Lesní duch (2013)

Ultra-nechutná gore exhibice a ne zrovna dobrý film na dobrou noc. Možná by byla hloupost tomu vyčítat omezenost, zbytečnost nebo absolutně idiotské chování postav, protože ten film je přesně tím, čím být chce. Je jako noční můra. Je nesmyslný, hluboce znepokojivý a plný děsivých výjevů, které vás budou ještě nějakou dobu pronásledovat. Problémem je, že je cílen na dost specifickou část diváctva, ke které bohužel zrovna nepatřím a nemůžu tak říct, že bych si ten film užil nebo že by se mi líbil. Lesní duch je tak pro mě jen jakousi zajímavostí a blbůstkou, kterou nedokážu brát moc vážně. Z toho totálně over-the-top násilí mi teď není zrovna dvakrát dobře a pořád se nemůžu zbavit pocitu, že si měl remake zachovat humornost originálu. Právě ta se pořádně vynoří až v závěrečné scéně s krvavým deštěm a motorovou pilou, díky které asi stojí za to film dokoukat.

Divoši (2012)

Vyumělkovaný kýč a neforemný maglajz, který se až příliš křečovitě snaží být něčím, čím není. Ta rádoby stylovost okořeněná pseudo-existencionálními žvásty bije celou dobu do očí, a i když se to Stone snaží za každou cenu zamaskovat (např. slechy-rvoucími voiceovery neherečky Blake Lively), ten film v sobě prostě nic hlubšího nemá a je plochý, až to bolí. Herecké obsazení je tak z poloviny úplně mimo a právě Lively nebo třeba Hayek by s takovým "herectvím" neprošly ani přes casting do venezuelské telenovely. Pozitiva? Taylor-Johnson a Travolta.

Zalknutí (2008)

Rutinně a nezajímavě uchopená adaptace Palahniukova románu. Film to není vyloženě hrozný, ale opravdu tomu schází trochu osobitější pojetí, které by autorovým postavám a myšlenkám dovolilo na plátně patřičně vyznít a vdechlo jim trochu života. Takto všichni působí jako prkenné a nezajímavé karikatury, které nemají šanci získat si jakékoliv divákovy sympatie. Victor je podle mě asi jediná dobře obsazená role a Rockwell ve filmu zachraňuje, na co mu síly stačí. Gregg mě jako scénárista ani režisér vůbec nepřesvědčil, protože napsal a natočil velice průměrnou adaptaci, jakou by v Hollywoodu zfušoval každý druhý. 40%

Sinister (2012)

Po druhém zhlédnutí přece jenom jednu hvězdičku přihodím. Sinister sice má několik nelogických, klišovitých a laciných momentů, ale co se napětí a atmosféry týče, funguje naprosto dokonale a mezi dnešními horory se jedná o velmi silný nadprůměr. 75%

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Asi úplně nechápu, o co tady tvůrcům šlo. Pomocí krve, fuckování a násilí vůči dětem a ženám udělají z klasické pohádky R-ko pro dospělé, o které ale většina dospělých lidí ani nezavadí a stejně na tom budou opravdu ujíždět maximálně MTV puberťáci. Má to momenty, kdy člověku zacukají koutky a Wirkola rozhodně nepůsobí úplně marně, ale celkově je ten film prostě zbytečný, debilní a místy vyloženě trapný.

Pokrevní bratři (1999)

Pekelně zábavné a efektně natočené béčko. Nebýt tak přímočarého děje a občasné kýčovitosti neostýchal bych se tomu napálit plný počet, protože takto jsem se u filmu už dlouhou dobu nebavil a stylovost některých scén mi připomněla chvíle, kdy jsem poprvé slintal u Matrixu. 80%

Návrat domů (1978)

Jeden z nejsilnějších filmových zážitků za velice dlouhou dobu. Nějak ani nemám slov... 90%

Jedna mezi oči (2012)

Já mám toho starého huhlu pořád dost rád, ale sakra tohle byl strašně špatný film. Pitomý scénář, blbě natočená akce, příšerné herecké výkony a celé to působí jako epizoda nějaké podprůměrné televizní kriminálky. A pokud jste čekali, že se bude hrát na sebeparodickou strunu jako v Postradatelných, tak budete velice zklamáni. Ten film se totiž bere zoufale vážně. Všechny vtipné hlášky byly už v traileru a v samotném filmu jsou použité tak blbě, že ztrácí veškerou svou údernost.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Chytrá, vtipná a nesmírně hravá parodie na policejní akčňáky a krimi filmy všeho druhu. Kromě vydařeného scénáře plného narážek a odkazů snímek stojí především na perfektním hereckém obsazení (včetně několika cameo rolí), jehož souhru a chemii by mohla většina amerických komedií jen tiše závidět. A i když druhá polovina obsahuje několik over-the-top situací a trochu jednotvárné akční scény (záměr?), výsledný zážitek to nijak výrazně nekazí. Po Soumraku mrtvých docela velký posun, už ať je tu The World's End. 75%

Byl jsem při tom (1979)

To, co funguje na papíře, nemusí vždy fungovat na plátně a tento snímek je toho bolestným důkazem. Byl jsem při tom je až neskutečně utahaný a nudný film, a ať už se na Sellersův výkon pěje chvála v jakékoliv míře, v mých očích svým rozvláčným a "natvrdlým" herectvím filmu spíše podkopával nohy. Zatímco v knize Zahrabník působí jako taková roztomile hloupoučká a v rámci možností uvěřitelná figurka, v adaptaci se z něj stal nesympatický a otravný ňouma, jehož scény jsem měl chuť přetáčet. Velké zklamání, které nedokáže zachránit ani nápaditá závěrečná scéna.