Stud (2011)

Možná taky moc čumim na péčko, ale Stud mi příjde především pěkně silně řezavý a intimní, než jakkoli kontroverzní. Tak trochu Americké psycho na vážno. Michael Fassbender hraje velmi civilně a přesvědčivě .. prostě úžasně. Začíná mě docela zajímat, čahoun jeden.

Ginga no Uo URSA minor BLUE (1993)

.. a nakonec byla Malá medvědice zachráněna a spolu s ní i jedno slavné nakladatelství. Dobrou noc, milé děti.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Dle mých vlastních poznatků je Monty Pythonův Létající cirkus lepší, než sex .. nebo je to přinejmenším plichta. Rozhodně nedoporučuji provozovat obojí současně.

Železná lady (2011)

Paní Meryl má svého zaslouženého Oscara doma, moc krásně za něj poděkovala .. takže se bez mé páté hvězdičky jistě v klidu obejde. Nemám ani v nejmenším potřebu si stěžovat, že jde vlastně o příběh silné svérázné ženy, která se na stará kolena ze všech sil snaží nezbláznit, spíše než o ryzí biografii jedné z nejvýraznějších postav Britské novodobé historie. Je to totiž příběh poutavý a svým intimním způsobem velmi silný. Pro akci, napětí a gradované rádoby pointy si můžu dojít do sálu vedle .. a životopisných snímků typu "narodila - žila - zemřela" je hromada na Hallmarku.

Žena v černém (2012)

Řádně morbidní hororová povídka o statečném notáři, který se bez bázně vydává vstříc každému zaskřípání strašidelného domu jedné hodně ukřivděné paní. Ohrané duchařské téma je dostatečně kompenzováno hutnou atmosférou, krásně strašidelnou výpravou (v hlavní roli dům a sbírka cinkacích mechanických hraček) a v neposlední řadě nemilosrdnou sérií skvěle načasovaných lekaček, které opravdu fungují. Mladý pan Radcliffe hraje obstojně, jen jeho hrdina je až moc nadšený nebojsa .. já na jeho místě bych prchal do lesů po prvním vrznutí podlahy.

Perfektní servis (2004)

Dyž je čověk high, jak ten letoun, tak je to fak psina .. cílová skupina je zcela evidentní. Sledovat při jasné mysli v žádném případě nedoporučuji .. možná bych to i zakázal :-)

Evita (1996)

Nadále se budu držet názoru, že svůj nejlepší herecký výkon Madonna podala coby "singing telegram" v BLUE IN THE FACE. Webberovy písně ale moc hezky odzpívala jak ona, tak i Antonio .. jen ten operetní styl, kde se na sílu zpívají i dialogy, prostě nepřekousnu. Pokud jde o vyobrazení samotné Evity Peron, příliš do hloubky se tu nešlo a z letmých střípků jejího životního příběhu se divák nic moc nedozví. Kvůli mě by stačilo vydat jen soundtrack.

Rubber's Lover (1996)

Spoooousta agonického křiku a kroucení bulvičkami při pokusu o stvoření "éterické" bytosti. Pozoruhodné, ale zbytečně natahované.

Pearl Harbor (2001)

Nemám moc, co bych dodal .. Gary z Teamu America to vystihl dokonale a navíc písní: "Pearl Harbor sucked .."

Nevěstinec (2011)

Lesku poskrovnu .. ovšem bídy až na půdu.