Temný rytíř povstal (2012)

Nolan natočil velice průměrný film a až nechutně málo lidí si je ochotno to přiznat. Absurdní zvraty, nesmyslné situace, logické chyby, nudné akční a bojové scény bez špetky nápadu, patetické kecy, trapně doslovný závěr, zbytečné vedlejší postavy, které nikam neposunují příběh a dostávají čas na úkor postav hlavních. To všechno a spousta klišé navrch. Uvidím, jak to na mě bude působit napodruhé, ale teď je to obrovské zklamání.

Superman se vrací (2006)

Nedá se říct, že by byl Superman se vrací špatný film, jen si z něj po pár hodinách nebudete pamatovat ani fň. Chybí tam totiž alespoň jedna scéna, která by vyčnívala a která by vás třeba i donutila pustit si film znovu. A minimálně pár takových scén divák podle mě od filmu o Supermanovi za 270 miliónů dolarů očekává. Mám pocit, že za dvou a půl hodinovou stopáž vlastně k ničemu nedošlo a i když jde ve filmu jen tak mimochodem o miliony životů, žádných osudovějších momentů se člověk nedočká. Nepomůže tomu ani Spacey, který si tady vybral slabší chvilky a jeho záporák je spíš k smíchu. Herecké obsazení celkově není nic moc (co tam sakra dělá Kumar?) a jen těžko si k nějaké z postav budete hledat cestu. 40 %

Bůh žehnej Americe (2011) odpad!

Amatérská nuda, která toho chce světu strašně moc sdělit, ale díky příšernému provedení všechna kritika vyzní tak nějak do prázdna. To, že s Bobcatem v mnohém souhlasím, mě nepřinutí přivřít oči nad hrozným scénářem a ještě horší režií. Škoda, nápad to byl slušný a hlavně neotřelý.

Šťastní až do smrti (2011) (seriál)

Kdo by to byl řekl, že nakonec bude největším tahounem seriálu ten obézní homosexuál. Přes slabší rozjezd se z Happy Endings vyklubala slušná oddychovka se spoustou popkulturních odkazů a já hodnocení díky nadprůměrné druhé polovině druhé série nakonec zaokrouhlím nahoru.

Nedotknutelní (2011)

Po druhém zhlédnutí zvyšuju na plný počet. Takhle originální a vtipná komedie tu nebyla už léta. A soundtrack je pohlazení po duši. 90%

Pokojný bojovník (2006)

"Death isn't sad. The sad thing is that most people don't live at all." Jak tu už někteří psali - silná myšlenka sama o sobě nedělá dobrý film. A Pokojný bojovník je bohužel velice průměrný a režijně nezvládnutý film.

Mimo zákon (1986) odpad!

Něco tak zoufale nudného a zdlouhavého jsem snad nikdy neviděl.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Nemůžu si pomoct, ale líbilo se mi to více než první díl. Prostě to rychlej odsýpalo a mnohem více jsem se bavil. Největším problémem Ritchieho pojetí je to, že ho jen těžko jde brát jako film o Sherlocku Holmesovi. Zdá se mi, že až trestuhodně málo využívá Sherlockovu inteligenci a film zbytečně zahlcuje (i když výborně natočenou) akcí. Zkrátka mi přijde, že sleduju nějaký dobrodružný akčnák z 19. století o nekonkrétním detektivovi, který všechny seřeže na hromadu. V tomto u mě jasně vítězí naprosto boží britský seriál, který i když zasazený do současnosti, dokáže Sherlockovu postavu využít mnohem zručněji.