Moje ségra má prima bráchu (2014)

75-80% ... Depresívna ale aj zábavná a príjemná dramédia o dvojčatách, ktoré si akosi nevedia rady so životom. V hlavnej úlohe úžasné SNL duo (Wiig a Hader).

Marodi (2014)

Citlivá téma, ktorej spracovanie ma však nenadchlo tak ako mohlo.

Dárek do cely č.7 (2013)

Som emocionálne vyžmýchaný. Krásne, úprimné, milé, smutné ale aj zábavné. Možno trochu pritiahnuté za vlasy, ale čo ma potom keď to funguje. Niet čo dodať!

Frances Ha (2012)

Jooooj tak tento film ma neskutočne očaril. Objektívne dokonalý nebol, no pre mňa áno. Ani neviem čím to bolo. Asi tou atmosférou a nákazlivo optimistickou, veselou, spontánnou, často flegmatickou, "socially awkward" a hlavne svojskou Frances, ktorá si nerobila ťažkú hlavu s neúspechmi, ktoré jej život kládol pod nohy. Po všetkých stránkach super :)

Neznámý od jezera (2013)

80% ... Gay nuda pláž - prostredie nezáväzného sexu či rodiacej sa lásky, no možno aj prostredie pre sériového vraha. Mysteriózny thriller s vysokým napätím, no trocha iným aký by ste očakávali. Zároveň neprestáva byť milým a inteligentným. Navodzuje výbornú atmosféru a postupne graduje. Kamera taktiež výborná. Pojednáva aj o všemožných gay stereotypoch a iných morálnych/zdravotných otázkach. Film ma prekvapil. Nečakal som to, čo som dostal. Určite nie pre každého. Len pre ľudí, ktorí sú ochotní tolerovať nadmerne vizuálnu homosexuálnu "lásku".

In Old Arizona (1928)

60% Prvý ozvučený (rozumej s hovoreným slovom) western, ktorý je svojou formou úplne odlišný od tradičných westernov ako ich všetci poznáme. A takáto forma mi moc nešmakovala. Príliš teatrálne a rádoby komické. No malo to aj niečo do seba. Hlavne ústredný message celého filmu.

McFarland: Útěk před chudobou (2015)

80-85% ... Športových filmov typu "from zero to hero" je už požehnane veľa a preto by si tvorcovia mali dvakrát rozmyslieť či sa do danej tématiky pustia. Nie je nevyhnutné prísť s niečím úplne novým, ale predať to tak, že to človeka osloví, zabaví či dojme, či už s využitím klíšovitých schém alebo bez nich. McFarland je zapadnuté kalifornské mestečko poblíž mexických hraníc, ktorého populáciu tvoria z veľkej časti mexickí imigranti a ich potomstvo. A tu prichádza horkokrvný muž (Costner) s poslednou šancou na zamestnanie a snaží sa vyformovať niečo z miestnych stredoškolákov, no zároveň brať ohľad na ich spoločenské nastavenie a kultúru. Mňa to oslovilo, miestami zabavilo a koniec koncov aj dojalo.

V oku tornáda (2014)

65% ... Vrámci možností, celkom dobre odvedená "katastrofická" filmárčina. Samozrejme, že sa nevyhli určitým do-očí-bijúcim stupídnostiam a trhlinám v scenári, ale dalo sa to ešte tolerovať. Taká mierne napínavá dráma z prostredia meteorológie. Btw. vidieť Thorina Oakenshielda v civile bol šok a zároveň zážitok :D