Jack a Jill (2011)

Sandlera mam rad a na Allure of the Seas som bol, cize 2* . To su jedine dve veci kvoli ktorym som si to pozrel.

Zrození Planety opic (2011)

Neuveriteľné filmové prekvapenie. Človek si na prvý pohľad povie, že Hollywood remakuje film za filmom... ale teraz je to zásah do čierneho. Nová generácia špeciálných efektov dodáva starému príbehu nový rozmer. Andy Serkis a WETA digital v hlavnej úlohe, vo vedľajšej ľudstvo a planéta Zem. Film sa dá opísať troma jednoduchými slovami - Zrod, Rast, Osamostatnenie. A čo všímavého diváka poteší, niekoľko odkazov na prvé filmy :-) ps: dve scény prinášajú neuveriteľné zimomriavky na tele (Palace Cinemas, Bratislava, 11.08.2011)

Událost (2010) (seriál)

O seriále som sa dozvedel len nejakou náhodou, omylom :D Stiahol som, za 2dni pozrel som a zhodnotil som, že je veľká chyba že zostali len pri jednej sérií. Posledný diel, posledné sekundy seriálu prinesú vážne veľký a nečakaný zvrat. Čo sa seriálu týka, zápletka zaujmavá, je pekné ako postupne diel za dielom do seba zapadá jednotlivá prepojiteľnosť postáv, ako puzzle. Len spokojnosť, žiadne výhrady.

X-Men: První třída (2011)

Je úžasné sledovať ako sa aj po úspešnej trilógií dá natočiť zmysluplný prequel o tom ako to celé "začalo". Nové herecké obsadenie, ale starý príbeh, kombinácia ktorá funguje skvelo, priam geniálne. Paradoxne sa film začína rovnako ako pôvodný prvý film X-Men a dej sa netočí okolo Wolverina(cameo viac ako potešiteľné, výbuch smiechu zaručený :D), ale okolo X-Menov, predovšetkým. Keď sa divák nad filmom zamyslí, príbehy jednotlivých postáv pekne naväzujú na pôvodné filmy, zodpovedajú niekoľko otázok z filmov predošlých. Efekty výborné, a dobre že nie všetko boli efekty, ale aj postavené kulisy, to sa na nových filmoch veľmi cení. Na druhú stranu, úvodná scéna z X-Men 2 zostáva neprekonaná ale... maximálna spokojnosť! (Palace Cinemas, 06.06.2011)

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Piráti z Karibiku sú bez Čiernej Perly to isté, ako Karibik bez pirátov. Námorných scén bolo minimum, a piráti predsa nie sú suchozemské krysy. Asi toľko k filmu. Potešujúci bol záver filmu so zaujímavými vyhliadkami do prípadného pokračovania, ktoré by sa dalo krásne rozvinúť.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Dannyho parťáci, rýchlejší a zbesilejší. Jednoznačne najlepší diel hneď po prvom originálnom filme. Kde si v príbehu nevystačia krásne autá a scenérie, tam ich ochotne zastúpia podarené hlášky, demolícia mesta alebo ultimátny súboj Diesel vs Rock. Akcia sa valí spredu aj zozadu, niekedy aj zo všetkých strán. Čo dodať, neodchádzať z kina počas titulkov, ale počkať na záver ,-) (Palace Cinemas, Bratislava)

Thor (2011)

Excellent! Komiksovky sú moje obľúbené a to čo vytvára MARVEL Studios, klobúk dole. Thor není prototyp superhrdinu, musí najprv zažiť pokoru a zradu aby sa stal veľkým. Ako obvykle, veľmi úsmevné cameo Stana Leeho, a najmä... treba počkať do konca titulkov

Světová invaze (2011)

Trailer nabudil, ale vyzerá to tak, že scénar sa pri traileroch skončil. Netešte sa na žiadne vyhladzovanie populácie ako vo Vojne Svetov, rovnako nečakajte stret vyspelej techniky s tou pozemskou ako v Dni Nezávislosti a už vôbec nečakajte pohľad na mimozemšťanov ako v District 9. Plusom Invázie je pechotný boj zblízka, ktorý chýbal v Dni Nezávislosti, ale tu zas chýbajú akékoľvek letecké súboje a ťažšie boje o pevninu. Otvorenejší koniec dáva nádej, v prípade zázračných zárobkoch, na pokračovanie ktoré by mohlo byť zmysluplnejšie, s lepším pohľadom na odpor civilizácie. Suma sumárum, Deň Nezávislosti ako mimozemsko-apokalyptický film zostáva aj naďalej neprekonaný, proste Will Smith je Will Smith. (Palace Cinemas, BA - Aupark, 10.03.2011)

Sociální síť (2010)

Kto by bol povedal, že film o Facebooku si pripíše toľko oscarových nominácií. Po jeho zhliadnutí tomu aj rozumiem, a budem nemilo prekvapený ak nezíska ani jednu sošku. Otázne len je, aj keď je film založený na pravdivom príbehu a podľa knižnej predlohy, čo všetko z filmu sa skutočne odohralo? A teraz by to chcelo film o vzniku pojmov Microsoft a Google :D

Zelený sršeň (2011)

Green Hornet je ako horská dráha: pomaly Vás vyvezie na najvyšší bod a potom je to divoká jazda až do konca. Perfektná akčná komédia. Či už potešia automobilové naháňačky a búračky, alebo bojové umenie, určite nesklame hlavný "záporák" a lá mafián v kríze stredného veku :D Nový akčný hrdina si to dobre rozbehol a pravdepodobne tu máme zrod novej trilógie :) (Palace Cinemas, Bratislava, Aupark)