Město (2010)

Že by začínal nový žánr, tzv. "affleckovky" po vzoru "allenovek" a "eastwoodovek"? Oba jeho filmy mají spoustu společného. Civilnost, brilantní scénáře (i když v tomto případě je to trochu horší se scénářem), uvěřitelné postavy (velký čuch Bena na herce) a víceznačný konec. Opět kvalitní film, jeden z těch nej v roce 2010. 80 %

Machete (2010)

Výborný béčkový krvák se spoustou výtečných scén, cameo rolí, nápadů. Pokud má člověk aspoň základy béček nakoukány, tak určitě nemůže být zklamán. 80 %

Děcka jsou v pohodě (2010)

Okénko nezávislého filmu letos nejlépe zatím plní tento film. Brilantní výkony všech zúčastněných, zajímavý a celkem netradiční příběh, nekonvenční vyústění a vyznění. Dvě lesbické matky dvou nevlastních dětí prožívají tichou krizi, kterou jako katalyzátor uspíší dárce spermatu (tedy otec dětí), který si začíná omotávat kolem prstu značnou část rodiny.Ruffalo je zde za alfasamce a je dostatečně uvěřitelný. Některé scény jsou obzvláště pikantní. A nechce se mi věřit, že lesby koukají na mužské gay porno...80 %

Benga v záloze (2010)

Další z komedií, které trpí Ferrellem. Ten maník byl možná kdysi trochu vtipný, ale v současnosti hraje stále toho samého troubu. Wahlberg tomu moc nepomáhá a ani ten úvod s adorovanou dvojicí Jackson a Johnson není žádné terno. Má to ale své chvilky, ve kterých jsem se upřímně zasmál. A protože konkurenční film s Willisem a tím afroamerickým komikem byla ještě horší, nelze je hodnotit stejným počtem hvězdiček. 60 %

Piraňa 3D (2010)

Lehce zábavná kravina plná krásných lidí, cecků, ukousnutých penisů, krve, kostí, masa, šlach...prostě spousta věcí, které v televizi neuvidíte. Zaobaleno do nejklasičtějšího kliše katastrofických/zvířecích filmů to dává jen průměrnou zábavu s minimální životností do dalších dnů. Možná kdybych to viděl ve 3D, tak to na mě zapůsobí asi více (i více nechutněji), takhle to vyšumělo. 55 %

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Finální završení série, taktéž její nejlepší část. Sentiment z filmu jen kape (ale v omezených dávkách, aby se z něj nestal pouhý doják), všechny pohádkovské morality jsou taktéž obsaženy (musí se přežít), stejně tak ale odzbrojující dobrodružný příběh party hraček okolo Woodyho a Buzze. Tentokráte za zápletku posloužilo "vězeňské schéma" a útěk z něj. Obrovká přehršel nových postav (a hvězdných dabérů), návrat pár starších, více referencí ze současnosti, ale přitom stále stejná hravost jako v předchozích dílech. A konec je krásné vyvrcholení série. 85 %

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Velká cesta za záchranu Woodyho od zlodějského prodavače hraček, který ho chce prodat do tokijského muzea, se opět vydařil. Na scénu přibylo několik nových postav - Bullseye (parádní koník), kovbojka Jessie. Tradiční zápletka prvotního odmítání a následného uvědomění si pravdy je opět naplněna, cesta k vyústění je ale hodně zábavná. Spousta chytře použitých popkulturních odkazů (v menší míře než u Shreka a proto i více zábavnější a chytřejší), krásná animace, propracované postavy. Hodnotím lépe než první díl. 80 %

Toy Story: Příběh hraček (1995)

15 let od vzniku a pořád hodně dobrý animák. Bohužel ve zpracování tehdy byly jisté meze, proto graficky nevypadá vůbec dokonale (v současné době ani průměrně), příběh je pojat sice tradičně ale silně. Vojáčci byli super. Nezasáhlo mě to tak silně jako Ratatouille nebo UP. Proto jen 75 %

State of Play (2003) (seriál)

Pořádný britský napínák, který je promyšlený do posledního detailu a příběh je velikou devízou. Výkvět britského hereckého nebe (Nighy, Morrissey, Simm) spolu se začínající krví (McAvoy) v 6 hodinových dílech řeší velikou politickou aféru. Cal (Simm) je novinářem a vydává se po stopě případu, v němž je namočený jeho kamarád a bývalý šéf (jemuž dělal volebního manažera před spousty lety). Na povrch se pomalu dostávají nepěkné věci. Velké plus pro znalce britských seriálů je i výskyt oblíbených dvojic (Simm a Glenister, později parťáci z Life on Mars, a další). Tento seriál sloužil i jako předobraz velice dobrému americkému remaku s Crowem a Affleckem, který jsem bohužel viděl jako první, proto jsem věděl jak to dopadne. I tak je to velice kvalitní seriál a rozhodně stojí za shlédnutí. 85 %

Prokletý ostrov (2010)

Po čertech atmosférická podívaná s jako vždy výborným DiCapriem. Příběh je velice chytrý, vyšetřování postupuje pomalým tempem a přitom na diváka pomrkává náznaky, které ke konci filmu začínají do sebe zapadat. A jak již bylo řečeno, poslední záběry jsou opravdu výjimečné ve svém vyznění. Palec nahoru i pro po dlouhých letech obstojného Kingsleyho a stabilně dobrého Ruffala. Náběh na 5 hvězd. 85 %