Bažanti jedou do Španělska (1972)

Bažanti jedou tentokrát na dovolenou do Španělska. A i když jsem se zasmál u pár povedených vtipů, zbytek byl docela bída. Situační komedie je věc ošemetná a Bažanti ji zcela neovládli. Nestačí jenom házet na plac jeden vtip za druhým a očekávat, že se lidé budou popadat za břicho. Možná, že francouzské publikum ocení některé vtipy více, ale Bažanti mi vždy připadali jako univerzální komedie, která osloví každého bez rozdílu. Bohužel mě neoslnila ani atmosféra slunného Španělska.

Loki (2021) (seriál)

Když Disney před několika lety oznámil, že se známé postavy z MCU vydají svou vlastní cestou a zamíří na televizní obrazovky, měl jsem z toho špatný pocit. Moje očekávání byla prakticky nulová. Představa, že budu sledovat nekonečný seriál valné kvality mě děsila. A i když Falcon a Winter Soldier moc nepobavili a Wanda s Visionem naopak příjemně překvapili, pak Loki je třešničkou na dortu. Pro mě, jakožto komiksy nepolíbeného fanouška filmových předloh MCU, bylo sledování Lokiho prvotřídním zážitkem. Nápad s byrokratickou agenturou kontrolující čas byl skvělý a vývoj postavy Lokiho mě doslova nadchnul. Hodně mi to připomnělo směr, jakým se vyvíjel Thor v posledním filmu. Hodně potěšil také Mobius a Loki v ženské podobě :). Ono vůbec celý herecký ansámbl byl hodně sympatický, stejně jako soundtrack. Stylisticky a esteticky mi seriál kápl do noty a vůbec mi nevadily dlouhé rozhovory postav. Právě naopak. Sledovat rozvíjení vzájemných vztahů bylo stejně zábavné jako akční momenty. Celková atmosféra a způsob, jakým byl celý seriál natočen, poukazovalo na to, že se tvůrci opravdu snažili natočit něco svěžího a zapamatovatelného. Těším se na další nášup a zároveň se obávám, kam se ještě posunou postavy a příběh. Btw... Black Widow by rozhodně více slušel stejný šestidílný nášup než celovečerní film, který nedopadl zase tak úžasně a tvářil se hodně seriálově.

Dějiny nadávání (2021) (seriál)

Přenechat veškeré vysvětlování na Cageovi, tak dávám plný počet. Dozvěděl jsem se pár zajímavých faktů, které hned zapomenu. Tvůrci zmeškali velkou příležitost posvítit si na sprostá slova používaná různými národy.

Black Widow (2021)

Klasický nadprůměrný Marvel s pitomým záporákem, který hlavní hrdince vykecá všechny své plány. Stokrát ohraná pohádka. Nic víc. Jsem mile překvapen, že si film nehraje na feministickou propagandu a nehaní muže. Zkrátil bych to o 20 minut.

Survival of the Dead (2009)

Romera jsem vždy považoval spíše za režiséra béčkových filmů, ale tentokrát klesl o další úroveň. Sázka na neherce je v tomto případě ke škodě a stejně jako většina scén a dialogů jsou jejich výkony spíše k smíchu. Film je pro mě jedním z těch případů, který je natočen velmi seriózně, ale vyznívá spíše jako komedie. Čemuž by odpovídaly některé scény. Co měla znamenat třeba ta vojanda, co si dělá dobře před ostatními vojáky? Tváří se, že je to pro ni naprosto normální, jako je normální si po ránu čistit zuby? Nebo scéna, ve které voják granátem vyhodí do povětří dveře a očouzené postavy stojí na místě dál, jako kdyby se nechumelilo? A ještě k tomu mají vtipnou poznámku. Premisa není také zrovna světoborná. Každý člověk, který jakýmkoliv způsobem umře, se vrátí zpět jako nemrtvý? Na základě čeho? Scénáře? Přiznám se bez učení, že mě sledování doslova ubíjelo a většinu jsem proklikal.

Kancl - Sbohem, Michaele (2011) (epizoda)

Skvělý, ale zároveň nepovedený díl. Michael se mohl rozhodně s některými postavami rozloučit lépe. Třeba s Dwightem.

Válka zítřka (2021)

Po všech stránkách průměrná sci-fi. Aspoň jedno pozitivum pro mě sledování filmu ale mělo – uvědomil jsem si, že opravdu začínám nesnášet „comic relief“ postavy. Hodně se mi vybavovaly vzpomínky na Edge of Tomorrow, na němž je krásně vidět, jak dopadne sci-fi s cestováním v čase, když se všechny zúčastněné strany snaží. Tomorrow War naopak smrdí nechutí dělat cokoliv nadprůměrného. A proč se sakra půlka filmu odehrává ve tmě, takže nemám přehled o tom, co se děje? Jedním z nepříjemných aspektů jsou také zvukové efekty, které mi místy lezly na nervy (teď mluvím o portále pro cestování v čase). Btw spadnout z takové výšky do bazénu, který má ani ne dva metry.... nejsem fyzik, ale připadá mi, že by z člověka byla placka. Po hodině, kdy se konečně objeví mimozemšťané, mi bylo jasné, že je to sorta potvor, po kterých můžeš střílet z raketometu, ale nic jim to neudělá. Hlavně, že takové monstrum hrdinové s poklidem kopou do tlamy... Kde je v tom nějaké napětí? Paramount rozhodně neprodělal, když film prodal Amazonu. Tohle by byl v kinech těžký průšvih.

Kancl - Série 6 (2009) (série)

Šestá série je stále nadprůměrná, i když těch horších dílů tady bylo několik. Celkově však kvalita oproti takové druhé sérii hodně poklesla.

Úsvit mrtvých (1978)

Neskutečně pomalé a amatérsky natočené. „Herci“ by nezapadli ani do amatérského divadla. Velmi pomalé zombie dokážou překvapit každého útokem ze zálohy, ačkoliv je musí jít slyšet a vidět na stovky metrů daleko. Velmi jednoduché jsou také masky – zombie jsou jednoduše nabarveny šedo-zeleně. Po zhlédnutí si o to víc cením Romerova Day of the Dead, které je natočeno o několik stupňů lépe. Zhlédnuto v režisérské verzi, dodívat jsem se musel na několikrát, čemuž vůbec nepomohla naprosto přemrštěná stopáž. Místy to ale byla skvělá komedie.