Mladý Frankenstein (1974)

Docela zklamání. Čekal jsem komedii a místo toho je spíš taková pocta starým hororům s pár vtípkama. Teri Garr byla ale kost. 60%

Violet Evergarden: film (2020)

Začnu asi pozitivy. A to je naprosto nezaměnitelná atmosféra starých časů z přelomu století a také té poválečné doby a to včetně camea Mikasy (japonský pre-dreadnought). I když je to trochu alternativní verze. Animace je rovněž naprostá špička. Celé mi to přišlo jak love letter pro poštu a staré časy. Plnému hodnocení tu brání jen některé přeslazené a často dost zdlouhavé scény v druhé půli filmu. Jinak je to moc povedené zakončení série. A je to rozhodně lepší než předchozí film. 75%

Silo (2023) (seriál)

Hodnoceno průměrem jelikož jsem to nedokoukal. Za mě je to docela nuda. 50%

Monarch: Odkaz monster (2023) (seriál)

Bohužel je to tak nudné že jsem to v půlce vzdal a nedokoukal. 40%

Příšera ze starého Soulu (2023) (seriál)

Některé věci jsou zde velmi fajn. Několik méně předvídatelných dějových zvratů. Herci jsou fajn a scenář také povětšinou dává smysl. Bohužel je tu i dost věcí co to dost sráží. Za prvé by to rozhodně potřebovalo tak o dva díly zkrátit. Vynechat zbytečné slowmo pasáže (Snyder o tom ví své). A taky bych trochu ubral na melodramatičnosti. Jinak Lady Maede je skvělá vosí královna. A konec se mi líbil hodně až na tu podivnou rvačku s přesilou. Docela mě vyděsila ohlášená druhá série, ale to bude pravděpodobně s jinými lidmi což je fajn. Za mě 75%

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Naprosto nekoherntní mišmaš všeho možného a nemožného, který je k uzoufání nudný. Přestřelky a souboje vypadají děsivě a zpomalené záběry jsou hrozivě prázdné a nenápadité. Naprostá ztráta času. Bohužel to až na výjimky není tak blbé aby to bylo zábavné. 20%

Co kdyby...? (2021) (seriál)

Předně se mi nelíbí tahle podivná animace. Jakékoliv akční scény vypadají jak loutkové divadlo a moc dobře se na to nekouká. Druhým problémem je hrozná nevyrovnanost dílů kdy některé jsou k nepřežití nudné a některé jsou fajn. Co v tomto nechápu je hrozná nenápaditost jednotlivých příběhů a nesmyslmost jednotlivých námětů (kdy člověk neví proč by ho to mělo zajímat). Problém je třeba první díl druhé série který by měl člověka motivovat k dalšímu sledování a místo toho je naprosto nezajímavý a vleče jak smrad. Tvůrci si rozvázali ruce mnohovesmírem a zárověň to ani v nejmenším nevyužívají. Není to vysloveně špatné ale ani to není moc zajímavé. 50%