Noční hlídka (2004)

Těším se na dvojku. Myslím, že toho v příběhu bylo víc, než jsem pobral z filmu a to je škoda ale do knížek se mi nechce. 75 % EDIT: Tak po zhlédnutí dvojky tuším, že to nepobrání které zmiňuju, asi nebude jen má chyba. To, že je film cool by na 4 asi stačit nemělo (to samé se týká dvojky), takže snižuji na 65 %.

Tajemné okno (2004)

Obvykle kroutím očima když čtu zase další "film se vůbec nedrží předlohy". Mám pocit, že bych musel mít život navíc abych přečel tolik knížek co někteří, nechápu to :) Nicméně kdysi dávno jsem pár kníže přečetl, převážně starou klasiku ale i pár knížek od Stephena Kinga a Skryté okno do skryté zahrady byla z těch lepších. A ano, byl to daleko lepší zážitek než film. Možná je to ale i trochu tím, že jsem tehdy neznal pointu :) Bez ní si jistě užijete i film. U Deppa si nikdy nejsem jistý, jestli je to geniální herec nebo jestli má naučeno pár zábavnáých grimas a pohledů :) Každopádně se na něj vždy dívá dobře. Mimochodem - nevím, jestli si šéf ČSFD a mnoho dalších zdejších recenzentů uvědomuje, že ta povídka byla vydaná v roce 1990, v té době to zas tak otřepaná pointa, předpokládám nebyla.

Ztráta paměti (2004)

Vypjaté, uřvané, překombinované a hlavní postava, se chová nelogicky. Snaží se to těžit s tajemného skákání v čase ale na mě to působilo pouze zmateně. A ještě jedna výtka - divil bych se, kdyby pointa, jestli se to dá tak nazvat, většinu diváků nenapadla jako jedna z variant během filmu.

Nevinnost (2004)

Na to aby film řekl, že se larvy promění v motýli nemusel být tak dlouhý. Díky náznakům o financování školy, záběrům na temná zákoutí a po celou dobu provokativním záběrům čekáte celou dobu nějaký zlověstný zvrat. Konec je ale celkem banální ale celé to jemně uzavře. Vůbec všechno je jen v jemných náznacích a přirovnácích, včetně vyznění pointy, jestli se to tak dá nazvat. Nicméně bylo to dlouhý, přecpaný zbytečných nebo zbytečně dlouhých záběrů a dvakrát jsem málem usnul.

Zloději paměti (2004)

Z ufňukanýho, hysterickýho (což nesnáším) dramatu o ztrátě maminky Julianne Moore (kterou nemusím) se vyklube scifi pecka (což miluju). To je obtížný hodnocení. Možná si to časem rozmyslím ale teď 70 %

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Nejpozoruhodnější věc na tomhle filmu je, jak velkou klišoidní, akční kravinu dokázali vyrobit z tak parádního námětu. Mohlo to být velké, mrazivé vyprávění o tom, jak to celé kdysi bylo na pozadí napínavého thrileru v pyramidě. Takhle dostal námět prostor asi deset minut a zbytek byly akční scény, které jsme viděli už v tisíci filmech s přesně těmi samými klišé. Moc děkujeme za další jejich kopii. A když se dívám na hodnocení, tak kdo chce kam...

Kostka 0 (2004)

Mě ten konec tak skvělý nepřijde, jen se přiživí na jedničce. Vlastně celý film slouží k vysvětlení jedné postavy. A co? To jsem k životu nepotřeboval. Vysvětlení Kostky jako takové je levný. Je to prostě projekt, kam se umisťují nepohodlný lidi. Aha, tak to je bomba, jsem ohromen. Jenže takovej projekt, by asi finančně zruinoval jakýkoliv stát. 26 na třetí místností nabitých nesmysl efektníma technologiema. Kdo by takovou blbost asi platil? A mimochodem, není trošku divný, že při vší té technologii jsou všude papírový kartotéky a co mě dostalo nejvíc - papírová píchačka. Tak to se povedlo :D

Stepfordské paničky (2004)

Knihu neznám ale starší verze byla/y lepší, už si moc nepamatuju, kolik jsem jich viděl :) Občas to bylo dost WTF, občas jsem se i dost zasmál. Celkově ale negativa převažují. Nicole opět dokazuje, že je jedna z nejlepších hereček. Ovšem jakmile se objeví Walken, už se o hereckou jedničku filmu musí začít dělit.

Gamebox (2004)

Když jsem zpočátku viděl ten amatérskej look a špatnou grafiku, říkal jsme si, že to dříve nebo později vypnu. Jenže ony tyhle chyby začaly postupně dávat filmu to hlavní kouzlo. Trochu mi to taky připomínalo Mortal Kombat dvojku. Film se mi nakonec až překvapivě hodně líbil, hlavně druhá půlka. 70 %

Virus 1.0 (2004)

To by vizuál a atmosféra musela být o mnoho zajímavější aby se film obešel bez pointy, rozuzlení, vysvětlení jako tady. Navíc nemám rád temný filmy, působí nedůvěryhodně - kdo by sakra v takovým prostředí reálně bydlel, hm?! Blbost.