Osmý smysl (2015) (seriál)

70-80% ... Multikulti mystery sci-fi vzťahová dráma. Mám také zmiešané pocity z tejto série. Jednotlivé postavy vrámci clusteru boli dostatočne zaujímavé a príbehy každej z nich tak isto. No čakal som viac z toho spojeného príbehu. Najviac oceňujem tú snahu spájať rôzne kultúry, náboženstvá, etniká, orientácie či spoločenské pomery do jedného a ukázať tak, že aj rozdielni ľudia si dokážu navzájom pomáhať. Hudba bola tiež mňamka.

Popelka (2015)

80-90% ... Elegantná, čarovná a naozaj rozprávková rozprávka. Nádherná výprava, krásne kostýmy, očarujúca hudba a výborní herci. A ešte k tomu aj plné emócií. Kenneth Branagh šľapol presne tam kde mal. Solídna adaptácia príbehu Popolušky. Klasické a zároveň moderné.

Dar (2009)

70-75% ... Celkom depresívna dráma o vyrovnávaní sa so stratou syna, brata a frajera v jednej osobe. Podtrhnuté dobrými hereckými výkonmi.

Gallipoli (1981)

80-85% ... Po dlhšom čase som konečne narazil na niečo z WWI a nie z WWII a stálo to za to. Bitka o Gallipoli, na ktorú spojenecké vojská nespomínajú v najlepšom. Skromný austrálsky film, ktorý mieša pocity hrdosti brániť svoju krajinu (ktorá síce aj tak v bezprostrednom ohrození nebola a mnohí ani nevedeli o čom táto vojna je) a vyjadrenia o zbytočnosti zúčastňovania sa týchto bojov. Na pozadí náhodného ale silného priateľstva dvoch mladíkov (Gibson a Lee). Sprevádzané krásnou hudbou a úžasne ponurou výpravou.

Ahoj, musím už jít (2012)

75-80% ... Milý a depresívno-veselý romanťák s neokukanou Melanie Lynskey s peknou hudbou. Námetovo nijak originálna, ale to vôbec nevadí, pretože film bavil po celý čas. :)

Sils Maria (2014)

60% ... Zárodky výborného filmu, no počas väčšej časti stopáže žiaľ len priemerný. Zbytočne naťahovaný so zbytočnými scénami. Herečky však výborné. Prvýkrát ma aj Kristen presvedčila o tom, že naozaj vie hrať. A nádherná hudba.

Dočasný domov (2013)

80-85% ... Citlivá drámička o deťoch, ktoré to v živote nemajú ľahké a o dospelých, ktorí si prešli niečím podobným a starajú sa o tieto decká v centre dočasného domova, a vracajú tak spoločnosti to, čo aj im bolo istého času poskytnuté. Pekne natočené, ľudsky a dôveryhodne. Viac komentovať nemusím.

Jurský park 3 (2001)

Uvrieskané pokračovanie bez mozgu. Ale s nejakou tou slušnou akciou.

Rohy (2013)

70-75% ... Dostatočne zaujímavé na to aby to človek dokázal dopozerať. Hororom by som to určite nenazval. Skôr takou tajomnou "detektívkou"/thrillerom s paralelou nadprirodzeného. Aja stále vie ako na to. Jeho najsilnejšou zbraňou je atmosféra. No v tomto konkrétnom prípade aj prekvapivá dávka humoru.

Jurský park (1993)

K tomuto už fakt niet čo dodať.