Kramerová versus Kramer (1979)

Drama s velkým D a v čele s velkým D Hoffmanem a M Streepovou za doprovodu klasické hudby a ohnivých argumentů.

Síla umění (2006) (seriál)

Vynikající. Vyvážený mix biografických prvků, dobových souvislostí a výkladu uměleckých děl. Pro milovníky umění je tento dokument určitě přínosný.

Mys hrůzy (1991)

Hitchcockovská gradující jízda 90.let. Thriller se vším, co má pravý nervák mít, hlavně s odporným a zajímavým záporákem, kterého se skvěle ujal osvědčený De Niro. Herrmannova hudba je zde nenahraditelná. Tento film nepatří k nejnápadnějším a nejvíce převratným filmům, ale kvalitu a napětí zde určitě najdete.

Utrpení (1997)

Pro mnohé to bude nuda, ale pro svou naturalističnost, mystickou atmosféru a napětí dávám plnou sazbu. Pro mě velice zajímavý snímek, který se nesnaží být kasovním trhákem, ale jen kvalitním filmem. Výkon Nolteho zaslouží pochvalu...

Tarzan v důchodě: Miroslav Tichý (2008) (TV film)

Měl jsem to štěstí vidět jeho výstavu v Paříži v Centre Pompidou - úžasná osobnost, silné fotografie !!!

John a Mary (1969)

Konverzační nenápadný film, při jehož sledování se téměř zastaví čas.Film sám o sobě celkem průměrný, ale výkon Dustina Hoffmana vynikající!

Hnus (1965)

Nevšední zážitek!