Arthur a Minimojové (2006)

Je to třeba brát optikou diváka, kterému je to určené. a pak je to dost velká nadsázka i tak;) nešťourat, nechat se, ono se to nějak poddá. spousta nelogičností a nedokončeností, ale radši o tom nepřemýšlet, že? 3*

Příběh mého syna (2012)

Taková ta lehkomyslnost, kterou se film celou dobu ubírá. A taky ta nonsense a tak... No. nějakou dobu to vypadalo na dost blbej film na hranici průměru, ale některé herecké výkony průměr podtrhují. No a ten závěr není tak hroznej ;) takže 7/10 čili horší 4 je na místě. Pro cestu v RJ ideální volba.

Zbrusu Nový zákon (2015)

Tak trochu to sérii Božský... může připomínat, a vlastně to může mít příznivější vliv, než zmíněná série. V podstatě jde o to, udělat svět lepší pro život, takže proč ne. A sekvence, že se nemá hazardovat se životem je dost hustá (viz záverečné titulky...). Je to trošku montypythonovské, a i proto 4*

Spectre (2015)

Asi nejslabší Craigův Bond. Ale pořád Bond, jak má být. Docela dost detailů nesedí (Bellucci?), ale proč bychom se netěšili, že... 4*

Whiplash (2014)

Jestli jste někdy hráli na jakýkoli nástroj, jde tomu porozumět... Ale určité metody podle mě fungují jen na mizivé procento. Tzn. pro jednoho je to výtah do výšin, ale pro 99 klidně i k sebevraždě - jinými slovy, určité metody vedou k tomu, že se něco nedělá pro radost, ale pro vnitřní vypálení... Hodně psychologický film. 5*

Na hraně zítřka (2014)

Splnilo to přesně tu roli, kterou při cestě po náročné sobotě v Praze v autobuse student agency mělo. Dokonce sekvenčnost podtrhoval fakt, že se busu sekala přehrávací jednotka, takže jsem si "vychutnával" některé scény do syta tolikrát, že je znám skoro nazpaměť. :) Oddech, legrace, a vlastně proč ne, že? :) 5*

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Tak stokrát lepší, než Princezna ze mlejna. Má to několik háčků, které se poněkud zachytávají na jinak zajímavě hladké kompozici. 1) určení. Vtipem pro teenagery/dospělé (dokonce i pro plebs s několika přímými záchodovými pokusy), ale vystavěním pro děti. To se plebsu nemůže zalíbit. 2) originalita tak na 1/3. podoba s Čerty nejsou žerty u hlavního záporáka (druhý Preiss? ehm.) Jinak Jenovéfa se strašně podobá Zooey Deschanel ve Stopařově průvodci ;) atd. atd. Nedrží to tak dobře pohromadě a zvraty jsou bohužel až moc prkenné. 40 je málo, 80 moc. Slušel by tomu pěkný modrý nadprůměr, ale plebs zasáhnul.

Šťastný Nový rok (2011)

Nic jsem od toho nečekal, myslím, že mě to ani nijak nepoznamenalo. Teda až na Kouli a mazlení m ;)

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Jako oddechový film dobré. Jako inovace nula (viz "klasický" záběr nastoupení co-leadera badboys vždy ve stejném stylu: pomalu zprava na kus kamene, s následným otočením hlavy přesně v prostřed záběru do diváků a zavrčení vrrka...). Hodně vyzdvihuju práci na Dol Gulduru a bitvě v něm. Ale vzhledem k tomu, že tato pasáž vlastně ani v knize nejni výrazně popsaná... A bitva samotná? začátek a průběh good. Ale konec? Přilétají orli, posud ok. Ale Medděd padající z nebe jak trakaře? a kde je vysvětlení jeho naprosto zdrcující role pro průběh bitvy? Bohužel jsem nucen rekapitulovat. Film samotný je spíš na 4*. Ale 3 jsou naprosto zasloužené vzhledem k troufalosti scénáristů naprosto svévolně nejen přidávat neexistující charaktery a příběhy (Tauriel a její Kili?, město Dol několik stovek let opuštěné skrývá rozkládající se mrtvoly WTF), které předloze nesahají výstavbou příběhu po kotníky. Ale jestli právě těmito nedodělky odmažou podstatné věci (temné hledání skrytého vchodu, Z hory, vzdálené za pahorkatinou od Esgarothu nějakých 30 mil, nebylo vidět na jezero, Medděd, konec starosty Esgarothu, atd. atd.), pak je 3hvězdičkový verdikt ještě velice mírný. Do modrého označení se film nedostane, ale to neznamená, že si je nezaslouží.