xXx (2002)

Viděl jsem to po mnoha letech znovu a je to pořád akční pecka (jen musíte nechat mozek doma a hlavně moc nepřemýšlet, jestli by daný kaskadérský kousek byl opravdu možný). Vin Diesel je tu za borce, pražské lokace film hezky oživují a soundtrack to celé skvěle doplňuje. 7/10

Všechno nejhorší 2 (2019)

Slabší než první díl, ale koukatelné. Jessica Rothe tu má o něco méně prostoru, hraje se tu zbytečně se sci-fi prvky a ani rozuzlení není moc napínavé. 55 %

John Wick 2 (2017)

Akční nářez. Oproti jedničce se mi tu líbila všechna akce (možná kromě automobilové honičky) a že jí je tu opravdu hodně. John Wick už nemá co ztratit, tak do toho jde naplno - a režisér Stahelski taky. Rozvíjení světa zabijáků je fajn, ale o scénáři tenhle film samozřejmě není. 8/10

Aquaman (2018)

Hlavně díky režii Jamese Wana jsem se na Aquamana docela těšil. Čeho jsem se obával nejvíc byl Jason Momoa v hlavní roli, ten je ale překvapivě to poslední, co bych filmu vyčítal. Režie většiny akčních scén je dost příšerná, některé efekty a vizuální zpracování jsou krásné (první opravdové seznámení s Atlantidou), jiné jsou ale odpudivé a na úrovni několik let starých počítačových her (bitva královny v majáku). Ve scénáři toho navíc bylo nesmyslně moc a tím se zbytečně prodloužila stopáž. Celkově bych byl raději, kdyby byl film více dobrodružný (a řekněme komornější) a věnoval se spíš honbě za trojzubcem ve stylu Indyho. 6/10

Miss Hanoi (2018)

Neokoukané prostředí dělá film o dost zajímavějším, než vlastně je. To by tolik nevadilo, kdyby fungovalo všechno ostatní - kamera je ale místy dost zmatená, chemie mezi Davidem Novotným a Ha Thanh Špetlíkovou moc nefunguje (ty rasistické řeči mi přišly až zbytečně přepálené) a rozuzlení příběhu vlastně moc zajímavé není. Čím si film naopak polepšil je sympatická hlavní hrdinka a zmíněné zasazení příběhu. 5/10

Králové léta (2013)

Prvních a posledních 15 minut mohlo být dotaženější, ale prostřední část je taková "feel good", kde klukům fandíte, i když je jasné, že by tak asi nevydrželi měsíce a budou se muset vrátit domů. Líbilo se mi i obsazení, navíc postava Biaggia je tu příjemné oživení. 75 %

matka! (2017)

Velmi dobře natočený a zahraný film se skvělou atmosférou a.. to je asi všechno? Upřímně nemám rád filmy, ve kterých se má hledat nějaké skryté poselství a každý si v tom vlastně může najít cokoli ho napadne. Tohle je bohužel jeden z nich a ačkoli první polovina (nebo spíš dvě třetiny) vlastně fungují na výbornou, jakmile se film začne zamotávat, jde to kvalitou dolů. Konec je pak spíš ranou z milosti pro běžné diváky.

První očista (2018)

Komu se líbily předchozí díly, asi nebude zklamaný ani tentokrát. Koncept je trochu jiný, do Očisty není zapojena celá země, ale jen Staten Island a každý se mohl svobodně rozhodnout, jestli ji podstoupí. Jinak jede film ale v klasických kolejích a nutí diváka vypnout mozek a jen sází na surové/akční scény. 6/10

Jason Bourne (2016)

Dobré akční scény jsou bohužel "vyvážené" zbytečně roztahanými a nudnými scénami okolo. Zkrátka chtělo to o 20 minut snížit stopáž a bylo by to hned o úroveň výše. Matt Damon na podobné filmy pořád má a klidně bych si dal další díl (opět s A. Vikander, které to tu sedlo). Celkově obsazení je opravdu hodně dobré, bohužel ani to netahá film do většího nadprůměru. 6/10

Captain Marvel (2019)

V podstatě klasický Marvel origin, což je vlastně pochvala. Musím říct, že po trailerech a dalších promo materiálech jsem byl spíš skeptický, ale Brie Larson naštěstí nemá jen jeden výraz v obličeji a nakonec příjemně překvapila. Velkou roli navíc dostal Samuel L. Jackson, který si to určitě zaslouží, a snad dostane v dalších filmech opět více prostoru. Trošku zamrzí, že i přes poměrně natáhlou stopáž nezískáme mnoho informací o Skrullech a rase Kree. Také režie akčních scén by mohla být lepší. 7/10