Strážci Galaxie (2014)

Výborná a zábavná Marvelovka. Po Avengers ďalší poriadny nášľap.

Assassin’s Creed (2016)

Čím to je, že poslednú dobu filmy tak parádne začnú, zaujmú a od polovice strácajú dych a tempo. Ďalší film, ktorý sa neoplatí vidieť viac nez raz a pri tom predloha je tak parádna. Začínam mať pocit, že hry a filmy by sa nemali miešať.

Duch ve stroji (2017)

Veľmi vydarený začiatok spadol do priemerných opakujúcich sa multifarebných obrázkov a od polovice filmu veľmi predvídajúcim dejom. Škoda toho potencionálu. P.S. Ak nás čaká taká budúcnosť, tak radšej cestujem na inú planétu - dnešné hnusné dvojrozmerné bilboardy nahradili ešte hnusnejšie trojrozmerné mega reklamy. No fuj. P.S.2 Nechápem to, ale od Avatara som ešte nenarazil na výborne spracovaný 3D hraný film, tu sa 3D takisto vôbec neoplatí.

Kurs sebeovládání (2003)

Pohodovka, čo neurazí, trocha zabaví a poučí.Ale svetoborné a nezabudnuteľné to veru nie je.

Hardcore Henry (2015)

Takto nakrútený film, len z pohľadu prvej osoby, pôsobí dosť revolučne. Efekty sú na veľmi slušnej úrovni, takže umocnenie, že práve hráte videohru, je takmer dokonalé. Už len chýba gamepad. :)

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Pre miľovníkov fantasy vrelo odporúčam. I keď sa zo začiatku zdá byť seriál "lacnejší" než jeho kolegovia (efekty, kostýmy,..), časom si človek zvykne a milo v ďalších častiach prekvapí.

John Wick (2014)

Slabý odvar Taken. Napriek tomu, že dej beží rýchlo, jedna akčná scéna strieda druhú, stále ma však prenasledoval pocit, že niečo tomuto filmu chýba. Žeby to bola "sympatická" postava, ktorej držíte palce? Určite áno. Žiadna postava ma vo filme nezaujala, takže mi bolo úplne jedno, ako to dopadne. Odporúčam len pre miľovníkov akčných bezduchých strielačiek.

Sunset Boulevard (1950)

Veru je to tak. Ide o nadčasový film, ktorý zaujme podľa mňa i o sto rokov. Je až zarážajúce, že pri pozeraní filmu neprichádza žiadny pocit ani nádych "staroby" (myslím tým najmä postavy - ich vykreslenie, charaktery a konanie) - tak málo sme za tú dobu pokročili? Pre miľovníkov kvality povinnosť.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

I keď nie som až tak veľký fanúšik Star Wars, pri tomto filme som sa perfektne zabavil. Postavy sú zaujímavo vykreslené, efekty na vysokej úrovni a výprava tak isto. Odporúčam.