Vem si mou duši (2010)

Tak to je velká škoda. Wese beru jako spolehlivé jméno, které nemůže zklamat. Oprava! Nemohlo zklamat. Rád vidím horrory typu Scream s tajemným vrahem a bandou školáku na porážku, ale ne takhle. Jedna třetina filmu je takřka mrtvá, buďto sledujete "Já a moje puberta" nebo "Sesterstvo záchodových míst", zbytek se s částečnou resuscitací daří rozjet až na obstojný konec. Kdyby byl vrah démoničtější a děj méně předvídatelný, hledal bych klady lépe. Hodnocení trochu nadsadím z nostalgie a za povedený konec.

Thor (2011)

Během sledování se vě mě pravděpodobně vyvinula schyzofrenie jak vrata. Ani den po vidění jsem nebyl schopen se rozhodnout, líbilo nebo nelíbilo. Pokud ano, co se mi na tom vůbec líbilo? Vždyť film je vlastně trochu úchylná techno kombinace všeho možného. Pokud ne, tak proč to poslat do odpadu, když audiovizuál je brilantní, děj střídavě akční nebo komediální, příběh epický a herci zkousnutelní. Nakonec se všechny moje pro a proti pokrátily a film vyšel jako velice originální komiksová adaptace. A tak se i musí brát, protože ve chvíli, kdy až moc přemýšlíte nad tím co vidíte a co se děje, je zle. Při pokusu ignorovat film jako takový a všímat si drobností, jsem totiž z filmu začal mít haluz a vypydalo to asi takhle: Úvod originalita, pak cesta Hvězdnou bránou na planetu Riddick, kde válčí i Godzilla a stráž pokladnice alá Den, kdy se zastavila Země. Ups, něco se posralo, tohle přece nechci. Tak přesně takový pocit zavlád, ale jak jsem zmínil, pouze Thor si to může dovolit, komiks přeci může všechno. Jsem rád, že přes všechny obavy dávám za lepší 4*.

Souboj Titánů (2010)

Ze 2* na jednu a to silně uvažuji o odpadu. Ani druhé podívání mě nevzalo, spíš mě ještě víc nas..lo! Kdo nezná nedostižitelnou předlohu možná mávne rukou a řekne si: "No tak, průměr". Ale pro mě je to flusnutí do tváře a výsměch původní verzi. Naprosto nechápu drzost, která vedla tvůrce k tomuhle "CENSORED". Worthington jako Perseus selhává na plné čáře, jeho dementí pomstychtivý výraz, je jako rudá pro býka a rozmazleným chováním "ale já nechci" tomu dáva korunu. Scénář asi psal člen Bohnické léčebny, jinak nevidím ospravedlnění v tom, co se v ději páchá. Ořezání Olympu na dva bohy a to Háda a Dia nechápu. Co se kurva stalo s ostatními? Od kdy Krakenem disponuje Hádes, co dělají ostatní bohové? Co potom čekat od vzhledu Olympu samotného, který je jak boží Modrá Ústřice. Neutlumila mě ani akční část, boje jsou trapné, bossové většinou dostanou na prdel po pár minutách a v souboji se škorpióny už chyběli pouze Autoboti. I zbytek postav působí jako by tu byly navíc, princeznu vidíme asi třikrát, bojovníky si ani nezapamatujete, protože jsou málo vidět a Peagas se jentak povaluje uprostřed lesa. Fuj, to je hnus velebnosti. Našel jsem si pouze jednu věc, která mě bavila, a tou je Hádes. Ač tam melouchaří za všechny, melouchaří stylově. Doufám v pokračování, protože víc posrat to už nejde.

Mlha (2007)

Jako velký fanoušek Stephena Kinga, horrorů a sci-fi zamáčkávám slzu v oku. Velký dík patří Thomasu Janeovi a ještě větší Darabontovi, on jediný umí pochopit a převézt Kinga na plátno. Naprostý souhlas a komentářem: Djkoma

Chůva v akci (2010)

Poslední kapka pro mě a poslední hřebíček do rakve Jackiho Chana v americké produkci. Co se mě týká, Chan má nejlepší filmy v asijské produkci a to co splodil pro západ jsou sračky, které by se bez něj obešly (vyjímku tvořilo duo s Wilsonem). Bohužel on je jediný důvod proč nedám odpad, ty dvě nebo tři akční, ještě značně dotažené lany (to vidí i debil), jsou jediné pozitivum filmu. Zbytek, od děje po herce je teror, který je vhodný tak do mateřské školky. Většinou filmu dost pomůžou děti, malé, roztomilé. Právě ony vás mají utlumit, jenže ve mě spíš zapálily doutnák, obzvlášť ta nejmenší působí jak propuštěná s ústavu. Problém vidím v Levantovi, jak má ve filmu děti, je to v hajzlu. Srovnejte s Už jsme tam a zjistíte, že je to takřka stejné, alespoň pro mě. Jackie go home, please.

Masakr na střední škole (2010) odpad!

Stačí úvodních deset minut a je jasný, že z odpadu se to nevyhrabe. Levné neznamená špatné, někdy. Ale tady není nic, co by mělo ambice na úspěch. Když dáte dohromady pár lidí, natočíte možná lepší.

Bruno (2009)

Sasha potřetí a nejhůř. Z celého filmu si zpětně pamatuji akorát 3 věci. Úvod, ve kterém zní hudba Scooteru, pak "penisový" tanec a nakonec ten úprk před blondýnou. Toť vše. Ali i Borat byli dokonalí, originální svým vlastním způsobem a vtipní. Bruno je jen chabý derivát Cohenova potenciálu.

Hlídač mrtvých (1997)

Upřímně horrorovou nit jsem nenašel, o tom mám krapet jiné představy, spíš se budem bavit o krimi thrilleru. Děj se zbytečně nepředvádí, odkecání příběhu je rychlé a hlavní děj filmu nastupuje brzy. Atmosféra je nejvíc znát v nočním životě márnice, čím jde děj dál, tím je lepší. Příběh se neustále vyvijí a občas i šokuje, takže nudit se nebudete. Nejdřív mě dost prudil Nick Nolte, který působí jako svoje vlastní karikatura, ale vývoj postav se často mění a nakonec se mi líbil nejvíc. Doporučuji.

Poslední dům nalevo (2009)

Zaplať bože. Asi se dám na modlení nebo přispěju do kostelního prasátka. Bratrům za velkou louží se podařilo natočit druhý nejlepší remake (no možná první, Hory mají oči točil přeci Aja), až se mi nechce věřit že to bylo točeno pro dnešní "teen" obecenstvo. A zase se těžilo u Cravena. Jelikož 99.999% těchto horrorů začíná a končí masakrem, a vše mimo je vyblitá polívka, je tohle pomalu na Oscara. Film má výborně napsaný příběh i postavy, jejich psy a chování je naprosto reálné. Přitom film disponuje všemi prostředky klasických horrorů: vrazi\magoři, temný les, bouřka, výpadek elektriky, vraždy. Jelikož všechno jede jak na drátkách, sežerete celou stopáž i s rybářem. Je vidět, že když s Wesem spolupracuje někdo, kdo mu rozumí, stává se z něj opět král děsu. Ještě 10 minut před koncem jsem to viděl na plnou palbu. Bohužel závěrečná jednohubka mi podsekla větev pod prdelí, protože bortí smysluplné chování a nahrazuje ho prvoplánem, který se sem nehodí.

This Ain't Avatar XXX (2010) odpad!

Rád využiju prostor pro odpad, protože tohle rádoby umění parazitující na Cameronově úspěchu se mi hnusí. Od "P" filmů, které jsou určeny zejména pro naše pohlavní údy, nečekám děj apod a hlavně ho ani nechci. Problém je, že tenhle XXX Avahoň se bere strašně vážně, a prakticky žádná z "hereček" mě nebrala. Snad i páření paviánů by mě vzrušilo víc. Naprosto zbytečné.