Zločiny Velké Prahy - Dáma v studni (2021) (epizoda)

Určitě lepší rozjezd, než u Hlavy Medúzy. Skvělé herecké obsazení, dobová výprava a prolog s povýšením navozuji tu správnou atmosféru. Líbí se mi i náhled na společenské vrstvy v mladičké republice, včetně poznámek typu "s tou Vaší historií a famílií". Na vyšetřování zbylo míň času, tak snad příště.

Maigret (1991) (seriál)

Maigret, to je stará škola. Čas pevných linek a telegramů, cestování vlakem. Úsporné dialogy a dlouhé pohledy do očí. Žádná DNA. Nekonečné výslechy a vlastní psychodedukce. Velice zdařilé zpracování.

Hlava Medúzy - Smrt na zámku (2021) (epizoda)

Po pilotním, ne příliš povedeném dílu, dostává seriál rysy dobré detektivky. Trochu je na škodu, že hodinová epizoda má mít uzavřený příběh a scénárista se snaží do něj vměstnat co nejvíc, takže děj působí až nepřirozeně. Někdy jde o scény "deus ex machina".

Barbie: Ve hvězdách (2016)

Kvůli vnučce máme nahraných cca 35 příběhů s Barbie. Sice je to v duhových barvách a cukrkandlové, ale kromě záliby v parádění to malé holčičky vede i k odvaze, kamarádství a týmové spolupráci. Jinak Barbie umí všechno. Takový Jára Cimrman v sukních.

Všechny velké a malé bytosti - Musíš snít (2020) (epizoda)

Nostalgické nové zpracování praktických začátků veterináře okouzlí prostředím, charaktery i laskavým humorem. TV kanál Epic Drama zařadil předvánočně s tím, že poslední díl nás nechal sledovat těsně před Štědrým dnem. Milý dárek.

Inspektor George Gently (2007) (seriál)

Po nevýrazném pilotním dílu to začalo mít grády. Vedle dobrých příběhů je k vidění i výchova seržantů v Británii. Jak seriál postupuje dalšími sériemi, nabývají epizody na společenské závažnosti a divák nemůže než fandit trojici George, John a Rachel. Zatím nejvíc mě dostal díl VII/2 Dýchej a doufej. Je prazvláštní, že knižní předlohy u nás vůbec nevyšly. Současně se ale domnívám, že na rozdíl od inspektora Rebuse, kterého musíte číst a odmyslet si tvář jeho televizního představitele, jsou Shaw a Ingleby nejlepší možní ze všech.

Jsem nebe (1970)

Dodnes si vzpomínám na sebe jako okouzlenou puberťačku, která film sledovala v poloprázdném sále našeho vesnického kina. To jsem ještě netušila, že se na mých pocitech režijně podepsal Jan Kačer.