• Thriller

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička (2022) (seriál)

Tenhle seriál měl ambice být aspoň průměrný, bohužel výsledek je silný podprůměr. Jako plus vidím délku epizod, které mají okolo 30 minut, a tak to trápení šlo vydržet, i když i to bylo náročné. Samotná hlavní aktérka Tatiana Maslany je určitě kvalitní herečka, ale zde se moc neprosadila. Za vinu dávám hroznému scénaři a v prvních epizodách velice zvláštní režii. Já nevím, ale nebylo by třeba lepší kdyby na seriálu pracovali ze začátku až do konce stejní lidé, ale jestli smátlanina všeho dohromady je umění, tak nic proti gustu. No celou dobu se hraje na camea, tvůrci asi mysleli, že by se jinak asi nikdo nedíval, ale sakra museli mi takhle dehonestovat mého milovaného daredevila!? Hnusná CGI bitka na parkovišti, instantní odhalení kdo daredevil je, bitka ve skladišti proti nějakému uchylákovi v přitepleném žabím obleku, a poté vášnivý koitus. Jo a samozřejmě konec, kdy za denního světla odchází celý šťastný. Co to sakra???? To je ten ďábel z Hell's Kitchen, který je tajemný, který se ani neodhaluje svým nejbližším ROKY, a ten který má výborné charisma a vypořádává se s problémy, jak ze života právníka, tak hrdinou pod maskou. No tohle mě fakt rozmíchlo. No, a ta poslední epizoda to mělo za důvod, aby se u toho naštvali i diváci, které to bavilo. Vlastně žádná dějová linka nebyla zakončená, totální katastrofa. Jo, a to že se zde objevují postavy, s nadpřirozenými schopnostmi jentak bez důvodu, prostě bez nějaké souvislosti a nápadu. Strašidelný zážitek, MCU má velký problém, a dokud si to v Disney nesrovnají v hlavě dopořádku, tak radši nesledovat, je zde podezření na vytvoření mozkového nádoru při sledování

Monstrum (2022) (seriál)

Monster: The Jeffrey Dahmer Story je strhující podívaná pro trochu silnější povahy. Dle informací velice realisticky poukazuje na příběh Jefferyho Dahmera. Nelze netflixu upřít výbornou kameru, hudbu, atmosféru a herecké výkony(zejména Evan Peters a  Richard Jenkins, kteří působí extrémně autenticky a věříte jim to). Po prvních dvou epizodách se bojíte pokračovat, avšak seriál to vypráví tak působivě, že vám to prostě nedá . Tempo je pomalejší, to však seriálu prospívá.  Seriál sám o sobě kvalitní, hodnocení jaké má si zaslouží a tím to končí. Bouhžel nastává problém, jak pozoruji soc. sítě a celkově internet, tak se začíná J. Dahmer popularizovat, avšak ne správnou cestou(což samozřejmě není chyba tvůrců). Tohle je hraní na tenkém ledě. Jistě to, že si divák udělá během sledování sympatie jak k obětím, tak i samotnému Dahmerovi je naprosto pochopitelné, jelikož příběh není jenom černobílý a je vyprávěn z velice mnoha pohledů. Avšak z morálního hlediska nevím nevím

Jan Žižka (2022)

Jan Žižka je film, kterému jsem fandil už od začátku oznámení. Petr Jákl si vzal velké sousto, natočit hollywoodský snímek z 14. století z českého prostředí zobrazující českého vojevůdce Jana Žižku pro zahraniční publikum. Natočit film takových rozměrů rozhodně není snadné, takže vůči Jáklovi respect, že to dotáhnul do zdárného konce. Je sympatické vidět snahy o vytvoření snímku, který má i nějakou vypovídající hodnotu. Jákl dostál důvěru, a tak dokázal získat rekordních 20 milionu USD na český film, i když v rámci Hollywood měřítka to je skoro nic co vyhodí za kdejakou komedii. Proto ve filmu nevidíme žádné velké bitvy, ale spíš menší souboje v lesích a na hradech. Natočené je to pěkně, hezké záběry ukazující nádhernou českou přírodu. Celý film má šedé zabarvení, které hodně lidem nesedělo, ale mně to ladilo k tonu filmu. Příběh je v první polovině dost zajímavý, avšak druhá půle je spíš takové zběsilé běhaní po lese. Z herců se mi líbil Til Schweiger, Matthew Goode a Roland Møller. Ve filmu byla spousta vedlejších postav, které nebyly moc výrazné, zejména Žižkovi parta, která nedostala dostatek prostoru, aby se nějak prosadila. Akční scény vypadají dobře, šlo vidět, že Jákl jako bývaly kaskadér se vyzná a umí využít choreografii. Škoda, že občasná chaotická kamera to kazí. Je zde vidět hodně drsných scén, které jenom dokazují, jaká tehdy byla doba. Myslím, že film předává co předat měl a pěkné vyzobrazuje Žižku u jeho začátků. A to, že někteří hrdí historici brečí, že se zde objevují věci a zbraně o pár dekád dřív než by mělo, tak na to se můžu vysrat. Je super vidět zahraniční herce na jednom plátně spolu s našima :) Jelikož jsem Čech, tak trochu přilepším. 7/10

Vikingové (2013) (seriál)

Vikingové, akční drama, které nám ukáže začátky a později vývoj vikingských nájezdu na Anglosaskou Anglii. I když to nemusí být vždy historicky přesné, ukáže nám to události a postavy, které měnily vývoj Evropy v 9. století o kterých jste možná někdy zaslechli, ale neznali. Příběh Ragnara Lothbroka, kdy se z prostého sedláka stane vůdce nájezdníku, který objeví země plné bohatství na západě o kterých panujou legendy. Travis Fimmel hrající Ragnara patří k nejvíce charismatickým postavám, které znám. Populární Vikingové měli končit už po prvních 10 dílech, díky bohu, že se tak nestalo. První 3 série stojí rozhodně za to si pustit. Čtvrtá už je trochu moc natahovaná na úkor hodně počtu dílů. Pátá a šestá už je něco jiného, avšak kvalitu si stále drží. Za mě lepší než Last Kingdom, ale i to má svou pečeť kvality.  Vikngové 8,5/10

Daredevil (2015) (seriál)

Daredevil je seriál, který jsem si naprosto zamiloval. Výborné postavy, příběh, problémy jak ze života pod maskou, tak i bez. Ideální počet epizod, kde se všechno důkladně představí, vysvětlí a zároveň zabaví. Připomíná mi to Nolanova Dark Knighta, jeden z nejvíce vydařených filmů vůbec.  Tohle je ten daredevil, kterého znám, a žádný disney mi ho nepokazí. Daredevil 9/10

Thor: Láska jako hrom (2022)

Nový Thor, čtvrtý v řadě, zpracováním velice velice podobný Ragnaroku extrémně narazil pro většinu sledovatelů. A není divu, to co bylo na předešlém Thorovi nového, osvěžujícího a z části trochu trapného se přeneslo i do nového filmu. Avšak už to nepůsobí ani nově, ani zajímavě ani vtipně, spíše otravně. Po prvních 15 minutách jsem myslel, že se cringem propadnu do země, poté to moc nepřešlo, ale začínal jsme si to užívat. Jelikož každý, kdo viděl trailer a věděl, že Taika Waititi bude pokračovat v roli režiséra, tak nemohl čekat nic jiného než rodinnou komedii. Hodně záleží s jakým očekáváním na film příjdete, když nečekáte žádné velké drama tak vás film nezklame i docela pobaví(např. running joke s kladivem byl docela dobrý). Bale v roli Gorra the God Butchera byl výborný, a za mě jeden z nejzajímavějších záporáků MCU. Sekvence s černobílýmii barvami byl také zajimavý nápad. Finální soubojová scéna už byla trochu moc mimo, ale co se dá dělat. Docela jsme se bál, jak vysvětlí změnu Jane na Thora(ženskou verzi), ale nakonec vcelku dobře vymyšlené. Otázka zní, zda bych si přál, aby vznikl další film podobných kvalit? Ne, nepřál. V Disney teď vznikají projekty, které nemají žádnou hloubku a slouží tak pro zabavení diváka. V případě She-hulk tam chybí i to zabavení.  Poté je smutné se koukat, jak i samotný režisér si dělá prdel ohledně občas tragického CGI. Chápu, že pracovat v Diseny na digitálních efetkech je otroctví. Proto bych ubral na kvantitě a přidal na kvalitě. Je otázka, jestli se bude MCU směřovat stále tímhle směrem nebo budou vznikat originální filmy a seriály s nějakým smyslem. Jestli tohle bude pokračovat, tak u mě MCU skončilo po Endgame. Thor: Láska jako hrom 7/10

Sedm (1995)

Sedm je film, který Vás i po konci nutí přemýšlet o tom co se událo. Tady to nutkání a podrobnější chuť uvažování mi připomnělo film Nepřítel(2013) , u kterého jsem si několikrát říkal co se právě stalo. Každopádně film nám ukazuje jakýsi kontrast mezi talentovaným, mladým detektivem Millsem, který má ještě život před sebou, a mezi zkušeným, avšak starým detektivem Somersetem vyhlížející odchod do důchodu. Hlavním motivem filmu je sedm smrtelných hříchů, dokazující zkaženost a ješitnost lidstva. Objevují se zde momenty, nad kterými nedokážete žasnout jak mění postup filmu. Duo Freeman a Pitt odvádí dobrou práci, zajímavé myšlenky, atmosféra, že by se dala krájet. Pro krimi thriller ideální předpoklady.  9/10

Kmotr (1972)

Kmotr je film, který Vás zaujme nejvíce z emociální a příběhové stránky věci. Výborně navazuje atmosféru 50let 20. století, kdy mafie byla na největším vrcholu. Hned úvodní scéna na svatbě ukazuje, že se zde neobjevují ploché postavy bez charisma, ba naopak. Herecké výkony jsou na skvělé úrovni, dokazuje nám to už legendární Don Corleone(Marlon Brando) nebo jeden z jeho synů Micheal(Al Pacino). Film, který staví na chování postav, mezilidských vztazích, problémech tehdejší doby. Doporučuji zhlédnout. Klasika jak se patří. 10/10