Kuky se vrací (2010)

Práce s kamerou a výtvarná stránka Kukyho je něco úžasného a na české poměry nevídaného. Na čem ale film ztroskotává je scénář a fakt, že Svěráci si ze snímku nejspíš chtěli udělat polo-rodinnou záležitost a do hlavní role naprosto nepochopitelně obsadili mladého Ondřeje, který z hraním/dabingem žádné zkušenosti nemá a každá věta, kterou vypustí z úst, rve uši. To samé platí u Svěráka nejstaršího, který nehraje ale předčítá. 65%

Děcka jsou v pohodě (2010)

Už poněkolikáté se mi vyplatila strategie "když tě všechny filmy, které jsi za poslední dobu viděl zklamaly, pusť si nějakou ukecanou nezávislárnu". Já mám prostě tyhle menší filmy s poctivými hereckými výkony, skvěle napsanými dialogy a obyčejným dějem hodně rád a Děcka mezi ně rozhodně zapadnou, i když zarazí náhlým koncem a působí trochu nedovyprávěně. Mark Ruffalo je bůh! 90%

Piraňa 3D (2010) odpad!

Nejzbytečnější film roku. Nejhorší na tom je, že nefunguje ani v jednom směru - ani jako žánrové béčko, ani jako sebeparodický horor. Kromě prachů mě nenapadá ani jeden důvod, proč by měl film jako Piranha 3D vzniknout a už vůbec nechápu proč by pod ním někdo chtěl být podepsaný. Je až strašidelné jaké scénáře dostanou dneska v Hollywoodu zelenou. Odfláknutá sračka. 10%

Pohřben zaživa (2010)

Buried se u mě zařadí do skupinky filmů s výborným ale naprosto nevyužitým námětem. Už zasazení děje na (pod) Íráckou půdu a zaplétení se do jakýchsi válečných témat byla podle mě velká chyba. Napětí se bohužel nedostavilo a i malé náznaky jsou okamžitě uzemněny faily jako had vylézající z nohavice nebo dost komicky znějící írácký terorista. Po závěru zbyl jenom pocit "Aha, to je všechno?" 60%

Nezastavitelný (2010)

Nebýt vítězoslavně do vzduchu ruce zvedajícího Washingtona v tak nechutně typickém americkém závěru asi bych se nestyděl plesknout sem o hvězdu víc, protože jinak je Unstoppable napínavá a ultra zábavná popcornovka, statečně jdoucí ve stopách např. Nebezpečné rychlosti. Místy to sice Scott přehání s dramatickou kamerou a střihem ve scénách, které vůbec nejsou dramatické, což by ale šlo narozdíl od závěru v pohodě překousnout. 60%

Twilight sága: Zatmění (2010)

A já jsem si po úvodní scéně naivně začínal myslet, že Slade opravdu Twilight sérii trochu oživí. Chyba... od předchozího dílu se k lepšímu nezměnilo nic. Přepálená stopáž plná nudy, ultradementních dialogů, špatného CGI a do půl těla svlečeného neherce Lautnera. 30%

Ďábel (2010)

Tohle je pro Shyamalana v období jeho režijní krize správná cesta, jak si nadále udržet přízeň fanoušků. Poctivá hororová jednohubka s přijatelnou stopáží, pečlivě budovanou atmosférou, výbornou hudbou a neznámými, přesto slušné výkony podávajícími, hereckými tvářemi. Co se děje týče, ten je komorní a nijak převratný, ale jsem rád, že si tvůrci ani na nic jiného nehrají, jsou si vědomi prostředků kterými disponují a nesnaží se dělat z Ďábla nějaký osudovými kecy nabitý rádoby-blockbuster. Já jsem s výsledkem nadmíru spokojený, skvěle jsem se pobavil a některé scénaristické vychytávky mě dostaly. Dokonce nechybí ani tradiční Shyamalanovský závěrečný twist, ačkoliv samozřejmě není tak rafinovaný jako v dobách jeho vrcholu. 80% a doufám, že nám v blízké budoucnosti Night otevře svou mysl dokořán a z produkční stoličky bude sypat jeden filmek v podobném stylu za druhým.

Sociální síť (2010)

Nejlepší žijící režisér znovu triumfuje a vytírá zrak všem skeptickým rádobyfanouškům. Fincher se nebojí stavět si pomyslnou laťku výš a výš, a když před rokem všichni nevěřícně prskali nad jeho záměrem točit komediální drama o vzniku Facebooku, všechny obavy bez zaváháni smazal, s filmem zaslouženě sbírá ocenění za oceněním a suverénně si míří pro Oscara. Nyní se historie opakuje a všudypřítomní skeptici koulí očima nad chystaným remakem Mužů, kteří nenávidí ženy (i když o remake ve skutečnosti ani nejde). A já už se nemůžu dočkat, až jim bezchybný ale !STÁLE! nedoceněný Fincher všechny pochybnosti smečí vrátí do jejich ohromených obličejů. 95% P.S. Oscara čekám za nejlepší film, režii, scénář a soundtrack. Mimoto fandím i Eisenbergovi za hlavní roli a mému oblíbenci Garfieldovi za vedlejší, oba by si ho zasloužili.

Město bohů (2002)

Zbytečně dlouhé, zmatené a studené jako psí čumák. Závěrečná přestřelka z The Departed natáhnutá na 130 minut a zasazená do brazilských slumů. Ano, je to naturalistické, brutální... ale jeden z nejlepších filmů všech dob? Opravdu?! Většina lidí hodnotí skutečnost, podle které je film natočený a ne film samotný....

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Už dlouho jsem nebyl vystavený takové smršti vtipu, odkazů a režijních nápadů jako u Scotta Pilgrima. Neotřelý videoherní vizuál, fajn soundtrack, dokonalý casting a svižné hláškama napráskané dialogy. Je pravda, že na konci filmu LEHCE dochází dech, hlavně kvůli dost monotónnímu vypořádávání se s ex-boyfriendy, ale i tak musím říct, že jsem se ani minutu nenudil. A dost nechápu ten celosvětový finanční neúspěch, protože vyjma několika inside joků pro geeky, je tohle podle mě zábava vhodná pro masy. Holt... není to 3Dčko... 90%