Kráska a zvíře (2017)

Dobrá verzia klasiky, ktorá jej nerobí hanbu. Škoda len občasných nezvládnutých efektov, ktoré niekedy až moc rušili. Inak hudobne, obsadením, kostýmami a výpravou vydarený film. Na príjemný, rozprávkovo-romantický večer dobrá voľba.

V srdci moře (2015)

Dobre zahraný film, s pútavým dejom, dobrou výpravou a efektmi. Najväčšou, pre mňa zásadnou chybou je však ploché vykresľovanie postáv - v podstate sú od začiatku dané a to spôsobí v konečnom dôsledku nemastný/neslaný dojem z filmu. P.S. Históriu lovenia veľrýb, kvôli oleju na osvetľovanie ulíc a príbytkov, som doteraz netušil. Drsné.

Spojenci (2016)

Vynikajúci, brilantne nakrútený a zahraný film, ktorý si rozhodne zaslúžil i oscara. Vrelo odporúčam.

Labyrint: Útěk (2014)

Slabší odvar Hunger Games, ale pár dobrých nápadov a scén to veru má.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Jednotka nebola žiadna výhra, ale aspoň tam bolo niečo nové, nevidené a pár zaujímavých nápadov. Dvojka na to išla inak a veru žiadna sláva to nie je. Dej je rozprávaný síce svižne, herci hrajú podľa scenára, ktorý im však nedá moc priestoru na hĺbku a preto je medzi postavami len nezáživné kvaky-kvak - rozprávanie o počasí. Najhoršie však na tom bolo, źe som si viackrát povedal - to pozerám I am legend? - to pozerám Resident Evil3? - to pozerám Votrelec vzkriesenie? - to pozerám Blade 2? - to pozerám Jurský park 2? ... Kopec scén videných a okopírovaných z iných hororov a postapokalypstických filmov. Ach jo. Možno na stránkach kníh je to ok, ale na filmovom plátne je to dosť slabé. A stále ten teen kukuč hercov s upravenými vlasmi ako keby boli z reklamy na tužidlo. Pre zlepšenie nálady si idem radšej pustiť jeden zo spomenutých filmov :D.

Baby Driver (2017)

Vkusne nakrútený oddychový film, sympatické postavy a dobre spracované "naháňačky". Rozhodne neurazí a divák si vychutná film od začiatku do konca.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Sice sa mi to zda mierne priehladne a dejovo uz ciastocne videne, no stale to je zabavna jazda v style Star Wars.

Zabití posvátného jelena (2017)

Film, ktory si zaklada na pomalom intenzivnom rozpravani, hereckych vykonoch a temnu atmosferu. Bohuzial je tam na moj vkus vela tajomneho-nevysvetleneho az som sa stratil v konani postav. Su tam aj zobrazene namety z biblie - teda na zamyslenie. No celkovy dojem je rozpacity, finale drsne a nemam chut si to niekedy este pozriet. Skoda - hereci to zahrali spickovo.

Záměna (2010)

Opat americke pojatie komedie - polovica filmu vtipna, druha vazna/rodinna. Tieto kombinacie nemam rad, bo potom clovek nevie ci sa ma smiat alebo plakat a celkovy dojem z filmu je vo finale rozpolteny.

Thor: Ragnarok (2017)

Vyborne pokracovanie, ktore ukazuje viacej z Marvel sveta - vtipne, efektne, zaujimave, 4Dx paradne, postavy sympaticke/nesympaticke,.. Proste paradne pokracovanie, ktore mnohym filmom nevyjde. Avsak som mierne sklamany ze v trailery su aj scenky, ktore vo filme nenajdeme a myslim, ze chybaju. Tesim na pokracovanie sveta.