Ztracený svět: Jurský park (1997)

Ale predsa len urazila môj intelekt. Z Jurského parku sa stala hlúpa zábava, ktorá síce stále vyzerá vizuálne (aj celkovo po technickej stránke) geniálne, ale scenáristicky je to jeden velikánsky prepad. Správanie postáv radšej ani nekomentujem.

Chvění (2014)

60-70% ... Mal som pocit, že sa ten film nikam neposúva a stále stagnuje. Ono tématicky veľmi sľubne znejúci, ale miestami emočný a miestami prázdny. Herecky však výborný.

Jurský svět (2015)

75-80% ... Nebolo to žiadne WOW!, ale nebol to ani žiadny blockbusterový výplach. Jednoducho slušne odvedená práca s výbornou hudbou a vizuálnymi efektami, no to čaro pôvodného filmu tam chýbalo. Herci dobre obsadení. Keby ešte troška vypilovali scenár (respektíve dialógy), mohlo to v mojich očiach dopadnúť ešte lepšie. Ale vyslovene sklamaný som určite nebol. Lúbilo sa mi aj zakomponovanie starého Jurského Parku do filmového kontextu. No dinosaurí "face-off" bol top.

Coherence (2013)

75% ... Dobrý mindfuck. Stále som zmätený. Veľmi kvalitný indie film. A výborná dusivá, mysteriózna atmosféra s ťaživou hudbou.

Jaký otec, takový syn (2013)

80-85% ... Japonská disciplína a česť, otcovská krv alebo výchova. Po 6 rokoch sa dve rodiny dozvedajú, že deti im boli v nemocnici zamenené a celý ten čas vychovávali "cudzie" dieťa. Čo spraviť? Vymeniť? Ponechať si to pôvodné? Ťažké rozhodnutie v takom prostredí akým dominuje Japonsko. Veľmi senzitívny, emotívny a krásny film s hudbou, ktorá vo vás prebudí aj tie najhlbšie ponorené city.

Galaxy Quest (1999)

65% ... Nápadité a miestami aj vtipné, ale často aj dosť nudné a monotónne. Nejak ma to nebralo. Žiaľ, a to som očakával oveľa viac. Ale herecky fajn, Rickman ako inak úžasný.

Schovejte si své úsměvy (2013)

60-70% ... Fajn po technickej stránke. Úžásná hudba a atmosféra. Krásna kamera. Chýbala tomu však nejaka ucelená hlavná myšlienka. Teda aspoň ja som ju tam nenašiel.

Re-Animátor (1985)

80% ... Hororové Béčko, ktoré sa na nič nehraje a spĺňa všetky kritéria, ktoré takýto film má mať. Dokonca sa mu pomerne slušne darí priamo vyhýbať do-oči-bijúcej hlúposti. Dej zaujme, je to "vtipné" a krvavé chuťovky nechýbajú. Spoko.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

50% ... Síce dodrbali grécku mytológiu, ale vrámci filmovej fantázie by som im to vedel odpustiť. Miestami to bolo vtipné, aj keď možno nechcene :D Miestami zas trápne a až príliš americké klišé ... Ale s tým scenárom sa teda vôbec nepochlapili. Našťastie tam bol môj miláčik Logan, ktorý ma nútil to dopozerať dokonca :D