Hvězdná brána: Atlantida - Věž (2005) (epizoda)

Jeden z mých oblíbených guilty plesure dílů. Výsadkový tým opět zachraňuje nebohé vesničany, tentokrát před intrikami jejich vlastních mocipánů, a do Shepperda se opět zamiluje místní krasavice. A McKay opět perlí.

Hvězdná brána: Atlantida - Povznešení (2005) (epizoda)

Konečně vidíme, jak to povznesení antiků vypadá v praxi. Jinak je to srandovní klišé - (americký) voják opakovaně zachraňuje mírumilovnou vesnici před jakousi rozmazanou příšerou. A Sheppard opět jednou v módu kapitána Kirka z TOS - další pohledná mimozemšťanka se do něj okamžitě zamiluje.

Hvězdná brána: Atlantida - Instinkt (2005) (epizoda)

Ve finále docela dojemný příběh o síle otcovské lásky. A zároveň jeden z těch, které ukazují, že věda není všemocná, i když by chtěla být.

Hvězdná brána: Atlantida - Lovná zvěř (2005) (epizoda)

Sheppard jednoho přítele ztrácí a druhého získává. Ronon je skvěle napsaná i ztvárněná postava. Počínaje tímto dílem se trochu mění atmosféra celého seriálu a stává se z toho odlehčenější a zábavnější jízda.

Hvězdná brána: Atlantida - Bratrstvo (2004) (epizoda)

Velmi povedená variace na indianajonesovské téma. Ukrytý artefakt, vykopávky, luštění starobylé záhady, vykopávky, konflikt s nepřítelem, Sheppard a McKay luští matematický test ve vykopávkách a generál Kolya nemá situaci pod kontrolou tak, jak by chtěl. Ale ten, kdo se směje naposled, je někdo úplně jiný.

Wakfu (2008) (seriál)

1.série 60%: Je to originální, zábavné a správně našlapané hned od samého začátku. Autoři zasvěceně míchají popkulturní odkazy asijské i západní, k tomu nám servírují výrazný vizuál, který dost přesně odráží ulítlý styl téhle dobrodružné jízdy. Cílí se na diváka mezi deseti a patnácti, ale vzhledem k neustálé kadenci vtípků a gagů a výše zmíněným promyšleným nakládáním s různými citacemi a odkazy se nijak nenudí ani ti odrostlejší. Tenhle svět je prostě úžasně pestrý a barvitý, a přestože herní předlohu neznám, užila jsem si ho dostatečně, i když samozřejmě ne všechny epizody jsou stejně zábavné. Poměrně zásadní výhradu mám tedy jenom k ne moc povedenému závěru, kdy je nám najednou místo rozjuchaných srandiček předloženo vážně míněné totální vyhlazení jednoho lesního království, ve kterém se dokonce i umírá. Navíc je hlavní padouch fakt divnej týpek, jeho motivace překombinované a ve finále tím pádem divák dostane něco trochu jiného, než očekával. 2.série 90%: V podstatě stále totéž, ale promyšlenější a stylově vyrovnanější. Je příjemné sledovat, jak se autoři dokázali poučit z minula. Takže napřed nám vrací do děje postrádaného hrdinu, bez kterého by to nebylo ono, a pak tu máme další výpravu za dračím vejcem, se spoustou nových postav, nových zápletek a barvitých lokací. A když už se v druhé polovině zdá, že nápady docházejí, dostaneme parádní plot twist a nového záporáka, a jedeme bez dechu až k finální bitvě, která je brutálně rozmáchlá, ale zároveň dostatečně odlehčená zábavnými vtípky a mile vyšperkovaná různými osobními souboji.