Gympl (2007)

Po delší době opět český film, o kterém můžu říct, že mě bavil. Hlavně Tomáš Vorel ml. táhl i hluché scény, z jeho výkonu jsem příjemně překvapený. Je to první film s problematikou sprejerů, který jsem viděl a aspoň zčásti dokáže vtáhnout do prostředí. Zajímavé je vidět stereotypy na škole. Dal bych 5 hvězdiček, ale za obehranou scénku se sváděním učitele dávám jen 4.

Kód Navajo (2002)

Tento film je prezentován jako příběh lidu Navajo ve druhé světové válce, bohužel ale je to spíše příběh Joa Enderse (Nicolas Cage) a jeho dilematu o splnění rozkazu zabránit zajetí jeho svěřence tím, že jej sám zastřelí. Technicky dobře zvládnutý film, ale námět trochu odbočuje od původního záměru.

Špióni jako my (1985)

Odlehčená komedie o studené válce a napětí mezi USA a SSSR s excelujícím Aykroydem a Chasem. Ačkoliv role Emetta Fitze-Huma byla původně napsána pro Johna Belushiho, Chase se ji zhostil dokonale. Zajimavostíi je, že v roli doktorky se ukázala Aykroydova reálná budoucí manželka. Dávám pět hvězdiček.

Medvídek (2007)

Velké očekávání, ale průměrný zážitek. Ve filmu se dlouhou dobu nic neděje, hlavními postavami jsou tři muži ve středním věku a jejich životní příběhy provázané přátelstvím. Víceméně je to film o jejich pozvolném úpadku, morálním i materiálním.

Sexmise (1983)

Jeden z nejlepších polských filmů co jsem měl možnost vidět. Hlavní hrdinové zůstanou zmrazeni pod zemí poněkud déle, než se čekalo. Jaké je však jejich překvapení, když se probudí ve světě plném žen, kde muži dávno vymřeli. Počáteční záblesk štěstěny je brzo přejde a jejich nové probuzení se promění v útěk. Komediálně laděné prvky o nadvládě žen se nedají zapomenout :)

Doblba! (2005)

Velké zklamání, které vyvažuje jen dobrý výkon Jaroslava Duška. Film nemá pevnou dějovou linii, je bez zvratů a celý se točí hlavně kolem nákupu hrobky.

Šifra mistra Leonarda (2006) odpad!

Oproti knize je to naprostý propadák. Děj je plný nesmyslných zvratů, divák netuší proč se co děje. Organizace chránící svatý grál je ve skutečnosti hromada vesničanů, která svým stářím vysoko převyšuje hlavní hrdiny. Nedá se vůbec předpokládat, že by byli schopni udržet a ochraňovat takové tajemství. Scéna v kostele, kdy se do něj nahrnou postupně všichni členové, odkladajíce vidle, lopaty a různé jiné náčiní, je spíše úsměvná než působící důstojným dojmem staré sektářské organizace.

Království nebeské (2005)

Technicky velmi dobře natočený film, na kterém je vidět vysoký rozpočet. Historicky je, až na drobné detaily, přesný. Co mi ale vadilo bylo ztvárnění hlavní postavy, historicky byl stejně starý jako Saladin, ne tak ve filmu, kde proti boji ostřílenému veliteli stojí mladičký vesnický kovář. Bez jakékoliv znalosti taktiky a středověkého boje je schopen ubránit velké město na cizím území a v cizím prostředí. Bohužel se film neubránil vlasteneckým proslovům, velkým gestům a snaze soustředit vše na jednoho člověko-zachránce všeho.

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Na tenhle film jsem šel nakrmen očekáváním námořních bitev ukázaných v traileru. Bohužel těch pár sekund záběrů útočící Armady z traileru je vše co se objeví i ve filmu. Film z počátku graduje, ale v poslední třetině jakoby ztrácel dech a v okamžiku španělského útoku jej ztrácí úplně. Bohužel ani tady se režisér nevyhnul krkolomnému srdceryvnému vlasteneckému projevu královny, ke kolika vojákům mohla mluvit, ke 30 ? Záběry vojska působí křečovitě, a námořní bitva v čele s Reileighem není ani dobře sestříhaná. Kdo očekává pscyhologický rozbor osoby královny ten se nabaží, kdo čeká bitvy, bude zklamaný.

Buffy, zabíječka upírů (1992)

Kdysi jsem na tomhle filmu byl v kině, a dodnes si na něj pamatuji. Nemá takové triky jako seriál, ale na druhou stranu seriál je pěkna kravina, film byl lepší...