Tváří v tvář (1997)

Asi najlepší Woouv film, ktorý som videl. Skvelá akcia, emócie, ktoré sú na akčný film stále nevídaným elementom a jednoducho, tento film je proste klasa.

Operace: Zlomený šíp (1996)

Woo sa jednoducho nezaprie, čo dokázal aj týmto filmom. On snáď ani nedokáže natočiť zlý film.

Živý terč (1993)

Skvelý film. Skvelé akčné scény!

16 bloků (2006)

Zvláštny film, ktorý ma veľmi nezaujal. Ale oceniť musím kvalitné remeslo, Donner je jednoducho macher. Herecké výkony sú dosť rozpačité a tak celkovo... no neviem, ale rozhodne to nie je niečo, čo by som úplne odsúdil. Len je to také... všelijaké.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Poviem to na rovinu - tento film sa mi veľmi nepáčil. Čudná atmosféra, zvláštny príbeh a celková nesympatickosť mi zabraňuje v tom, aby som šiel vyššie. Paradoxne aj v tomto filme Spielberg dokazuje, že je jednoducho majster. Poctivé 3* si to zaslúži, nech mám k tomuto filmu akékoľvek výhrady.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Majster Spielberg dokázal niečo takmer neskutočné, keď natočil tento film, ktorý sa veľmi blíži k dokonalosti filmového sveta.

Hancock (2008)

Berg od svojho debutu Šesť pohrebov a jedna svadba značne pokročil, takže si konečne môže dovoliť rozbehnúť to vo veľkom. Mám rád Vitajte v džungli, a aj tento kúsok sa mu vydaril. Hancock ako neskutočný hrdina, ktorý napácha viacej škody ako úžitku si vás buď podmaní už v úvode alebo vôbec. Mňa tento film dostal, aj keď musím priznať, že v druhej polovici to začalo DOSŤ strácať tempo, a záver je veľmi vážny v porovnaní s tým, ako sa tento film tváril na začiatku. Preto som povedal, že ak vás niečo dostane, bude to prvá polovica, ktorá má švih, spád a hlášky sa tu trúsia o 106. Akčné scény sú skvelé, aj keď je pravda, že od Berga by som nič iné ani nečakal.

Sedm (1995)

David Fincher je rovnako šikovný režisér, ako Andrew Kevin Walker scenárista a na ich spoločné dielo je preto radosť pozerať. Depresívna atmosféra upršaného mesta, v ktorom je niečo zlé, podlé a zákerné je skutočne desivá a koniec, ach ten koniec, čo len k nemu povedať? Radšej nič, to bude najlepšie. Jednoducho to treba vidieť.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Aja konečne predviedol, ako sa to má robiť. Tento krásne jednoducho a desivo mrazivý film je ten typ hororu, ktorým potešíte oko skúseného hororového fanúšika a zároveň aj krásnym materiálom pre tých, ktorý sa tomuto " remeslu " ešte len učia, takže im môžete ukázať Noc s nabrúsenou britvou ako ukážku kvalitného gorefestu minimom dialógov, za to s maximom napätia a hereckej dokonalosti, čo sa týka hlavne predstaviteľa slizkého vraha. Je len jedna, skutočne jedna jediná vec, ktorá mi na tomto filme vadila a viem, že nie som jediný, komu tento nedostatok vadí. A tým je... čo iné ako prekvapivá pointa na záver, ktorú si skutočne mohli odpustiť a ktorá celkový dojem rozbíja na kúsky. TERAZ MUSÍM UPOZORNIŤ, ŽE NASLEDUJE SILNO SPOILEROVÉ POKRAČOVANIE KOMENTU: Tým, že sa prezradí identita vraha, ktorú rozhodne nikto nečakal, sa vytráca ten pocit strachu z niečoho hnusného, chorého a neprirodzeného, presne ten pocit, aký v človeku vyvoláva trebárs Freddy Kruger. Určite sa viacej bojíme osoby, o ktorej nevieme, čo vlastne chce, vedie ju niečo, čo je nám skryté, zastupuje vo filme jednoducho anonymné ZLO v najčistejšej podobe. Bum, a zrazu... všetko sa obráti naopak a čo sa nedozvieme? Zlo je jednoducho v háji... Skutočne, ak nechcete, aby som vám doslova vyzradil pointu, nebudem tu písať nič viacej. Takto aspoň dúfam, že som toho nevyzradil priveľa. EDIT: dal som 5*, pretože zo súčasnej francúzskej vlny je tento film jednoznačne najlepší. Aspoň zatiaľ, ešte som nevidel Inside, takže potom sa ešte uvidí.

Clona (2008)

Veľmi slušný horor, ktorého záverečná pointa je skvelá.