Faunův labyrint (2006)

Jako fantasy nefunguje, jako horor několik vteřin a zbytek je naprosto nezajímavý. Kdyby aspoň ta holka nebyla tak blbá. Kdyby jí někdo zabil na začátku filmu, vůbec bych se nezlobil. Naopak, film by se stal koukatelnějším. Korunu stupidity tomu nasadil WTF ending.

Město (2010)

Nevím proč se Ben Affleck obtěžuje točit filmy. Sledování téhle nudy mě absolutně nebavilo. Filmů o loupežných přepadeních je prostě tolik, že aby s tímhle přišel v roce 2010, nemá absolutně žádnou šanci (mě) zaujmout. Na tomhle typu filmů už mě prostě nebaví, jak jsou si všechny podobné. Jediné, v čem se liší, je způsob přijetí od diváků. A proč by se divácké náklonosti mělo dočkat zrovna něco, sic solidně zahraného, ale nezajímavého? To mi zůstává záhadou.

Gothika (2003)

Kdyby první dvě třetiny nebyly o ničem, byl by to docela slušný film. Ale takhle je to jen další obyčejný thriller, kterých je spousta.

Apollo 18 (2011)

Zběsilé střídání kvalitativně odlišných záznamů je otravné, první dvě třetiny se (jako obvykle) nic neděje a skončí to jedním velkým debilním bum. A vypadalo to tak slibně! Námět parádní a rádoby realistická forma taky potěší (minimálně mě). To co jsem ale viděl byla nuda k uzoufání. Vydržel jsem to ale do konce. A víte proč? Protože jsem čekal (ty hlupáku!) že se třeba dočkám nějaké atmosféry. Kéž by.

Páteční večeře (2011) (seriál)

Sitcomům se většinou raději vyhýbám - vynucené vtipy mě moc nebaví. Tenhle seriál je ale jiný. Vše se děje tak nějak přirozeně, u vtípků se sice za břicho popadat nebudete, ale i tak dokáží dobře pobavit. Postavy jsou zatím výborné a pro mě je zatím Friday Night Dinner nejlepším sitcomem.

Burke and Hare (2010)

Jo, tak tohle bylo těžké. Taky už jste někdy měli pocit, jako když si dáváte nějaké moc dobré jídlo, ale během jezení vás neustále pálí žáha? Podobné pocity jsem měl u tohohle dílka. Pravda, není to moc dlouhé, herci hrají moc dobře a docela to i odsýpá, ale... prostě jsem u toho dost trpěl.

Spanish Movie (2009)

Další parodie? A Španělská, říkáte? To by mohlo být zajímavé. Pravda je taková, že je Spanish Movie pouze zajímavý film, proměnlivě zábavný, ale nepřipadáte si jako debil, když ho sledujete.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Eh, no toto. Popravdě jsem vůbec netušil, čím může být tenhle film tak zajímavý a podíval jsem se na něj jen jako součást mé soukromé akce TOP 100 TO RATE. Dočkal jsem se zážitku podobného Forrestu Gumpovi. A pochopil jsem umístění obou filmů v žebříčcích NEJLEPŠÍ a NEJOBLÍBENĚJŠÍ. Forrest nemůže být nejlepší, na to je moc upřímný. Shawshank nemůže být nejoblíbenější, na to je "moc nejlepší" :-). No, každopádně to byl zážitek, ale že by to ve mě zanechalo nějakou výraznou stopu, tak to ne. Je to "jen" další skvělý film.

Havaj 5-0 (2010) (seriál)

A je tu další rychlý seriál, který se vás rozhodně nebude snažit uspat, ale naopak, docela dobře dokáže udržet pozornost. Akce je celkem plynulá, ale asi bude dost záležet na úhlu pohledu. Rozhovory ústřední čtyřky policajtů se docela dobře poslouchají, i když si občas budete ťukat na čelo. Když se na Hawaii Five-0 podívám trochu z dálky, divím se že mě něco takového dokáže bavit. Stále se tomu divím. Stále na to čumím.

Čmuchalové (2010) (seriál)

Po dlouhé době jsem konečně narazil na postavy, které mi nejsou z nějakého důvodu protivné. Sice jsem zatím viděl jen pilot, ale s jistotou mlžu říct, že tenhle seriál se nemůže vyvinout špatně. Na to jsou hlavní hrdinové moc sympatičtí. Bylo to sice trochu ospalé a občas se projevilo docela nelogické chování, ale to se jeví jako zcela nepodstatné.