• Krátkometrážní

Válečný vůz (1967)

Zajímavý a nepříliš známý western s hvězdným obsazením. Je super vidět Johna Waynea a Kirka Douglase v jednom filmu. Celé se to točí kolem plánu, jak přepadnout obrněný vůz plný zlata. Plán není jednoduchý, vyžaduje speciální jedince. Po pár komplikacích jim už nic nebrání k finální loupeži. Jsou tam i indiáni nebo Mexičani, nic tomu nechybí. Vážně jsem si to užil, a to nejsem westernový fanda. Možná tomu časem přijdu na chuť... "Kde je mých 100 000?"

Action Man (2000) (seriál)

Jako malý jsem to sledoval, pěkná ujeťárna s touto hračkou. Všechno je to na ale jedno brdo.

Stopaři (1956)

Tak jsem se konečně dopracoval k tomu si pustit něco se slavným Johnem Waynem. Film má možná trochu atypický děj pro western. Sledujeme nekonečné putování strýce a nevlastního bratra, kteří se snaží po celém Texasu najít svou neteř/sestru. Ta byla unesena Komanči a oni ji nemohou najít. Po cestě se potýkají s různými problémy. Podíváme se na spoustu míst a potkáme dost různých lidí. Nemůže to skončit jinak, než bitvou. Bude však neteř/sestra zachráněna? "Už to není tvá sestra!"

Kočka na rozpálené plechové střeše (1958)

Vůbec by mě nenapadlo, že mě takový film bude bavit. Musel jsem si prostě pustit aspoň něco s úžasnou Elizabeth Taylor, a stálo to za to. Film se vlastně celý odehrává v jednom domě a zaměřuje se na spory jedné rodiny. Řeší se vzájemné neshody, otec nad hrobe a začíná boj o dědictví. Postupně vyplouvají na povrch vzájemné křivdy a my začínáme chápat, kdo a proč se chová tak, či onak. Herecké výkony jsou vskutku bravurní.Opravdu mě to chytlo. "Zapomnělas tu něco?"

Shazam! (2019)

Nové směřování DC studia se mi opravdu líbí. Shazam je svěží a plný vtipů, přesně tak jsem si ho přál. Film si neustále střílí z dalších DC hrdinů. Rozjezd je sice pomalejší, ale i sledování toho, jak se Billy učí ovládat své schopnosti je vážně sranda. S tím mu pomáhá jeho pěstounský kámoš Freddy, který má všechny superhrdiny nastudované. Jak říkám, humor je silná stránka filmu. Horší už je to se záporákem. Mark Strong se sice snaží, ale moc zajímavý není. Zato Zachary Levi je v titulní roli super. Je vidět že si to vážně užívá. Film ani nevypadá moc levně. Své fandy si jistě najde. Potěšila i mi Shazam Family a spousta dalších odkazů. Určitě se těším na 2. "Nějaký kluk nám čajznul vysílajdu." :D

Tucet špinavců (1967)

Další skvělý kousek do mé sbírky válečných filmů. Akorát děj je dost dlouhý s většina filmu se neodehrává na frontě. Problémový major dostane nadlidský úkol, vycvičit 12 vězňů, jako elitní jednotku a přepadnout zámek ve Francii plný nacistů. Nejdřív ale musí proběhnout samotný výcvik, který není vůbec jednoduchý. Poté musí velení dokázat, že jsou opravdu hodni toho provést tento úkol. Zbývá už jen závěrečná akce plná střílení a umírání. Filmu určitě chválím hvězdné obsazení. Výběr herců je velmi bohatý. Rozhodně stojí za vidění. "Budeš hrát generála."

The Big Fat Anniversary Quiz (2007) (pořad)

Bristký komediální pořad moderovaný Jimmym Carrem s trochu ostřejším humorem.

Hořící Mississippi (1988)

Hodně drsný historický film o rasové segregaci v Mississippi v 60. letech se skvělým obsazením. Vše začne zmizením třech aktivistů za lidská práva. Dva agenti FBI jsou vysláni, aby je našli. Místní obyvatelé moc nápomocní nejsou a nechtějí měnit staré pořádky. Agentů FBI přibývá. Začne válka mezi černými a bílými a situace se vyostřuje. Stále nejsou důkazy. Je to vážně dobře a věrně natočené. Opravdu síla, pokud to tehdy v Americe takto vypadalo. Rozhodně bych vyzdvihl vynikající výkony Geneho Hackmana a Willema Dafoe. Nejde jim nefandit. Ale trochu se to vleče. "Už toho mám dost!"

Orel přistává (1976)

Další fiktivní snímek z prostředí 2. světové války, tentokrát od Johna Sturgese. Dost tomu přidává skvělý výkon Michaela Cainea. Je nezvyk ho vidět ve filmu tak mladého. Co se může pokazit během pokusu o únos Winstona Churchila? No docela dost věcí. Film má svižné tempo, ani chvíli jsem se nenudil. Závěrečná akce s dobýváním kostela je taky super. I vedlejší postavy filmu dost pomáhají. Jejich osudy nám nejsou lhostejné. Určitě dost povedený snímek. "Nikdy jste neuposlechl můj rozkaz."

Železný kříž (1977)

Docela zajímavý pohled na východní frontu z německé strany. Ne moc často člověk ve filmu vidí tento pohled na válku. Akce je tam dost dobrá. Z filmu jde cítit bezmoc a zoufalost německých vojáků, kteří až na výjimky na žádnou Říši nevěří a jde jim jen o to zachránit si svůj vlastní krk. Vše se změní nástupem aristokratického kapitána, který je pro získání ono Železného kříže ochoten udělat téměř cokoliv. Možná bych filmu vytkl trochu pomalejší tempo. "Jak se přebíjí?"