Liga spravedlnosti (2017)

Po nadšení z traileru prišla studená sprcha. I keď dej je riadne priamy a detský, aspoň sme mohli dostať efektné akcie. Miesto tohto je to veľké prázdno, čo sa hrá na "vojakov". Efekty boli dosť úbohé. Otázka znie, čo tam zhltlo tak veľa peňazí - žeby otrasne spracovaná animácia tváre Supermana (to fakt nikto nevidel pri prvotných premietaniach?)? Samostatné filmy hrdinov super, ich spojenie je veľké sklamanie.

Po strništi bos (2017)

Film s dobrou výpravou a dobrým obsadením, ale so žiadnou pointou. Je to bezduché. Pôsobí to skôr ako hraný dokument na medziľudské vzťahy a zobrazenie vidieka v Čechách na sklonku 2. svetovej vojny.

Tomb Raider (2018)

Jeden z najlepších filmov podľa hry. I keď dej je poslabší (mierne napísané), napravuje to dobré obsadenie a slušná výprava. Vidím to ako dosť slušný úvod k ďalším filmom, takže to pravé orechové by malo ešte len prísť. Normálne som mal chuť po skončení filmu si opäť zahrať dáky ten diel Tomb Raidera :) .

Coco (2017)

Vyborna Pixarovka, ktora chyti za srdce a nepusti. Mierne exoticka mexicka lokalita, krasny príbeh s vybornou myslienkou a opat vynikajuca animacia a hudba. Co viac si priat od rozpravky/animaka? Smiech, pointu a pri konci trocha tych slz. Oscar opravnene. :-)

Rudá volavka (2018)

Dobre naslapany zaciatok nevydrzal filmu do konca. Dej nie je nicim vynimocny, len ina variacia na spionov. Americania si z nas opat mierne utahuju - pre nich sme stale socialisticky vychod (ci uz ide o lokality,interiery,ludi,...). Hlavna hrdinka sa po case stane nesympatickou a zacnete fandit zaporakom, ti si svoju charizmu udrzuju do konca filmu. Vyvrcholenie takisto neprekvapi a po skonceni filmu som nemal ziadne extra pocity - je to proste mdle. Skoda.

Melanie: Dar života a smrti (2016)

Dobry rozbeh znicilo nelogicke spravanie a posuvanie deja. Postavy sa po case stavali nesympaticke, apokalypsticky svet nicim neprekvapi. Skoda casu. Radsej si pozriet 'klasiku' v tomto zanry - I am legend a podobne.

Black Panther (2018)

Veru príjemné prekvapenie. Poslednú dobu Marvelovky naberajú nový a svieži dych. Z trailerov sa mi to zdalo obyčajné, nič extra. No po zhliadnutí, musím uznať, ako som sa veľmi mýlil. Dej, lokalita, výprava a zápletka sú na vysokej úrovni a kvalitné obsadenie tomu dodáva ešte lepší, netradičný a exotický šmrnc. Asi som ešte nevidel blockbuster, kde je 95% černochov a belosi tu hrajú len vedľajšie husle. :) Ak budú pokračovať aj ostatné Marvelovky (filmy - seriály sem moc nerátam) rôznorodými a chytrými spôsobmi ako doposiaľ, tento svet len tak skoro nezanikne. :)

V utajení (2017)

Dlho som sa nebavil tak dobre pri špión thrillery ako teraz. Zápletka je veľmi šikovne napísaná (i keď pred koncom, už viete, čo sa deje), dobré obsadenie. Určite pozriem ešte raz.

Na doraz (2017)

Dobre spracovnaý thriller so zaujímavým rozprávaním - čo ak by niekto pred nosom uniesol naše dieťa, čoho by sme boli schopní v danom okamihu? Akčná jazda od začiatku do konca - logika občas pokrivkáva, ale na celkovom dojme to neuberie. Vrelo odporúčam pre milovníkov akčných a nie komplikovaných filmov.

7 životů (2017)

Zaujímavé a kvalitne nakrútené dielo. Dobrá trefa na obsadenie, lokality, akčné scény sú na úrovni a vierohodné. Zápletka mohla byť trochu chytrejšia pri konci, ale nič nie je dokonalé, že?! Jednoznačne odporúčam pre milovníkov akčných thrillerov s nádychom sci-fi.