Monstrum (2008)

Z mého pohledu přefouknutá bublina, která sice plní svůj účel, ale absolutně mimo mě. J.J. je sice první kdo přišel s nápadem ruční kamery, ale to neznamená, že cokoli tak vznikne je nálož. Přežít úvod je to nejmenší, přeci jenom sleduji momentky z běžného života, tak co se asi může stát. Kebule od sochy je opravdu efektní a je i symbolem pro nastartování děje, jenže pro mě tím film končí a následující děj bych odpustil jen amatérovi. Naprosto nechápu a hlavně nevěřím oddanosti a věrnosti těch blbců, kteří si raději hrají na Rescue Rangers, než aby poslechli pud sebezáchovy a utekli. Chápu, kdyby šel jeden a zbytek fáral pryč stím, že by se posléze potkali a styl chování "království za kameru" je snad vlastní jenom lidem za velkou louží. Jako plus vidím především efekty, které se opravdu povedli a vydařený sekundární děj, respektive život kolem hl. postav, který byl reálnější než ony sami.

Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007)

Pokud bych nedal alespoň průměr, znamenalo by to, že je mi úplně jedno na co koukám nebo, že jsem retard, který nepochopí na co kouká. V záplavě dnešních dosti debilních zvířecích horrorů, je ROGUE příjemný závan, který sází především na nádhernou australskou lokaci, výborné obsazení (vzhledem k filmu) a klasický scénář boje o přežití. Radha Mitchell a Michael Vartan spíše mají přilákat k filmu větší pozornost, film na nich rozhodně nestojí, ale ani nepadá. Účast Worthingtona mě zpočátku spíš děsila (po Titánech nepatří mezi mé oblíbence), ovšem dlouho se neohřeje, a to potěší. V rámci možností spokojenost.

Projekt A 2 (1987)

Jackiho východní filmy jsou prostě nejlepší, už první díl byl pecka, vždy rád vidím duo Chan\Hung, Hung tu sice není, ale jsou zde známí z Božské Relikvie a z Police Story, což potěší dvakrát. I když nemusím tuhle dobu, do které je děj zasazen, Jackiho akční a komediální herectví je ve vrcholné formě a celý film provází jeho typická choreografie. Jen lituje, že jsem ho neviděl dřív.

Megakrajta versus Gatoroid (2011) (TV film)

Asylum bombarduje dalším mega\giga\obřím filmem z jejich dílny, kde je poster lepší než film. Dnes to pojmu zcela vážně, možná a rád bych řekl, že tohle je v určitých ohledech nejlepší co vyblili, proto to "mega" hodnocení. Konečně se děj posunul jinam, než do 20ti m2 a tvůrci si troufli do výraznějších exteriérů, chválím. Jelikož velkých moster není nikdy dost, hoši nahrazují kvalitu kvantitou a místy se pár effektů vydařilo, teda v rámci možností studia. A to nejdůležitější, scénárista má zvýšené dávky sedativ, takže o zábavu je postaráno, můj best: taneční song během záběrů mutovaných zvířat jinde neuvidíte. Přežili jste minulé výtvory Azylových tvůrcu? Tohle už vás nezabije, nebo možná ano. Pozn. Všichni herci jsou vybíráni z ÚP, nočních klubů, bordelů, domovů důchodců, speciálních škol a všichni pracují jen za stravu. Během tvorby se výrazně zmenšil vizuální tým. Pár členů mělo problémy se školní docházkou, některé sebrala cizinecká a nakonec vypršela TRIAL verze programu.

Deníky zombie (2006)

Defacto souhlasím s uživatelem JAn. Největší plus filmu je autenticita v každém ohledu. Není zde 2 658 470 zombíků na km2, a krev se nepočítá na kýble, ale je tu pocit, že opravdu koukáte na něco možného a výraz je amatérský místy možná až moc. DZ možná popíchly k námětu Romera, který samozřejmě patří k průkopníkům nemrtvých, ale jeho Deník se snaží být až moc dokonalý. I REC, ač se mi velmi líbí, si nezanechává takový spartánský pohled na věc. Je ale pravda, že tyhle Zombí snesete pouze jednou, napodruhé bych to poslal níž.

2010: Moby Dick (2010)

V hrobě Hermana Melvilla, autora a otce předlohy, musí být dost rušno. Konečně jsem pochopil jak Asyláci hledají náměty na filmy. Všichny se sejdou u jednoho doma, ve velké místnosti plné knih, komiksů, zaprášených VHS. Ze zdí na ně koukají plakáty dávných trháku jako jsou King Kong či Godzilla a oni pod 80ti Wattovým lustrem přemýšlí. Přemýšlí dlouho, velmi a pak se vydají ke knihovně, jeden popadne encyklopedii zvířat, další popadne knihu Moby Dick a poslední volí pátý díl Populární mechaniky pro děti. Vrátí se zpět ke stolu, zpět pod topící lustr, vytáhnou okousanou tužku, natrhlý blok, na pc spouští program VisEffects.bat a náhle . . . . HALLELUJAH. Je tu další monstrózní ptákovina, která je přešně taková, jako těch X ptákovin předtím. Nebo ne? Ale vsadím se, že to dělaj podobně. :-)

Fantom hlubin (2005) (TV film)

Ano, je to děsná kravina, ale ne příšerná. Odpad je moc silný. Ono se nedá čekat nic moc od TV filmu, ale něco je fakt moc. Pár záběrů na hřbitov posetý květinami, který dobarvuje duha, podvodní záběry se dají snést jen bez těch sifónových bublinek a samotný nápad, že KLDR vlástní nej ponorku je utopie. Ale zbytek byl v únosné míře. Pozn. ke komentáři od flanker.27: Střely BGM-109 Tomahawk se skutečně používají ve výzbroji ponorek (př. Pouštní bouře) a jsou určeny i na vodní cíle.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Po takřka vykastrované trojce jsem čekal jediné, vypnutí zhruba po 30ti minutách a nadávání po zbytek večera. Naštěstí tvůrci, pravděpodobně J. Bruckheimer, pochopili, že Piráti byli od samého začátku o Jacku Sparrow, pardon "Kapitánu" JS a spíše než další díl vypadájí Podivné Vlny jako počátek nové trilogie. Můžete je v klidu zkousnout i kdyby jste neviděli ty minulé, což po pičus trojce vítám. Nejvíc zase a znovu baví Johnny Depp, a i když není v best formě, bavil mě s přihmouřenýma očima celý film. Celkový návrat k jistotě dobrodružného žánru vítám s nadšením, protože série se začínala ubírat do epických rozměrů, který ač oslnil, parazitoval na příběhu. Méně ovšem vítám (ne)účast některých herců. Strašně mi chybělo osazenstvo Černé perly, které svými eskapádami směle konkurovalo potrhlosti Jacka, nadruhou stranu Penelope Cruz bych klidně oželel. Celý film jen sekunduje a výrazněji se projeví jen v souboji Jack x Jack (trošku vykradený boj Depp\Bloom z jednotky), nezlobil bych se třeba za Salmu Hayek. Závěr: vzhledem k příznivé stopáži, nonstop Sparrow show od začátku a slibnému nakročení ze sraček za lepší 4.

Arthur (2011)

Russell Brand musí být v reálu stejný vyjeblý idiot, jako ti, které ztvárňuje, protože jiné vysvětlení nemám. Co film to další exemplář Homo Debilis, s tváří autistické opice. Děj jednoznačně táhne duo Brand\Mirren, právě jejich věčné pošťuchování a ironický humor jsou tahouny filmu. I samotný Russell boduje, ale běda když film skluzne do romantické části. V tu ránu jsem měl po náladě a otřepaný, okoukaný děj o dobívání milionáře mě nebavil.

TRON: Legacy 3D (2010)

T:Legacy je spíš 3D hi-tech exot, který je ale výborně natočený, že se nedá špatně hodnotit, obzvlášť když větší část filmu na něj zírám jak tele. Už v kině to byl dost luxusní 3D zážitek a tehdy jsem full hodnocení považoval za malé a dětinsky jsem se těšil až to spatřím znovu-doma. Bohužel doma nemám 3D projekci. Neonové orgie sice bavily podruhé, hudba si mě opět podmanila, ale tentokrát mě otravovala spousta hloupých míst, kterých jsem si dřív nevšiml a já byl jak na houpačce. Nebudu rozebírat klady a zápory, to už udělali jiní a dobře. Chci říct spíš to, že T:L je film čistě pro 3D, bez něj je zážitek poloviční. I tak ale zatraceně dobrý.