Emma. (2020)

Když člověk přistoupí na to, že jde o záměrně přehnaný kýč, je Emma vlastně docela milá romanťárna, které by (jako valné části dnešních filmů) jen prospělo zkrácení o půl hodiny. Bill Nighy ale potěší vždy a všude.

Skutečný Bling Ring: Okradený Hollywood (2022) (seriál)

Tahle minisérie krásně ukazuje, co je na americké middle/upper class v těch “lepších částech USA” tak strašně špatně. Přesvědčení, že když nemám značkové tepláky a trojpatrovou vilu, jsem něco míň než vystajlovaní spolužáci z Hills. A hlavně - že život bez značkového oblečení a drahého auta vlastně za nic nestojí. V případě LA ještě navíc musíte být součástí showbizzu. Nick celý dětství koukal na život za kopcem, neměl kámoše a chtěl být někdo. Alexis měla šílenou mámu, která měla hubnoucí stroj za 30 tisíc dolarů a hodnoty, který reálně nestojí za nic. Celou dobu se nám snaží dokázat, že všechny ty vykrádačky vlastně udělali proto, že je tam společnost dohnala. Až na to, že vůbec, žejo. Co Nickovi a Alexis navíc i po těch letech chybí je reálná pokora a sebereflexe. Ale jak se jim chcete divit, když jediný co chtěli bylo být slavní a teď o nich, guess what, Netflix točí po deseti letech minisérii? Z děcek, které vykradli x desítek domů jsme udělali celebrity, abychom víc lidí přitáhli k obrazovkám. To není zrovna příběh s ponaučením.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Tak tohle byla ale velká slátanina! Po zdařilém prvním dílu nám Vaughn naservíroval totální sešup dolů, který nezachránila ani plejáda slavných (a zoufale nevyužitých) známých herců - zdravíme Channinga Tatuma a Michaela Gambona (u kterého je to obvzlášť trestuhodné). Chtěla bych hodnotit líp, ale není co, bohužel, takže jedna hvězda za mopsíka a to druhé štěně.

Bullet Train (2022)

Absolutně šílená jízda s perfektním Bradem Pittem (kterému jsem dlouho nevěřila, že by mohl být takhle zábavný herec) a Aaronem Taylor-Johnsnem (kterého jsem naopak od začátku jeho kariéry žrala na první dobrou). Ano, mohlo to možná v některých pasážích mít méně repetitivní dialogy a obecně by tomu dost prospělo zkrácení o půlhodinu…Ale co, z kina jsem odcházela nadšená. Jo a taky teď vím, že jsou mezi lidmi zdi a uvnitř těch zdí je okno…dveře!

Smrt na Nilu (2022)

Pro filmová zpracování Smrti na Nilu jsou příznační perfektní herci a i Branaghovi se podařilo pro svůj film získat skvělý herecký ansámbl. Oproti filmům se Suchetem a Ustinovem je ale tahle verze jen slabý a prefabrikovaně barvotiskový odvar, kde půlka herců nemá co hrát a ta druhá prapodivně přehrává. Armie Hammer je zoufale nepohledný (a z nějakého důvodu hraje svoji postavu jako totálně necharismatického vola), záběry jsou sice líbivé, většinu času z nich ale tříská zelené plátno a poirotovskou atmosféru se Branaghovi podařilo zprostředkovat jen smutně málo. Proč se ještě navrch pokusil přepsat polovinu postav a jejich vztahových linek, to je mi skutečnou záhadou. Celek alespoň trochu zachraňuje jinak skvělá předloha, sexy parník a dámské trio Emma MacKey, Annette Benning a Jennifer Sounders. Mimochodem, ten černobílý, úplně zbytečný úvod tam byl proč?

Jennifer Lopez: Poločas (2022)

Nikdy jsem nebyla největší fanynka JLo jako herečky nebo zpěvačky, znala jsem ji převážně z oddechových romantických komedií a její hudba mě spíš míjela. Vždycky jsem ji ale podvědomě uznávala jako osobnost a teď už vím proč. Jenny from the Block je totiž neuvěřitelná - obrovský dříč, žena, která na svých snech maká 24/7 a soudě podle použitých záběrů silný a zásadový člověk. Po Miss Americana Taylor Swift další velmi povedený netflixovský hudební dokument.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Tak já nevím, na jednu stranu se to snaží být temné a vážné a na tu druhou…tam Eddie dělá krabí tanec. Pořád mám velký problém s tím, že tuhle novou filmovou sérii, která by v jiném kouzelnickém universu obstála jako průměr sama o sobě navázali na potterovskou ságu. Rowlingová si (jako autorka scénáře) jen zprznila svůj odkaz.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Temnější než první barvotiskový díl, potěšil i přesun do Evropy a Jude Law jako velmi obstojný Brumbál (škoda, že mu bylo dopřáno tak málo prostoru). Kvalitám původní potterovské série se ale ani druhý díl ani zdaleka nepřibližuje. Celý děj je absurdně překombinovaný, ve své podstatě velmi plytký a absolutně postrádá kouzlo, kterým oplývá původní příběh.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Stále nerozumím tomu, proč se tento obyčejný rodinný blockbuster pokusili našroubovat na mého milovaného Pottera. Samostatně jde o průměrný film s roztomilým hrabákem, milým koncem a extrémně nesympatickou hlavní hrdinkou, jako součást potterovského světa je to ale opravdu silně podprůměrné. Některé scény (zoo v Central Parku) potom byly čistý cringe.

Titan (2021)

Jedna hvězda za perfektní soundtrack. Zbytek byl jen totalní wtf.