod jeho motivace je dost zajímavý, jen je škoda, že se asi dále v MCU neobjeví, snad jeho dcera alespoň. Sledovat vztah mezi Jane a Thorem je krásné, scény kde jsou spolu, mluví  nebo bojují spolu, jsou top. Dále tady máme zpátky Mjölnir s novou vlastností, roztříštění na kousky a jeho následné složení je boží, který chce Thor zpátky. Chemie mezi Thorem Stormbreakerem a Mjölnir je kladivová dost!!! Zeus mi přišel dost trapnej a zasazen do děje jen proto, aby valkýra získala jeho thunderbolt a jeho "zabití" mi dost přišlo odfláklé, páč to bylo dost rychlé, mohli tam dát alespoň nějaký fight Thora s ním. Málem bych zapomenul na naše oblíbené strážce galaxie, byli fajn, akorát to bylo takové delší cameo, aby Peter Quill povzbudil Thora v životě a ujistil, že i jeho život je tragický. Samotné finále s dětmi mi přišlo dost cool, jak Thor použil svoji sílu, aby děti dostali na chvíli jeho sílu a porazili monstra, bohužel se tu zjevila Jane a Thor už věděl, jak to skončí. Zničení Necroswordu bylo dost epic a následná scéna s Gorem před Eternity. Post-credity nám opět naznačili pokračování jako je u každé marvelovky a druhá mě docela nahnala na návrat jedné postavy, snad to tak bude. Příbeh teda moc kozí, ale záporák byl vůz. Celkem hodnotím 6,5 koz z deseti.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Tak jsme se po čtrnácti letech dočkali prvního "horrorového" snímku od Marvelu a musím říct, že Raimi ukázal co umí. Změna režiséra pomohla ke zlepšení kvality filmu a rozhodně k lepším výdělkům. Benedict zandal jako vždy úžasný výkon a myslím si, že dost lidí zařadí jeho výkon jako jeden z lepších. Xochtil jsem naposledy viděl v nějakém seriálu na Disney Chanelu a musím říct, že si prošla dost vážnou hereckou a vzhledovou změnou a myslím si, že má dobrou budoucnost ať už v marvelu nebo v jiných filmech, případně seriálech. Wong dostal trošku víc prostoru a při některých scénách jsem se o něj bál :D No a Wanda tahala celý film, takže bych spíš řekl, že jsem nešel na Strange ale na Wandu :DD Všechny postavy byly více OP a dost se mi to líbilo, co se naučily za tu dobu co jsme je neviděli. Paralérní světy mě celkem zklamali, páč jsme je viděli jen během pár vteřin a následně jsme se zaměřili jen na dva. Motivaci hlavního záporáka chápu, akorát na takový film by se hodila nějaká větší. Ilumináti a jejich camea byli fajn, akorát jsme se jich po pár minutách zbavili, což je dost škoda, ale při zjevení pár členů jsem dostal husinu. Příběhově teda slabší, než třeba NWH, tudíž příště by to chtělo lepší scénář. První postcredita samozřejmě naznačila návrat Strange a náznak děje třetího dílu. Druhá postcredita mi přišla zbytečná i když celý sál včetně mě se smál. Kamera, střih a zvuk byl fajn i když soundtrack není nijak zapamatovelný jako při NWH. Celkové hodnocení teda "vizuál pěkně mastný, ale příběh je salát"........ 7,8/10

Spider-Man: Bez domova (2021)

Poslední marvelovka roku 2021 vyšla. Při první scéně se mi soundtrack nelíbil, vůbec tam neseděl, ale zbytek soundtracku byl jinak good. Příběh byl nadprůměrný. Camea různých jiných postav byly skvělé, některé tam byli i delší dobu. Opět se ukázalo že trailery lžou a je to trošku jinak se sesláním toho kouzla. Trošku jsem nepobíral jak Ned dokáže takovou jednu věc, to pak pochopíte co mám na mysli až NWH uvidíte. Hlášky good, ale občas se vůbec nehodili do děje. Strange chudák tam byl jen na začátku a konci, ale i tak op postava. Konec byl skvěle zpracovaný, škoda jen že se tam něco stalo s Peterem, Nedem, MJ, ale tak to se zase změní jelikož budou další tři díly. Záporáci skvělí, je tam i vysvětlení kdo neviděl všechny Spiderman filmy odkud jsou a jak se tam ocitly a jaký měli cíl, ale nechápal jsem proč pak najednou otočí proti spidermanovi kvůli jediný věci. Takže tak 9,5*

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Popravdě nevím co napsat, jelikož tenhle film je pro mě velké zklamání. Za prvé není to R, chybí scény kdy Carnage žere hlavy :/ Postavy jsou špatně napsané, příběh o tom ani nemluvím, bože 97min fakt nestačí na Carnage a jeho příběh a je to jen CGI myšmaš. Jsem rád alespoň za tu potitulkovku a některé humorné scény :KEKW. Takže je jasný že dávám pouze 2/5*. Děkuji za přečtení, ale "nechutnal mi moc" tenhle film.