Spider-Man 2 (2004)

Už prvn díl Spider-mana byl skvělý a tak jsem vůbec nečekala, že by dvojka mohla být ještě lepší. A ona skutečně byla! Triky byly vynikající, záporák lepší, humor vtipnější a hlavně častější... T. Maguire opět bodoval a Sam Raimi udělal dobře, že dal víc prostoru i J. Francovi. A na to, že je to vlastně zfilmovaný komiks, to dobře funguje i jako drama. Kéž by i trojka byla tak dobrá..

Shrek 2 (2004)

U druhhých pokračování hrozí, že se vytratí kouzlo jedničky. Ale u Shreka to vůbec neplatí. Příběh byl originální (i když vlastně parodoval ty největší trháky součastnosti) a Antonio Banderas v roli Kocoura v botách do příběhu skvěle zapadl. I Eddie Murphy opět nezklamal a Osla (totiž bujného Oře) namluvil DOKONALE! Trochu ošizená tu však zůstala Cameron Diaz, ale ve filmu to v podstatě vůbec nevadí. Stejně jako u prvního dílu, ani tady nechybí závěrečné taneční číslo, které je díky songu ,,Living la vida loca" ještě lepší, než v jedničce. Zkrátka film (nebo pohádka?), na kterém si každý něco najde..

Shrek (2001)

Na první pohled výborná animovaná pohádka pro děti. Na druhý pohled ještě lepší superanimovaná a dobře propracovaná parodie, která zas tak moc pro děti není. A o to je to lepší! Shrek si v podstatě bere na lopatu všechny známé pohádky a přehází je takovým způsobem, že prostě namám co vytknout. A Eddie Murphy je ve své oslí roli lepší, než ve většině svých opravdových hraných rolích... Kdyby to šlo, hned bych mu dala Oscara!

Kruh (2002)

Když to někdo umí, tak to prostě umí! Konečně nějaký horor, který má nejen skvělé a kalitní obsazení, ale taky tu správnou hororovou a lehce nepříjemnou atmosféru. Když vám někdo říká, o čem Kruh je, ta to možná nevypadá, jako nějaká bomba, ale to vás přejde hned po tom, co si tento film pustíte. Jako skvělá volba se ukázalo obsazení Davida Dorfmana, který děsí už od pohledu, stejně jako ta záhadná vdeokazeta a Naomi Wattsová v hlavní roli byla super. Taky se mi líbilo, že když už si myslíte, že je všechno v pořádku, stane se něco a zase začíná to neopakovatelné napětí a hrůza, terá u tohoto žánru občas chybí. Nikdy jsem se takhle nebála, jako když ta holka lezla televize.. Atmosféru Kruhu si nejlíp vychutnáte, když budete sami doma a všude zhasnete světla....

Okrsek 49 (2004)

U většiny hollywoodských filmů je někdy až protivné, že všechny končí dobře, i když je vám jasné, že by to tak ve skutečnosti vůbec dopadnout nemohlo. Něco jako pravý opak je Okrsek 49. Ale nečekejte žádný akční thriller, který je JEN o požárech a jejich hašení. Je to spíš příběh o životě Jacka Morisona... Takže: vzpomínky z minulosti, vtípky, hudba... To všechno je do sebe trefně zakombinované a výsledek je perfektní! Pokud jde o herecké výkony, není co dodat. Joaq Phoenix (kterého považuju za jednoho z "nej" herců vůbec) a John Travolta v hlavních rolích jsou výborní a kvalitu filmu ještě zvyšují. Trefně jsou taky obsazené vedlejší role (např: Robert Patrick byl ještě lepší, než obvykle a Jacinda Barrett, v roli Jackovi manželky, hrála taky dobře, i přes to, že u tohoto typu rolí hrozí, že ať dělá, co dělá, bude protivná-ona ne). Někdo tvrdí, že Okrsek nemá příběh. Já bych za sebe řekla, příběh má, ale není tu vyprávěný tím způsobem, jakým známe z ostatních ,,dojemných" filmů. Všechno tu začíná požárem (skvělým požárem), ve kterém se stane katastrofa ve chvíli, kdy se pod Jackem prolomí podlaha. No, a od té chvíle nám režisér ukazuje jeho život od doby, co přišel k požárníkům, přes dobu, kdy se oženil, až po to, jak se vlastně dostal do hořícího domu. A jsme zase u přítomnosti. Možná by na tom nebylo nic až tak zvláštního, kdyby to všechno nedopadlo tak, jak to dopadlo (a k tomu ještě hrála skvělá písnička ,,Shine Your Light"). Konec byl prostě natolik silný, že je u mě pět hvězdiček samozřejmost. Škoda jen, že měl film u nás tak malou propagaci.

Spider-Man (2002)

Na tomto filmu je skvělé, jak ukazuje proměnu Petera Parkera ve Spider-Mana. V podání Tobeyho Maguirea to působí kupodivu docela realisticky. Dalším skvělým tahem byl J. K. Simmons, který svým komickým herectvím odlehčuje film. Zato Kirsten Dunstová by mohla přestat hrát supermoderní topmodelku, protože to se nehodí nejen k ní samotné, ale už vůbec NE k Mary Jane! Taky se mi líbilo, že na konci přece jen nezůstali spolu (i když to se asi v dalších dílech změní). Jinak je tohle dílko jedno z nejlepších komiksových děl vůbec!

Ďáblův advokát (1997)

Už jenom samotné obsazení typu Pacino, Reeves, Theronová a Nielsenová zaručuje zajímavou podívanou. Pacino je opravdu ďábel, Reevesovi i Nielsenové to taky jde a Theronová je prostě ,,perfect". K tomu skvělá hudba a dobrý thriller je na světě!

Pianista (2002)

Nevím sice jak to ve válce vypadalo (narodila jsem se až v roce 1990), ale ani bych to vědět nechtěla. Film sice má pár slabších stránek (patří mezi ně hlavně délka filmu), ale Adrien Brody v hlavní roli je vynahradí. Oscara dostal právem. Taky to byl jeden z mála filmů, který mě donutil zase chvíli cvičit na klavír...

Kill Bill 2 (2004)

Pokračování, které jakoby nemělo skoro nic společného s Vol. 1. Přesto u mě zůstává Tarantino na předních příčkách. Když Elle citovala umírajícímu Buddovi přednášku o černých mambách, myslela jsem, že už snad nemůže být nic lepšího a potom přišel soboj mezi ní a Beatrix. Co dodat? Čekala jsem, že se ty dvě budou rvát tak dlouho, dokud se nepozabíjejí a Beatrix jí ,,pouze" vyrvala oko z hlavy. To působilo mnohem líp, než kdyby ji zabila. Taky ta kapitola s Pai Meiem byla perfektní. Gordon Liu uměl pořádně naštvat. No a ta věta co pronesl Bill těsně před tím, než umřel.... Prostě tarantinovská paráda v pravém slovasmyslu.

Scary Movie 3 (2003)

Film, u kterého budete křičet smíchy jenom tehdy, pokud jste viděli všechny filmy (a lidi), které paroduje. Za pozornost stojí skloubení Kruhu a Znamení nebo Anna Faris, Leslie Nielsen a Charlie Sheen, kteří ve filmu ,,frčí". Tentofilm je v podstatě taková kupa nesmyslů, že se nemůžu dočkat čtyřky...