Havaj 5-0 (TV seriál)

Hawaii 5.0

Krimi / Drama / Akční

USA, 2010, 93x42 min

Brian Tyler

Alex O'Loughlin, Scott Caan, Daniel Dae Kim, Grace Park, Chi McBride, Taylor Wily, Angela Gots, Will Yun Lee, Taryn Manning, Norman Reedus, Jean Smart, James Marsters, Peter Stormare, Masi Oka, James Russo, Bijou Phillips, Larisa Oleynik, Sheila Kelley, Reiko Aylesworth, Greg Germann, Tzi Ma, Sean 'P. Diddy' Combs, Joel David Moore, Brian Goodman, Joanna 'JoJo' Levesque, Agnes Bruckner, Michelle Borth, Claire van der Boom, Mariana Klaveno, Kevin Sorbo, Ray Wise, Branscombe Richmond, Vanessa Minnillo, Nick Lachey, Stacy Edwards, Troy Garity, Clyde Kusatsu, Debrah Farentino, Dane Cook, Michaela McManus, Mark Dacascos, Perrey Reeves, D. B. Sweeney, James Kyson, Cara Buono, Keith David, Selita Ebanks, Andrea Bowen, Rick Springfield, Angela Lindvall, Serinda Swan, James Remar, Kelvin Yu, William Sadler, Scott Cohen, Ivana Milicevic, Colin Ford, Martin Starr, Michael Copon, Balthazar Getty, D.L. Hughley, Kenneth Mitchell, Jacqueline McKenzie, Wood Harris, Bronson Pinchot, Jason Scott Lee, Dichen Lachman, Jon Seda, Adam Beach, Kelly Hu, Robert Loggia, Nadine Velazquez, Max Martini, Emmanuelle Vaugier, Ric Young, Nas, Colin Egglesfield, Peyton List, Joel Tobeck, Rhys Coiro, Terry O'Quinn, Cary-Hiroyuki Tagawa, Amanda Schull, Jordan Belfi, Evan Jones, Lauren German, Bruce Davison, Emily Bergl, William Baldwin, David Keith, Sarah Roemer, Dash Mihok, Patty Duke, Peter Fonda, Autumn Reeser, Richard T. Jones, Meredith Monroe, Tom Sizemore, Tania Raymonde, Daniela Ruah, Robert Englund, Annie Wersching, Shawn Hatosy, Jon Gries, Greg Grunberg, Teilor Grubbs, Tony Curran, Courtney Ford, Chris Bauer, Zack Ward, Kyle Secor, Christopher Cousins, Ian Anthony Dale, Sam Anderson, James Ransone, Sarah Habel, Josh Dallas, Mackenzie Foy, Mark Deklin, Louis Lombardi, Max Casella, Guy Wilson, Pruitt Taylor Vince, Michael McGrady, Lew Temple, Summer Glau, Stephanie Jacobsen, Taylor Cole, Tip Harris, Chris McGarry, James Caan, Jenny Mollen, Drew Powell, Keo Woolford, Emily Alyn Lind, Daryl Hannah, Xzibit, Lili Simmons, Sab Shimono, Behati Prinsloo, Ronnie Gene Blevins, Keith Jardine, Matt Jones, Keahu Kahuanui, Edward Asner, Conor Leslie, Bre Blair, Lyndon Smith, Jordan Matlock, Nicole Travolta, Aisha Tyler, David Gautreaux, Spencer Garrett, Kelvin Han Yee, Tanya Clarke, Todd Stashwick, Nelson Lee, Christopher Sean, Amanda Setton, Lili Mirojnick, Timothy Brennen, Jodie Yee, Melanie Molnar, Eden Riegel, Maite Schwartz, Zoë Bell, Amy Sloan, Monique Gabriela Curnen, Wayne Duvall, Erin Cardillo, Lindsay Price, Joe Reegan, Natasha Henstridge, Monique Ganderton, Monica Lacy, Michael Buie

Jelikož jsem se s mírným optimismem provlekl první sezónou (při TV premiéře v ČR před několika lety), a ani její brutální cliffhanger mě nepřinutil navázat, asi tušíte, že nebudu v hodnocení nijak hýřit nadšením. Nicméně neutuchající tvorba nových a nových sérií svědčí o tom, že většinový vkus je jiný - nebo že fanklub Sharon Valerii je širší než by si kdo pomyslel:) Pilotní epizoda byla na televizní poměry víc než slušná, a když se do děje dostal Mark Dacascos, říkal jsem si, že by to mohlo začít k něčemu směřovat... ale ono ne - je to zkrátka další seriálová "pohodovka", která má dobře rozestavené postavy (takže můžou řešit svoje individuální problémy, a zároveň se divákům může nabízet vděčný chlapácký bonding obvyklý u buddy movies, ale ne týmových krimiseriálů), a obstojnou kameru v akčních scénách (kterých není úplně málo). Nemůžu říct, jestli se scénáristi a choreografové snaží to pořád někam posouvat nebo odvádějí už několik sezón tutéž rutinní práci, ale moje hodnocení první série jednoznačně zní: béčko hrající si na větší ambice, ale ve skutečnosti přinejlepším lehký nadprůměr. Nemyslím si, že by měl patřit do červené zóny - především proto, jaké spoilery jsem se dočetl o hlavním záporákovi - takže 60%(23.8.2014)

• DaviD3141

{1. séria} » (po 5. časti - 50%)▐ Priemer 50% = 2,5*▐ Zatiaľ nerozhodné 2*.(26.8.2011)

Pilot: Odfláklé. Že příběhově půjde o béčko jsem čekal, ale že i dialogy a hlášky budou tak mimo to už ne. Režie mizerná, sek táta umře, sek seznamování, sek nová jednotka, sek finální akce. Záporák mizerný, to to nemohli přehodit tak, aby Norman Reedus byl ten hlavní? Hlavní hrdina nesympatický. Naštěstí parťáci jsou na tom o dost líp a sestřenice serfařka je aspoň kostl. Akce je docela povedená i když někdy nepřehledná až běda a nejlepší pasáže jsou ty, které zabírají pláže, Hawaj při západu slunce, při východu slunce, jen tak ve dne, jen tak v noci. Dám tomu ještě šanci a pilot budu brát jako povinou představovačku, ale zatím spíš zklamání.... Lepší se. Konečně to má tempo a drží to u sebe. A Peter Stormare!(22.9.2010)

Tenhle seriál na mne působí stejně jako Hawai samotný. Odlehčeně, svěže, odpočinkově, ale přesto zábavně a hravě. Nejedná seo žádný CSI: Honolulu a podobně, je to béčková akční podívaná jako za starých časů, připomíná to těžce osmdesátky, kde dva sympatičtí detektivové vystřílí na jeden zásobník celou rotu hispánců.(22.6.2011)

Po temných britských detektivkách a cynickém Justified je tohle příjemné odlehčení. Pravda, případy jsou tady spíš jako vata, ale dobrý dojem, kterým na mě Hawaii 5-0 zapůsobil, spočívá hlavně v solidním tempu a typech, které představují hlavní postavy. Už je to dávno, co jsem viděla podobně pohodový seriál, kde polda (jako strážce zákona) někoho přesvědčuje prostřednictvím žraloků nebo na zločince používá místo pěsti popelník. (- What kind of cops are you? - The new kind.) A špičkování mezi hlavní dvojkou se taky moc pěkně poslouchá. S1 - 4*; S2 - 3*; S3 - 2*).(1.11.2010)

UPDATE po sedmém dílu: Já ten seriál miluju... (Následující řádky psány po pilotu.) Za menší hodnocení může finx, protože u sledování usnul :-D. Jako nebylo to špatné, ale asi jsem chtěl více té bayoviny. Pár vybuchujících džípů na začátku sice navnadilo skvěle (nemluvě o Normanu Reedusovi, god damned!), ale akčnejší se mi zdáli už i Undercovers (ne, nejsou akčnější). To však neplatí pro konec, protože ten na druhou stranu připoměl skvělá akční béčka, na mysl se mi trochu kradl i A-Team - vážně netuším proč, prostě tým nabušených chlápků proti dalšímu týmu nabušených chlápků. Nevím, jestli budu se sledováním pokračovat, nicméně něco mě k tomu táhne víc, než ke špionážně-akční novince J. J. Abramse...(12.10.2010)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Akce 8/10/// +velice sympatické obsazení, každého z hlavní čtveřice si zamilujete, nebo alespoň oblíbíte, téměř v každé části hostuje nějaká známá tvář, mě osobně třebas těší vidět po letech Larisu Oleynik, seriál má silné hlavní záporáky a v pozadí zajímavý příběh hlavní postavy, v každé části si vychutnávám krásné prostředí Havaje, zaujme hudba, především pak ta tématická, často tu vidíte výbornou akční stránku a nechybí humor -možná mi trochu vadí, že se tu najde pár slabších částí a téměř vždy mi přijde, že případ vyřešili snadno a rychle/// Po první sérii spíš větší spokojenost než malá. Sice to není úplně top seriál na pět hvězdiček, přesto je to hodně výborný a v moha směrech povedený kousek. Především pak závěrečná epizoda první řady je bombastická. Do začátku druhé řady to asi nevydržím./// Celkem 80%///(24.2.2012)

Rutinný akčný seriál. Niečo ako bolo vo svojej dobe ACAPULCO HEAT :-). Nepozerá sa na to zle. Herci sú sympaťáci, súbojov je dostatok (občas aj na úkor logiky, ale je to celkom sranda). Najviac seriál zaujme svoju občasnou snahou ukázať, že ide o veľkorozpočtovku, a vtedy to má ozaj hustý look...(25.8.2011)

První sezóna "Hawaii Five-0" byla povedená (sympatičtí hrdinové, líbivé akční scény, ironií násáklé dialogy), a i když začalo tempo v průběhu série trošku pokulhávat, parádní závěr vše napravil. A série druhá? Snad s výjimkou povedeného úvodního dílu ji lze popsat jako nekončící přešlapování na místě, které je sem tam "okořeněno" čímsi, co spadá spíše do žánru sci-fi než krimi (více se rozepisovat nebudu, mohly by to číst děti), a po zhlédnutí všech čtyřiadvaceti promo videí ke třetí řadě se situace nemění, leda ještě zhoršuje. Je to smutné, ale jediným východiskem se zdá být (krom veřejné popravy scénáristů) odpravení jednoho ze stálých členů "nesmrtelné čtveřice", a to čím dříve, tím lépe. P.S.: Poslední série je už de facto nekoukatelná. P.P.S.: Sledovat na proma k nadcházejícím epizodám je ztráta času, neboť jsou sestříhána tak, že dychtivě čekáte něco, co tam ve finále vůbec není.(25.8.2011)

Novodobá kriminálka ponúka nezvyklé vyšetrovacie metódy, kvalitné herecké obsadenie, svižné tempo, kvalitnú hudbu a predovšetkým nádherné prostredie. Najradšej mám sarkastický humor v podaní Scotta Caana. Kriminálky naozaj môžem a tento seriál je jeden z tých lepších krimi seriálov. Asi od polovice prvej série to začne byť naozaj dobré. 1.séria: 95% Najobľúbenejšie postavy: Danny Williams(24.8.2011)

První série byla velepříjemným překvapením na poli kriminálek. Sympatický vyšetřovatelský tým, luxusní havajské prostředí, skvělý humor a v neposlední řadě spousta zajímavých "guest stars". Druhá série začala tam, kde první skončila, přibyly další vedlejší postavy a s nimi i zajímavé zápletky, takže i po finále druhé série u mě panuje velká spokojenost. První série: 90 % Druhá série: 90 %(19.10.2011)

• ivishka

Když není nic jiného v bedně dá se to přežít díky šarmantnímu mladému Caanovi...Ale jinak to postrádá kreativitu a tudíž i jakýsi "sexappeal" pro mě.(24.8.2012)

• kingik

Vynikající záležitost pro spaní. Doporučuji pustit si to v televizi jako podkres a otočit se k tomu zády. Sledovat to totiž pozorně jsem poznal nemá cenu. Super výkonní a nadlidští detektivové totiž všechno zdárně za jednu epizodku vyřeší a z klidného spánku vás tak nic nevytrhne. Když to mám zhodnotit jako seriál je to běžně nastavený standard amerických seriálů, které opravdu nevyhledávám. Dost strojově natočené, zahrané a marketingově zdárně podané. Na americkou seriálovou dikci, od níž se tenhle seriál jen nepatrně odklonil ve svém úvodu, jsem už alergický a nejsem schopný už z toho nic pochválit. Tenhle seriál zase, jak je mým zvykem, opět nezabodoval. 40%(1.8.2012)

Dej: Na Havaji je vytvorena samostatna jednotka s cielom Havaj precistit od zloduchov. Ma podporu guvernerky i v menej ortodoxnom postupe velitela. Pilot: No, nejak sa dokopy dat museli. Tazko sudit, uvidi sa podla regulernych epizod, vyzera pomerne kvalitne. Hl. hrdina je charizmaticky. A je sranda vidiet Dae Kima opat pred znamymi zelenymi vrchmi Havaja. :) Zatial do 1x18: Celkom chytilo. Podozrievam sa ale, ze bez O'Laughlina by som nesledovala.(22.9.2010)

Tak sem si tuhle akcí ,´´nabitou´´ pecku rozkoukal a i když má sympatické obsazení a ještě sympatičtějšího režiséra,slibovaná pecka se nekoná.Rutinní detektivní příběhy,žádný opravdu napínavý případ se zatím nedostavil,akce..ehmm teda jako že kde se všechna ta slibovaná akce schovává???Prostě další tuctová kriminálka,která může nabídnout pouze malé osvěžení v hezkých lokacích,sympatických hercích a hláškám ústřední dvojice detektivů,ale příběhově nůďo :-) 60%.(2.11.2011)

• McClane

Pilot bolel, proč to sledovat dál?(27.1.2011)

Super herecké obsazení, úplně luxusní prostředí, skvělá akce, občas dobrý hlášky, prostě séroš, dle mého gusta :-)).(10.7.2012)

• Rosalinda

Tak na tohle nemám. Některé "pokleslejší, klišoidní" seriály překonám a přijdu jim na chuť, ale v tomto případě se mi to nějak nepovedlo. Tímto se omlouvám všem příznivcům a přívržencům.(8.9.2011)

• sssssycak

Upoutávky na TV Prima slibovaly velkolepou akční podívanou, revoluci v kriminálních seriálech. Očekával jsem dějově propojené díly, kdy se bude řešit velkolepá story napříč sérií a mimoděk se sem tam v epizodě chytne i nějaký ten mrzák-zločinec, což stejně povede k onomu velkolepému vyřešení jednoho případu. Ale bohužel nestalo se tak. Jen nevím, kde je chyba. Jestli ve mně, nebo v upoutávkách na Primě, každopádně jsem po 7 epizodách pouze velkolepě zklamán. Máme tu další obyčejnou kriminálku, které není potřeba. To už mohli rovnou natočit další řadu CSI... tam jsou alespoň zajímavé metody a postupy vyšetřování, zatímco tady vždycky chytnou pachatele z ničeho.(28.10.2011)

• K.I.N.G.

Havaj jako prosluněný, voňavý, útulný ostrov krásy, ráj surfařů a místo, kde by většině z nás určitě nevadilo strávit zbytek života. Tak to známe všichni. Tento seriál nám ale tuto zemi, ležící daleko v Tichém oceánu, ukazuje zase z jiné stránky - z té kriminální. To vše je hrozně hezké až na fakt, že se jedná jen o další tupou moderní americkou kriminálku. Nemusím být zrovna fanoušek ani pravidelný divák podobných záležitostí na to, abych mohl říct, že něco podobného v jiném kabátě tu bylo už nejmíň stokrát. Pro mě je to zkrátka pořád jenom ztráta času, ale za to exotické prostředí a za tu špetku akce po celou dobu si, aspoň doufám, tento seriál tu jednu hvězdičku zaslouží.(2.5.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6