Šakal (1997)

Pohodičkový film. Pamätám si, ako som jeden večer sledoval tento film a bavil som sa. Je to síce dávnejšie, ale dobrý pocit z dobrého remesla je stále vo mne. V kine za 3, v telke za 4. Tak.

Temný rytíř (2008)

Skvelé, ohromné, úchvatné.... atď, atď... O tomto filme ide napísať len to najlepšie. Jednoducho a stručne - NAJlepší film roku 2008 a jeden z najlepších filmov, aké som kedy videl. 100% bez váhania.

Casino Royale (2006)

Skvelá bondovka, ktorá je po Dnes neumieraj zaujímavou zmenou k trochu inému štýlu špionážnej akcie, na akú sme boli u Jamesa Bonda zvyknutí. Zaujímavá, ale rozhodne nie zlá!!! Tento film je jednoducho super, akcia je dokonale prehľadná a scenár ponúka aj niečo viac, ako minulé bondovky, ktoré, mimochodom, mám rád rovnako. Jednoducho zmena uhlu pohľadu z nadsadenej rozprávky do seriózneho akčného filmu. Som spokojný.

Transformers (2007)

Michael Bay vo svojej najrýdzejšej podobe alebo popcorn, ktorý je mimoriadne výživný a chutí skvele. Neskutočné efekty, skvelé súboje a príbeh, ktorý to všetko ženie z jednej veľkej bitky do druhej. Je to jeden z tých filmov, pre ktoré mám Michaela Baya v topke.

Ostrov (2005)

Skvelá akcia a dobrí herci, Bay za kamerou, čo chcieť viac?

Pearl Harbor (2001)

Bayov asi najslabší film, ktorý je ale aj tak kvalitný a v závere veľmi strhujúci. Tomuto filmu hloavne uškodila jeho nesmierna dĺžka, pričom je tu na Baya primálo akcie, ale mne to nejakým zvláštnym spôsobom nevadilo. Tento film mám jednoducho rád, aj keď musím priznať, volím radšej Armageddon.

Mizerové II (2003)

Takto má, prosím pekne, vyzerať akčná komédia nového tisícročia. Stokrát akčnejšia, tisíckrát šialenejšia ako väčšina Bayovej tvorby. Tu sa odviazal naplno, a musím povedať len jedno: Michael, urob trojku, prosím!!!

Armageddon (1998)

Mám rád všetky filmy Michaela Baya. To na úvod. Tento film je jednoducho skvelá oddychovka, pri ktorej vám tie dve hodiny aj niečo ubehnú ľahučko a navyše sa aj skvele pobavíte. Bay dokonale zvláda formu a zrejme netočí žiadny "seriózny" film, či nebodaj drámu, tento film je dokonalým príkladom BLOCKBASTERU, so všetkým, čo k nemu patrí. Nechýba tu nič - skvelá akcia, napätie a koniec, pri ktorom si uvedomíte, že tento film je jednoducho skvelý.

Smrtonosná past (1988)

Skvelá klasika akčného žánru, zasadená do uzatvoreného priestoru plného teroristov. Tento film asi videl každý, preto sa nebudem zbytočne rozpisovať. 100 %, paráda.

Smrtonosná past 3 (1995)

John McTiernan sa vrátil a konečne ukázal, že je to on, kto posúva akčný žáner vpred. Keď si mám vybrať, beriem radšej tento diel ako druhý, aj keď v konečnom dôsledku sú všetky štyri výborné.