Duševní slepota (2002) (TV film)

Uma Thurman s Juliette Lewis loví chlapy v nadprůměrném dramatu, který ovšem perfektní výkon Umy posouvá o třídu výše. U mě za čtyři hvězdy.

Happy Tree Friends: Winter Break (2004)

Další slepenec krvavých taškařic lesních zvířátek zasazených do zimního období a času Vánoc, bohužel některé epizody se opakují z předchozích filmů a některé jsou nepříliš zdařilé. Ovšem jsou tu i skeče, které se opravdu vyvedly, za zmínku stojí lyžovačka na prkně s hřebíkem, takže výsledný dojem není vůbec špatný. Hodnotím čtyřmi hvězdami.

Happy Tree Friends 2 - Druhý chod (2003) (video kompilace)

Druhý chod je daleko lepší než předchozí První krev, epizody jsou mnohem zábavnější a promakanější. Navíc zmizela otravná znělka mezi jednotlivými díly. Pro mě jasných pět hvězdiček.

Happy Tree Friends 1 - První krev (2002) (video kompilace)

Několik epizod (brutálních skečů) animovaného seriálu poskládaných na jednom DVDčku. Samostatné krvavé příhody skupinky lesních zvířátek jsou super, i když mi ke konci přijde, že jejich kvalita slábne, jakoby tvůrcům docházel dech. Výsledný dojem kazí po chvilce otravná znělka mezi jednotlivými epizodami a nepříliš zábavný audiokomentář. Slabší čtyři hvězdičky.

Krvavá hostina (2005)

Pekelně zábavné, pekelně krvavé béčko plné černého humoru a pěkných gore scének. Začátek filmu se sice chvílemi vleče, ale poté nastane pekelné tempo, které tento drobný nedostatek stoprocentně vyváží. Navíc Rollins tu pobíhá v růžovejch teplácích. U mě za pět hvězd.

Ozvěny mrtvých (2007)

Další thajská duchařina která průběžně osciluje mezi dvěmi a čtyřmi hvězdičkami. Lekavých scén a zvuků které mají divákovi navodit pocit strachu, je ve snímku požehnaně, takže po chvíli se míjí účinkem. Ale na druhou stranu některé jsou opravdu vydařené a příjemně při nich zamrazí. Dějová linie snímku působí v některých částech dost zmateně, ale "nit" se dá udržet. Navíc závěr je vševysvětlující a vynikající. U mě za tři hvězdy.

Karneval duší (1962)

Parádní starší snímek, který ve vás určitě vyvolá příjemné mrazení a sem tam tu kapku úzkosti. Vydatně mu v tom pomáhá, jak zmínil Obitus, ponurá varhaní hudba. Nemám zde co vytknout, jasný plný počet.

Sssssss (1973)

Vydařený ekohoror který sice nevyděsí, ale za to dokáže příjemně vtáhnout do děje...postarší vědec se pokouší přeměnit člověka v hada a sem tam někoho nepohodlného, za pomoci svých hadích miláčků, odstraní z cesty. Pro mě je snímek příjemným překvapením, dávám čtyři hvězdy.

Evil Dead: The Musical (2003) (divadelní záznam)

Opravdu vynikající záležitost plná dobrého humoru a divadelních krvavých scén (motorová pila, brokovnice, uřízlá ruka, atd.). Děj těží z prvního a druhého Evil Dead. Provedení je fascinující, vtipné a za doprovodu kvalitních songů. Jasný plný počet.

Město mrtvých (2006)

Slabší video kousek, který neurazí a místy celkem i slušně pobaví. Děj nás zavede do Los Angeles, kde do skupinky bezdomovců vlítne meteorit se zombie nákazou. Zombie bezdomvoci poté naruší policejní akci, která je zaměřená na překupníky drog v nedalekém skladišti. Tím vzniká dost nesourodá skupinka přeživších skládající se z členů černoškého a hispánského gangu i zbylých policistů. Do skladiště se připlete i známý televizní hlasatel, který byl na cestě za svou tchýní. Celý snímek se odehrává v temném skladišti a v jeho těsné blízkosti, což není vůbec na škodu a napětí mezi jednotlivými členy gangů dodává filmu celkem slušnou atmosféru. Navíc snímek obohacují dvě zdařilé gore scénky. Dlouho jsem váhal jestli udělím dvě či tři hvězdy. Nakonec u mě za dvě.