Skoro jako láska (2013)

70% ... Čo všetko je dospievajúce dievča ochotné spraviť pre zvýšenie svojho sexuálneho statusu, čo všetko je ochotná si vymyslieť, ako hlboko sa dokáže klesnúť? ... Smutné, ale autentické. No nakoľko mi vôbec nesedela hlavná postava, tak ma to nezasiahlo tak ako by som predpokladal. Ničmenej vcelku dobre odvedená práca. Zádumčivý vizuál a sugestívna kamera.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

65% ... Relatívne OK vrámci svojho subžánru. Malo to rýchlejší spád, tempo sa udržiavalo počas celého filmu. Nejaké tie zvraty tam boli. Audiovizuálne nemám samozrejme výhrady.

V hlavě (2015)

WOW. Nechápem. Okno do detskej duše. Základy psychológie. Animovaný film, ktorý je viac pre dospelých ako deti. Niečo tak hlboké už v animovanom rezorte dlho nebolo. Aj slzy boli. Ja som speechless. Sorry. Veľa, veľa, veľa percent.

Druhá šance (2014)

70-75% ... Taká tradičná trošku nadpriemerná severská (dánska) depresívna dráma s úžasným Nikolaj Coster-Waldau. Ak máte chuť pokaziť si deň alebo chuť na tradične dobre odvedenú prácu zo severnej Európy tak nech sa páči.

Druhá míza (2015)

75-80% ... Po dlhom čase ma Al Pacino presvedčil, že ešte nepatrí do starého železa a ukázal všetko čo je v ňom. Prerod starého, zhýralého a neusadeného hudobníka, ktorý sa na staré kolená rozhodne zmeniť po tom čo sa dostane k dopisu od Johna Lennona, ktorý mu bol adresovaný ešte pred 40 rokmi. Ako to dopadne už uvidíte sami ak sa to rozhodne pozerať. Bolo to príjemne vtipné a odľahčené no miestami aj trpké. A celý cast bol v pohode, špeciálne tá staršia generácia.

Everest (2015)

80% ... "One expedition to Everest gone wrong". Vizuálne špičkové, prostredie nádherné, plné zvučných mien. Troška viac času však mohli investovať do samotného príbehu a nejak ho rozvetviť, alebo rozvinúť postavy viac nech ma divák silnejší emocionálny zážitok. I tak je to veľmi pozerateľné.

OUTsideři (2014)

75% ... Anorexia, Tourettov syndróm a OCD. Traja ľudia a ich útek z liečebného centra. Ocitajú sa na ceste za novým a nepoznaným a prekonávajú svoje jednotlivé prekážky. Každá z chorôb má inú úroveň rizikovosti, no všetci sú to ľudia, ktorí by chceli žiť normálny život. Robert Sheehan dal toureťáka na výbornú. A celkovo veľmi milý film, aj keď vytĺcť sa z toho dalo aj viac.

Špión (2015)

75-80% ... Pri pánovi Feig-ovi som si zvykol, že mi môže naservírovať kadejakú pičovinu. Teraz mal ten film hlavu aj pätu a navyše bol neskutočne zábavný. Sem tam klišé, no niekedy je ťažké sa tomu vyhnúť. Melissa je studňou zábavy a zvyšok castu hral to čo mal hrať a vynikajúco dopĺňali celkovú atmosféru filmu.

Pod kůží (2013)

80% ... Strohé ale o to mrazivejšie. Artovejšie, takže určite nie pre každého. Scarlett je dokonalým zosobnením mimozemšťanky, ktorá prišla kvôli lovu, no postupne sa stávala čoraz zmätenejšou v snahe pochopiť ľudskosť. Hudba nebola uchu lahodiaca, ale bola taká eklektická, mala niečo do seba. V konečnom dôsledku aj dosť depresívne.

Nebohá paní Pomsta (2005)

75-80% ... Kvalitatívne celkom konštantná trilógia o pomste zavŕšená pomstou za nespravodlivé uväznenie a vraždy malých detí, ktorá tiež malo svoje čaro, aj keď dosť ponuré čaro ako už z úvodného popisu vyplýva. Nádherná hudba, zase veľmi prirodzené a tématicky odvážne.