• Krátkometrážní

Žena v kleci (2013)

Textbook žánrovka, které se ale díky skvělému obsazení a precizní formě na první zhlédnutí těžko odolává.

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Přestože Bling Ring nedosahuje výpovědní tíhy spřízněných Spring Breakers či srbského Klipu, umí být Sofia Coppola pořád tvrdě aktuální.

Nádech (2010)

Líbí se mi, jak Kormákur doplnil hollywoodský thrillerový koncept o drsný islandský přístup, který servíruje především krutě nekompromisní závěr.

Sociální síť (2010)

Pod povrchem a 120 minutách neustálého dialogu, který slouží k tomu, aby film nakonec dovedl jen do absolutního ticha, se skrývá neuvěřitelně smutný a dojemný film pro odcizenou online generaci, které jsem součástí.

jOBS (2013)

Průměrný film o nadprůměrném člověku, který dramaturgicky často selhává, pozornost ale po celé dvě hodiny udrží překvapivě perfektním Kutcherovým výkonem. Tak či tak si takový film Jobs nezasloužil, jakožto motivační jednohubka ale vlastně funguje obstojně.

Pot a krev (2013)

Bayův trefný komentář vize amerického snu, který je navíc z letošních nablýskaných filmů ten nejzábavnější.

Elysium (2013)

Socialistický nesmysl s bezchybným designem všeho.

Sinister (2012)

Je škoda, že se Derrickson tak zoufale snaží stavět gradaci vyprávění na odhalování pointy, která musí být jasná i idiotovi už v prvních několika minutách filmu (aneb z pětičlenné rodiny zemřou čtyři lidé - uhádnete, kdo je vrah? - takových věcí je tam bohužel mnoho). Za zmínku rozhodně stojí perfektní výběr hudby, který se postará o to, že dvě mrazivě nezapomenutelné scény Sinister přeci jen nabídne.

Útok na Bílý dům (2013)

Nečekal bych, že se v letošní blockbusterové nabídce Emmerich postaví všem Star Trekům, Iron Manům i Supermanům a vyhraje. Pro své poctivě staromilské vyprávění ten film nejde nemilovat.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Na del Tora překvapivě bez atmosféry a výtvarně rozhodně ne tak opulentní, jak se může na první pohled zdát. Vše - včetně převážně detailní akce - se rychle okouká, celku nepomáhá chabý hudební podkres a vizuálně dost inspirativnímu světu nesedí ani unylý sound design. Divák se pak i přes režijní snahu být megalomanský za každou cenu paradoxně nejvíce probere v momentě, kdy liduprázdnou ulicí prochází malá a ustrašená Mako; až tam je cítit ten pravý Guillermo.