Barbar Conan (1982)

Arnold navždy zůstane mým dětským hrdinou z nejoblíbenější "pohádky". Hubá síla, surovost, podrazy, úskoky, více hrubé síly - toto vše promícháme s lehkou dávkou magie, mytologie, Conanovým neodolatelným úsměvem a přidáme už jen tak lehce na chuť malinko hrubé síly. Podáváme v "horké hlavě" (samozřejmě právě setnuté)

Čtvrtý druh (2009)

Po dlouhé době spokojenost s atmosférou, navození pocitů strachu, obav, pochybností, podezření.... 3kála dozajista široká. Filmy, alespoň pro mě, jsou o pocitech. Na druhou stranu nedobré herecké výkony - Milla Jovovich zklamání, Elias Koteas - jak v plotě kůl, lehce vyčnívá. OST (Atli Örvarsson): 1. Flight To Nome 2. Owolowa 3. Hypnosis 4. The Owl 5. Ashley 6. Completely Surreal 7. They're Not From Here 8. The Fourth Kind 9. Torn Apart 10. Abduction 11. Northern Lights 12. Conclusion

Samá chvála (2004)

Silné herecké obsazení kontra hodně hluchých míst. OST: 1. Doctor My Eyes - Paula Cole 2. Crying, Laughing, Loving, Lying - Rod Stewart 3. Fascination - Better Days 4. Willow - Joan Armatrading 5. Let's Get Together - The Youngbloods 6. Comets - Adrianne 7. Drinks - George S. Clinton 8. Diamonds & Rust - Joan Baez 9. Walk on Water - Aruna 10. Traveling Music - George S. Clinton 11. Three Family's - George S. Clinton

Prostři pro tři (2010) (pořad) odpad!

Jediné světlé chvilky zajišťuje pan Šmoldas, ale vydržet u pořadu po celou dobu jen kvůli těm 2 minutám, co se mihne na obrazovce, je nadlidský výkon.

Válečný fotograf (2001)

Silný dokument, u kterého jsem neměl pocit, že mi je cokoliv vnucováno. Fotky balancující na hranici geniality a příšerného hyenismu - s tím spojené existenciální a profesní otázky.

Nepolíbená (1999)

Celkově Nepolíbená nebude žádným velkolepým přínosem. Nicméně "jen tak čistě pro oddych + porovnání jak Drew haje/hrála" dostačující.

Ratatouille (2007)

1.4. 2010 - toto není Apríl... Je to jen čisté zklamání.

Phenomena (1985)

Jako horor velmi slabé, předvídatelné a celkově diváka urážející - jako komedie taktéž. * vykoledována za hudbu, která působí jak pěst na oko, což paradoxně zvedalo úrověn asi 2 scén

Zombieland (2009)

Velmi oddychová komedie, plná tupých zombíků a černého humoru, dotaženého k dokonalosti Billem Murray, jehož vystoupení má za následek ****, nikolivěk ***