Klec bláznů (1978)

80% ... Milé, vtipné, extravagantné...

Annie Hallová (1977)

90% ... Asi to najlepšie čo kedy vzišlo z pera Woodyho Allena.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

80-85% ... Neviem, čakal som viac. Samozrejme to není špatné hodnotenie na film takéhoto subžánru. Za vrchol celej série stále považujem dvojku. Pútavé to bolo, akčné scény celkom strhujúce, hlavne tá mutantová v podzemí. No nejakú vypätejšiu atmosféru som čakal. Bolo to dokonca menej emocionálne ako predchádzajúci diel. A finálny dovetok bol katastrofálny, mohli si to odpustiť. Suma sumárum, celá séria skrz-naskrz veľmi kvalitná.

Scream Queens (2015) (seriál)

75-80% ... Určite to treba brať z nadhľadom, lebo by takýto seriál mohol skončiť aj s veľmi nízkym hodnotením, ale s ohľadom na to o čo vlastne tvorcom ide to je geniálny seriál. Hlúposť amerických vysokoškolských bratstiev a sesterstiev je centrálnym motívom. Seriál si vlastne robí srandu sám zo seba. A to je to hlavné, lebo keby sa bol bral vážne tak by to dobre nedopadlo. Jednoducho vtipné, aj zápletka funguje. Geniálna hudba. A s obsadením tiež nemám problém, ani s Arianou Grande či Nickom Jonasom.

Hyena (2014)

60% ... Korupcia v anglickej polícii v plnom rozkvete. Bolo to veľmi "raw" a uveriteľné, ale miestami som bol veľmi zmätený a nechápal som čo vlastne tvorcovia chcú zobraziť. Pôsobilo to trocha rozhárane aj keď svoje pozitíva to určite malo.

Jack a mechanické srdce (2013)

70% .... Taký smutno-krásny do-goticka-ladený animovaný príbeh skôr pre vyvinutejšie deti a dospelých. Krásna hudba po celý čas. Zvolený typ animácie mám rád. A aj príbeh má šmrnc aj keď nie je až tak neobyčajný.

Život Adèle (2013)

90% ... Nádherný, senzitívny, prirodzený a silný portrét dospievajúcej devy hľadajúcej svoju sexuálnu identitu. Odvážne lesbické scény. Hlavné predstaviteľky bez chyby. Ani trojhodinová stopáž mi nevadila a zniesol som by som ešte. Super zážitok!

Zrůda (2003)

80-85% ... Najväčším plusom celého filmu bola Charlize Theron a to nie len jej herecký výkon ale aj to čo z nej maskéri dokázali spraviť. Na nepoznanie! Film je veľmi emocionálny a necháva diváka samého sa rozhodnúť na ktorej strane bude stáť. Aileen Wuornos je v v mojich očiach obeťou spoločenského systému a neraz mi jej bolo ľúto aj keď v závere to už preháňala. Veľmi kompaktný film.

Člověk obojživelník (1962)

65% ... Zub času výrazným spôsobom ohlodal toto sovietske dielo a miestami pôsobí smiešne. Ale sila príbehu je stále tam a má čím zaujať.

Spectre (2015)

75-80% ... Príliš som očakával. Nebolo to lepšie ako Skyfall. Premárnený potenciál. Waltza sa dalo využiť aj lepšie. Ale stále nadpriemerné. Len málo toho wow-efektu.