Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Zhruba do půlky filmu jsem věřil alespoň v průměrné hodnocení. Od té doby jsem si buď klepal na čelo nebo se musel smát, což u hororů neni úplně správně. Jednu hvězdičku dávám za děsivej moment, kdy Erin uvidí na tom psychopatovi obličej svýho přítele :)

Next (2007)

Filmy tohoto typu mají většinou nejlepší začátek, kdy seznamují s oním skvělým nápadem, na kterém je film postaven, aby to pak bylo čím dál horší, přeplácanějsí a méně uvěřitelné. Zde jsem měl opačný pocit. Zde jsem zezačátku tápal a stále se zamýšlel nad "jakže to přesně funguje a jak to Nicolas ovládá", ale od chvíle kdy jsem to zkrátka přijal, jsem se bavil. Postupný děj totiž nevrší více a více nesmyslů na sebe, ale drží se předem stanovené logiky a člověk má příležitost začít si schopnosti hlavního hrdiny patčičně užívat. 70%

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Druhý díl je opět super až na Superbabičku, která sráží celkový hodnocení filmu se stejnou silou jako Lva Alexe při pěstnim souboji. Nebejt jí a dalších až moc vyhrocených scén, tak dávám plný počet. Hlášky krále Jelimána a jeho pobočníka mě opět dostaly a až na pár nedomyšleností byl i příběh poměrně obstojný. Celkově ale kralují opět tučňáci. Krádež auta neměla chybu! Rozhodně to splnilo má očekávání.

Máj (2008)

nemastný, neslaný

Wanted (2008)

Nemůžu si pomoct, ale na horším filmu jsem už opravdu dlouho nebyl. Rozebírat děj opravdu nemá smysl, protože toto není film, u kterého je povoleno myslet. Některé "dějové zvraty" (ten padouch je můj táta) přišli vhod, celkové rozzuzlehní (pokud se to tak dá vůbec nazvat) bylo ale šílené a v podstatě popíralo spoustu předešlých motivací hrdinů k určitým čínům. Další velké mínus byly přehnané akční scény. Když už je nutné, aby Angelina uměla (mimo jiné) hodit s autem salto a přistát tak z boku na autobusu, po jehož povalení se bleskově a bez pneumatik vyřítit zpátky do silnice, mělo by to alespoň trochu vypadat. Abychom aspoň věřili svým očím, když ne rozumu. 2* dávám jen díky skvělým hereckým výkonům Angeliny a Jamese.

Tahle země není pro starý (2007)

Někdy je lepší, když film dopadne dobře. Někdy je naopak fajn, když dopadne špatně. Občas je dokonce nejlepší, když dopadne tak nějak mezi. Ale málokdy se vyplatí aby nedopadl nijak. Obzvláště pokud průběh není až tak behderoucí jak jste očekávali a kvalitní konec je ti jediné co může celkový dojem zachráníit. Byl jsem zklamán. 50% (3* za nekompromisního Javiera)

Univerzální voják (1992)

Hvězda mého mládí. Popravdě - tohle hodnocení berte s rezervou - musel bych to znovu vidět :)

Já, legenda (2007)

Mohlo to být jedinečné dílo. Samotná představa toho, že je člověk v New Yorku sám a může si dělat co chce, na druhou je zcela osamocen i když zdaleka není sám... :) ...dech beroucí zpracování a skvělý výkon Willa, to všechno k tomu směřuje. Čím více se ale film blíží ke konci, tím více si musíte klepat na čelo. Od podivné záchrany ženou s dítětem před davem rozzlobených superzombíků, přes absolutně nechráněné obydlí až po závěrečné odbouchnutí granátem, které nic neřeší a maximálně následný požár upeče ty dva co se schovávájí v tom sejfu...

Komando (1985)

Nemůžu si pomoct, ale jako malej jsem tenhle film miloval a klidně bych si ho teď pustil. "Kam jdeme?" "Na nákup." "Na nákup?" :)

Apocalypto (2006)

Popravdě jsem na tomto filmu nenašel nic, kvůli čemu bych se na něj podíval znova. A když si vzpomenu na tu kupu nesmyslů a nelogičností, kterými nás Gibson zasype na závěr, mám chuť dát ještě o hvězdičku méně. Film je dokonce občas komický proti své vůli. Například když ke konci mladý hrdina rozbije lebku jednomu ze svých úhlavních nepřátel, začne mu z rány opakovaně stříkat pramínek krve a já si s úsměvem na rtech vzpomněl na Jacksonův Braindead, kde ovšem podobně úsměvné scény měly svoje místo.