Prasátko Peppa (2004) (seriál)

Nemůžu jinak. Naprosto geniální seriál! Sice to beru asi z trochu jiného (zeleného) pohledu. Doporočuju si to pustit polsky (nemusíte umět nějak skvěle). A taky vám hlavy prasátek připomínají něco zcela jiného?

83. Annual Academy Awards (2011) (pořad)

Začátek jako vystřiženej z blbejch MTV DMNC Awards, mi dostatečně zkazil chuť. A neříkejte mi, že Franco nebyl po většinu doby zkouřenej nebo jinak pod vlivem!

Další rok (2010)

Na takovéhle filmy bych byl schopen koukat celé hodiny. Leigh se opět vrací k anglické střední třídě. Nikdo neumí pracovat s herci jako on. Scénář ze života, bez patosu a citového vydírání (už vím komu fandím v kategorii Nejlepší původní scénář). Akademie si bohužel nevzpomněla na excelentní Lesley Manville. Byl to právě její výkon, který mě do filmu nejenom vtáhl ale přímo pohltil. Moje TOPka, se po dlouhé době otřásá v základech. P.S. Jenom se nenechte zmást řečmi o příjemném dramatu. Až na pár výjimek, z každé postavy přímo cáká depka. Mám pocit, že většina lidí tady asi viděla zcela jiný film.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Ta holka je píča a ten kluk blbeček. Postavy by se mi spíš líbily, kdyby byly animované, jejich povahy by tak byly o něco více snesitelné (aspoň teda pro mně). V Anime se to takovými "charaktery" jenom hemží. A nechce se mi věřit, že ten konec je taky podle skutečnosti. Na druhou stranu byl Epilog docela fajn.

One Piece: Omatsuri danshaku to himitsu no shima (2005)

Pod jinou animací a celkové náladě se skrývá klasický filmový One Piece, který ale káždopadně dokáže v určitých momentech pobavit, překvapit i doujmout. Což se o některých OP filmech řict nedá. Nadprůměr.

P.S. Miluji Tě (2007)

And that, Charlie Brown, is what boredom is all about. No, ne tak úplně. Moje hodnocení hodně ovlivnila moje nenávist k Hilary Swank. Ona prostě vypadá jako kůň omfg. Což by mi samo o sobě nevadilo, ale musí furt každý říkat, jak je strašně nádherná?!?! Jak opravdu není. Flogging Molly, na konci, jsem si samozřejmě velice užil. Trefný komentář: Crawler-D

Mistrův syn (1978)

Jackie je sice fajn, ale rvačky bohužel postrádaly jakékoliv napětí. Jinak zajímavý pohled na alkoholismus.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

I přes své nesporné kvality (Leo a Johnny), mě film zanechal naprosto chladným. Alespoň jsem se přesvědčil, že Hallström opravdu není můj šálek čaje.

Šiki (2010) (seriál)

Výborné upíří anime s temnou drákulovskou atmosférou a žádná akčí slátanina. Jedná se o excelentně vypointované střetnutí něčeho naprosto neznámeho a neuvěřitelného s moderní, racionální společností, která odmítá uvěřit. Až když jim nic jiného nezbývá a jsou naprosto přesvědčeni a odhodlani překazit upírům jejich plán, vznese se do vzduchu otázka: Jsme opravdu lepší než tyhle "zrůdy" a kdo má a kdo nemá právo zabíjet? Pro mně, nejlepší nové anime roku 2010.