Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Docela zábavná ujeťárna, místy hodně vtipná, místy až přepáleně geekovsky trapná, ale každopádně audiovizuálem skvěle podpořená. Jediné, co mi zabraňuje hodnotitfilm výše je Michael Cera, herec, jehož upřímně nemám rád za jeho kuňkavý hlas, trapné herectví a neuvěřitelnost postav. 70 %

Zataženo, občas trakaře (2009)

Animovaná ujetost, kterou nedoporučuji shlédnout hladový. Upustilo se od realismu a je to jen dobře, protože jednotlivé fóry tak fungují mnohem lépe. Příběh je velice jednoduchý a nekomplikovaný, bohužel předem čitelný. PS: Zajío malo by mě, kolik za roli dostal NPH, který v podstatě řekne za celý film jen párkrát jméno "Steve" 70%

Sherlock (2010) (seriál)

Moderní detektivka se starými známými. Postavy se drží v mantinelech chování svých knižních předloh, dávají jim osobní charisma. Příběhy (i 2 díl, který tu je kritizovaný) jsou zajímavé. Velká škoda, že Sherlock má jen 3 díly, člověk si k němu nedokáže vytvořit tak velké pouto. I tak výborná věc. 85 %

Expendables: Postradatelní (2010)

Zpátky do 80. let, kdy se točily akčňáky s pravými hrdiny, pro sprosté slovo se nešlo daleko a kašlalo se na politicky korektní věci. Sly dal dohromady to nej nej z 80. let i v podobě herců, včetně třešničky v podobě testosteronového napětí v kostele mezi nim a Arniem (pěkné narážky na Ramba a politickou kariéru Arnieho). Samotná akce mi trochu připomíná posledního Ramba (včetně té umělé krve a usekaných končetin a hlav). á jsem byl spokojen a teď si přeju dvojku s JCVD, Segalem, Carlem Weathersem a Scottem Adkinsem. 90 %

Noční Show Craiga Fergusona (2005) (pořad)

Jakákoliv návštěva Ewana McGregora v této show je nezapomenutelná a ledendární (scénka a hobo-orgy). I ostatní díly jsou výborné, největší zásluhu na tom má hostitel, Craig Ferguson, který vychází ze srovnání s ostatníma nejlépe.

Life on Mars (2006) (seriál)

Výborný seriál s chytrým a poutavým příběhem, super postavami (Gene Hunt!), skvělým soundtrackem a dvěmi vyrovnanými sezónami. Velmi zábavný kousek. 16 hodin čirého potěšení. 90 %

Mariňák (2005)

Válečný film, ve kterém se více kecá než jedná a i přesto je napínavý a zábavný. Vedení moderní války takové prostě je. Mendes dokázal své myšlenky převést i do válečného dramatu, hlavní hrdina si přehrává zážitky a snaží se je pochopit. A vy se nenudíte! 80 %

Predátoři (2010)

Zmodernizovaná, umělejší a méně zábavnější verze staršího nářezového fláku. Příběh má sakra velké trhliny, složení je také podle nejtypičtějšího hollywoodského mustru (běloch, žena, černoch, Rus, latinoameričan, Japonec...). Překvapivě málo akce a málo hlášek. Mohlo dopadnou lépe. 60 %

Kam orli nelétají (1968)

Zamotaná špiónská story z prostředí Druhé světové války je v podstatě film dvou mužů - Burtona a Eastwooda, kteří si ho ukradli pro sebe. 85 %

Příliš vzdálený most (1977)

Snad nejoblíbenější válečný film. Něco jako Dannyho parťáci 70. let z prostředí Druhé světové války. Tolik hereckých hvězd se už před kamerou snad nikdy nesešlo, legenda vedle legendy. A všechny tyto legendy hrajou parádní postavy (Connery jako parádní Commandos, americký Redford, šéf Olivier, polský důstojník Hackman, Hopkins, Caine, Fox, Caan, Bogarde, O´Neal, Elliott...). Válečná story na 3 sakra zábavné hodiny. 95 %