• Krátkometrážní

Hlavně nezávazně (2011)

Natálka s Kačerem se promenádují po několika bytech v Americe jen ve spodním prádle, a je to celkem slušná zábava pro obě divácká pohlaví. Těm dvěma to sluší. Nějakou temnotu, nečekané zvraty nebo dokonce čirou zábavu od začátku do konce sice čekat nelze (až někdo natočí romantickou komedii s dramatickým, drsným WTF závěrem, dám pět hvězdiček a uvolním TOPku), jako pohodová rom-com se ale snímek mezi desítkami dalších podobných hollywoodských sra*ek určitě neztratí. Hlavně nezávazně.

Největší z Čechů (2010)

Ze začátku nečekaně vtipný "hraný dokument", pak už jen příjemný, koukatelný slepenec více žánrů, okořeněný kuriózními debilitami :-) českých rekordmanů... [KinoBUS Řepy; 16.07.2011; 21.30]

Návrat ztraceného otce (2010)

Jako blesk z čistého nebe překvapuje debutující režisér profesionální stylizací, péčí, a celkovým obrazovým provedením jeho snímku. Na Bastardy se dívalo moc hezky a "úplně obyčejný příběh" uteče jedna báseň - škoda, že postrádá jakékoliv hlubší emoce, které jako by se nechtěně skrývaly za bezproblémovými hereckými výkony "lidí z ulic". Neměl jsem s tím filmem jediný problém a líbil se mi (ta zručnost!), ale zítra si na něj nevzpomenu. Škoda... P.S. Bitka v poušti v sobě má víc testosteronu, než souboj dvou plešounů ve Fast Five. Fakt!! [MFFKV 2011]

Čtyřicet pušek (1957)

Vyprahlé prérie, svůdník s koltem proklatě nízko, a jedna rázná šerifka v dokonale klasickém westernu. I když postupem času dost ztrácí tempo, o nadprůměrný zážitek se neustále starají vyšperkované dialogy a bezvadné podtexty. [MFFKV 2011]

Miluju tě (2011)

Tohle se musí brát jinak... Ne jako exkurze do tragických ruských ulic (zcela zřejmě bylo ze snímku poznat, že je záměrně situován do "špinavějších" částí země - během projekce odešla nejedna naštvaná skupinka Rusů), ale jako komediální prostřihy partičky pubertálních individuí, kteří se baví o sexu, penězích a Baracku Obamovi. Před shlédnutím pak stačí zahodit předsudky, naladit se na správnou vlnu, a prostě se nezávazně pobavit. [MFFKV 2011]

Ráj pro mámu (2010)

Silnějším zážitkem než samotnou projekcí v karlovarském (nádherném) divadle, pro mne bohužel bylo setkání s režisérem a producenty, kteří snímek uvedli. Přišlo mi, že film postrádá jakési kouzlo - něco, čím by diváka uhranul, lapil do těžkých osudných sítí. Nalinkováno to bylo hezky, audiovizualice bohužel zklamala. Nezaměnitelné kazachšské prostředí a výborná hudba mi ke spokojenosti tentokrát nestačily, sympatický režisér ještě ale v budoucnu jistě překvapí. [MFFKV 2011]

Jana Eyrová (2011)

Uměleckou hodnotu zcela evidentně shazuje režisérova očividná snaha natočit Pýchu a předsudek 1.5. Přitom je tahle historická romanťárna jen prachobyčejným a nudným pohledem na trable s láskou v době minulé. Celkový dojem pak bohužel nezachraňuje ani skvělý Fassbender, ani (ne)jeden velice příjemný zvrat. [MFFKV 2011]

Appleseed Saga: Ex Machina (2007)

O dost ošklivější zpracování než minule, ale to vlastně moc nevadí. Kouká se na to totiž vážně dobře, a když se na obrazovce něco děje, člověk jen hltá akci a snaží se s vytřeštěnými bulvami a v němém úžasu otevřenou pusou stihnout tu rychlost, se kterou na něj Appleseed útočí. Storyline je oproti tomu kupodivu taková obyčejná, průhledná... Stačilo trochu víc zapracovat na technice (včetně podivné hudby), a bylo by to o dost lepší - svižné akční scény plnohodnotný animák nedělají.

Lovec draků (2007)

Výborné vypravěčské umění zabíjí poslední dvacetiminutovka. Nával slzopudných hudebních aktů a uměle vytvořených dojemných scén za účelem vytvoření co nejvíce chladivých slz z oka divákova mě nemile překvapil... Mark Forster tohle potřebuje? Vždyť to určitě jde i přirozeněji..! Skvělý rádoby-surealistický příběh tak nemile znehodnocuje pár lehčích "komerčnějších" prvků - trošku tvrdší scénář by snímku udělal jedině dobře.

Kung Fu Panda 2 (2011)

Atraktivita a humor se vytratily s precizností tichých ninjů, kterých se možná dočkáme ve třetím díle. I přesto je ale Kung Fu Panda 2 výbornou jednohubkou na nedělní odpoledne, ve které se akcí nešetří a nuda při ní nehrozí. Škoda, že jsem neměl možnost (v Praze!) vidět film v originálním znění - o dabing se postaraly opravdové hvězdy, a člověk při závěrečných titulcích jen smutně kroutí hlavou, že to musel poslouchat v češtině... Nejvtipnější postava bezesporu kudlanka.