McCabe a paní Millerová (1971)

"Well, I'll tell you something. I've got poetry in me. I do." Jen škoda, že tam těch písní od Cohena nezaznělo víc. Při některých pasážích s jeho doprovodem se mi chtělo umřít. Tak krásně natočený film a Cohenova hudba to je opravdu srdcervoucí kombinace.

Láska a smrt (1975)

Další Woodyho povedená jednohubka, tentokrát zasazená do carského Ruska, ale opět plná správně uhozeného a inteligentního humoru. Nechápu, kde na to ten chlap chodí, ale zase to funguje výborně. Nebýt trošku utahanější závěrečné části, byl by to plný počet. "As I dangled at the rope's end, I was suddenly seized with an urge to live. All I could think of was Sonja. I wanted to hold her close to me, weep tears on her shoulder, and engage in oral sex."

Expres na západ (2011) (TV film)

Jeden pokoj, dva skvělí herci, silný McCarthyho text a další důkaz, jak "jednoduché" to občas může být. Vynikající dílko hodné pozornosti.

Hon (2012)

Téma je to bezpochyby silné, ale zpracování působí trochu nedotáhnutě. Děj je nepříjemně zkratkovitý, obsahuje několik rušivých elementů a psychologie postav nepůsobí ani za mák věrohodně. Prostě je pro mě jen těžko uvěřitelné, že by se Lucas v některých situacích choval zrovna tímto způsobem a rozklad jeho osobnosti tu byl načrtnut na můj vkus až příliš povrchně. Škoda, natočeno je to moc hezky a Mikkelsen je jako obvykle skvělý. 70%

Upstream Color (2013)

Superdivných filmů už jsem viděl několik, ale tohle je první, který mě od začátku do konce něčím nepopsatelným fascinoval. Ten údiv nad snímkem je pravděpodobně přímo úměrný promilím slivovice v krvi, ale komu na tom zálěží? Takto už jsem se u nudy dlouho nebavil. Nejpozérštějších pět hvězd, co jsem kdy udělil. A ano, Walden by měli rozesílat místo účtů za elektřinu. "-I love you. -Those are just words. They don't mean anything."

Maniak (2012) odpad!

Jeden z nejpříšernějších filmových zážitků za poslední dobu (pojem "filmový" brát prosím s rezervou, protože tohle nemá s filmovým řemeslem moc společného). Něco tak prvoplánového, úchylného a neschopně natočeného už tady chvíli nebylo. 0 %

Vedlejší účinky (2013)

Achjo. Kdyby si Vedlejší účinky držely komornost první poloviny, zůstaly v osobnější rovině a pokusily se jít v tématu lidské psychiky a řešení problémů pomocí antidepresiv trošku víc do hloubky, mohlo z toho být moc zajímavé psychologické drama. To, jakou cestou se film vydává ve své druhé části, mi ale přišlo (slušně řečeno) dost nešťastné. Navíc závěrečné rozuzlení dělá ze snímku bolestivě plytký a zbytečně překombinovaný blábol a zanechává v ústech dost nepříjemnou pachuť.

Iron Man 3 (2013)

Pro mě asi zatím nejlepší marvelovka, protože co do zábavnosti v mých očích třetí Iron Man zastiňuje i Whedonovy Avengery. Pokud jste ochotni přistoupit na to, že Black si z Iron Mana udělal dosti osobitou cestu do hlubin Tonyho duše, k prasknutí ji nacpal humorem a navíc si dovolí jeden nádherně drzý zvrat, jen těžko budete z kina odcházet zklamáni. 80%

Klub rváčů (1999)

Jeden ze snímků, kde pro mě nemá vůbec žádnou cenu zkoušet vyplodit jakoukoliv analýzu nebo "recenzi", protože bych se u každé složky zmohl jen na nadšené vzdychání. Dnes jsem Klub rváčů viděl asi popatnácté. A když vás při sledování filmu neustále mrazí v zádech, je to jasné znamení, že si drží své čestné místo na vrcholu osobního žebříčku zcela zaslouženě. Nejlepší film jaký jsem kdy viděl. "You met me at a very strange time in my life."

Hannibal (2013) (seriál)

Po pěti dílech už si dovolím ohodnotit. Hannibal je takovým velice zdařilým mixem Sherlocka, Luthera a Se7en, a troufnu si tvrdit, že nic depresivnějšího, nekompromisně brutálního a tísnivějšího v televizní produkci v dnešní době nenajdete. Má to sice pár much (některé postavy, které do celkového konceptu moc nepasují a působí rušivě (reportérka); nebo zbrklé a místy až odbyté řešení jednotlivých případů), ale ty se ve vynikajícím celku bez následků rozplynou. Tady se totiž hraje hlavně na atmosféru. Výborné herecké obsazení, temný vizuál a všudypřítomný hudební "hukot" z Hannibala dělají ojedinělou psychedelickou podívanou.