• Krátkometrážní

Frekvence (2000)

Tenhle film mi trochu připomněl korejský Telefon a španělskou Záhadnou bouři. Odehrává se ve dvou časových rovinách, v roce 1969 a 1999. Otec a syn spolu komunikují přes vysílačku a syn se ho snaží zachránit. Otec je totiž hasič, který zahynul při požáru. Jejich činy mají ale vedlejší následky a vše se mění. Ve městě řádí vrah a v ohrožení je nejen otec, ale celá rodina. Má to pomalejší rozjezd, ale ke konci se to celkem rozjede. Pak už je nám ale docela jasné, jak to může skončit. I tak jsem si to užil je tu místy cítit napětí. Dennis Quaid se pro tu roli docela hodil. "Komunikuju se synem z budoucnosti."

Ledová archa (2020) (seriál)

Tento seriál se od filmu dost liší. Základ je stejný, ale detaily jsou jiné. Děj se odehrává necelých sedm let od globální katastrofy, kdy celá Země zmrzla a lidé přežili pouze díky tomuto vlaku. Poslední zbytky lidstva v něm putují po celém světě na předem zbudovaných kolejích. Vlak má 1001 vagónů a zhruba 3000 cestujících. Ne všichni jsou na tom ale stejně a jsou rozděleni do tříd. Podle toho také vypadá jejich prostředí a životní podmínky. Jennifer Connelly se to celé snaží udržet pohromadě, ale nemá to jednoduché. S vlakem jsou neustále nějaké problémy a lidé v zadní části žijí ve strašných podmínkách, a proto se neustále bouří. Ve vlaku najdeme všechno od zvířat po rostliny. Vše je propojené a souvisí spolu. Změna nastane ve chvíli, kdy se ve třetí třídě stane vražda. Ve vlaku nemají jediného detektiva, a tak musí povolat toho ze zadní části. Vyšetřování nám časem odhalí další tajemství, která tento vlak skrývá. Postupně pochopíme, jak vlak funguje a dojde k revoluci. Spoiler: Velký zlom přichází na konci 1. série, kdy se do hry zapojí další vlak, ve kterém je Wilford. Dojde k boji o moc lidé si musí vybrat strany. Osud lidstva je opět na hraně. Dozvíme se spoustu nových věcí a pár postav děj opustí. Druhý vlak je rozhodně zajímavý. Snad bude další série. "Jsme jeden vlak."

Spice Girls: Wannabe (1996) (hudební videoklip)

Kdo by neznal tuhle 90kovou pecku od slavné britské dívčí kapely?

Telefon (2020)

Velmi originální korejský horor. Mladá žena objeví telefon, kterým se dá volat do minulosti. Na druhé straně je stejně stará žena, ale 20 let zpět. Začnou si volat a stanou se z nich kamarádky. Tohoto časového toku začnou využívat ve vlastní prospěch a tím i měnit dějiny. Vše se změní, když žena v minulosti unikne smrti a začne se mstít. Pro ženu v přítomnosti začíná nekonečná hra jak o vlastní život, tak o zdraví blízkých. Film dost originálně pracuje s tímto narušením kauzality mezi minulostí a budoucností. Je to dost napínavé a do poslední chvíle nevíte, kdo vyhraje. "Zvedni ten telefon!"

Klaus (2019)

Zajímavý vánoční animák o tom, jak vlastně Santa začal roznášet dárky a jak přišel ke svému spřežení a svým pomocníkům. Nebyl na to ale sám, pomáhal mu jeden pošťák. Ten dorazí do tohoto severského městečka, kde lidi pohání jen nenávist. Řídí ho dvě znepřátelené rodiny a těm tento stav vyhovuje. Vše se změní příchodem pošťáka a jeho spoluprací s Klausem. Začnou dětem dávat hračky, a to změní celé město. Ne každému se ale tato změna zamlouvá. "Lidé se musí nenávidět!"

Apostle (2018)

Dost drsný a krvavý britský horor. Je to úplně jiné, než jsem čekal. Odehrává se to na nějakém odlehlém ostrově u Británie v roce 1905. Dceru z bohaté rodiny unese místní sekta a požaduje výkupné. Její bratr se jí tedy v přestrojení vydá hledat. Tato sekta uctívá jakou zvláštní čarodějnici a funguje nezávisle na Británii. Moc je si jim ale nedaří a situace je na spadnutí. Osud komunity visí na vlásku a vše narušuje tento cizinec. Dostává se do nepříjemných situací a jeho život je neustále v ohrožení. Podaří se mu přežít a zachránit svou sestru? "Budu se za tebe modlit."

Jak vznikal Zaklínač (2020)

Zajímavý dokument, který nám přiblíží natáčení toho fantasy seriálu od Netflixu. Vidíme zde rozhovory s tvůrci a dozvíme se i nějaké zákulisní info o tomto světě a jeho převedení na plátno. Seriál se mi líbí a budu se těšit na další sérii.

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Dost zajímavý animovaný projekt od Tima Millera. Nebál bych se to přirovnat k Black Mirror. Kvalita dílů je dost rozporuplná, různá je i animace. Díly se odehrávají v různé době a na odlišných místech. Rozdílné jsou taky žánry. Nejvíc mi asi sedly ty sci-fi, případně s alternativní Zemí. Určitě stojí za to to vidět, protože je to dost originální a člověk u toho neztratí moc času. Budu se těšit na další sérii. "Vše se vrátí na začátek."

Záhadná bouře (2018)

Další skvělý snímek od Oriola Paula. Znám od něj ale i lepší věci. Celé je to postavené na podobném cestování v čase, jaké bylo použito v Mužích v černém 3. Žena se během zvláštní bouře prostřednictvím videokamery a staré televize spojí s chlapcem z minulosti, aby mu zachránila život. To ale ten její obrátí vzhůru nohama a ona přijde o dceru. Snaží se tedy vše vrátit zpět, ale to není tak jednoduché. Podaří se jí vše napravit a dceru zachránit? "My se známe? Ano, ale nepamatuješ si to."

Jsem matka (2019)

Film se zajímavým nápadem. Ocitáme se v daleké budoucnosti, kdy je lidstvo vyhlazeno a jeho poslední zbytky se vyskytují jako zamražená embrya. Jedno z nich je probuzeno a vychováno robotem. Tato dívka žije normální život spolu se svou robotickou matkou v podzemní laboratoři. Vše se změní, když se do krytu dostane další žena, která je zraněná. Pro dívku je to zcela nečekaná a zkušenost a začne pochybovat dobrých úmyslech své matky. Kdo je vlastně zlý a co jí Matka zatajuje? Film má vynikající napínavou atmosféru. "Posloužila jsi svému účelu."