Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Slušná akční podívaná, kde mi ale prvky fantasy moc nevonily. Asi by kvalita filmu byla bez toho nižší, ale mě by to bavilo asi více. Takhle si budu nejvíce pamatovat hereckou roli Davida Beckhama, i když hlavní hrdina Charlie Hunnam byl skvělý. Velký film, s velkým nápadem i rozpočtem mě mírně zklamal. Dávám 60%, tři hvězdy.

Adele: Živě z Royal Albert Hall (2011) (koncert)

Jeden z těch top koncertů, kde bych opravdu chtěl být. Líbí se mi, jak osobitá Adele svým zpěvem probudí v lidech hluboké pocity a emoce. Koncert skvělý - top hlas, hudba i prostředí.

Všechno úplně všechno (2017)

Tak nějak nevím co si myslet. Téma zajímavé bylo, ale postupem času se odklonilo k milostnému příběhu s co nejvíce romantickými scénami. A vygradovalo to dost zvláštním závěrem. Ten jsem čekal trochu jinak, klidně i smutněji, když už se celý příběh hrál na city. Na druhou stranu palec nahoru mladé Amandle Stenberg, která pro mě byla tím nejsilnějším, co drželo film nad vodou. Chválím i kameru a soundtrack. Takže mi z toho vyplývá 65%, tři hvězdy.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Další marvelovský díl, tentokrát o mém oblíbeném superhrdinovi. Celkově mě nemile překvapilo, do jaké věkové skupiny obsahově míří. Tomu odpovídá i začátek s točením deníčku. Hlavní děj byl dosti nevýrazný a nerevoluční, což mě též nepotěšilo. Na druhou stranu chválím některé efekty i spojitost zeleného plátna s tím reálným. Za zhlédnutí stojí, ale mě nijak více nenadchlo - 60%, tři hvězdy.

Mimi šéf (2017)

Pro děcka hezká podívaná, kde jsou děti chytřejší a nápaditější než dospělí. Celkově mi přišlo ale málo hlášek a pro dospělé dost nudné. Hodnotím 50%, tři hvězdy.

I Am Bolt (2016)

Skvělý dokument o nejrychlejším muži planety, který dělá lidí šťastnější. Takový je Usain Bolt. Neznám moc lidí, co by ho neměli rádi. Do atletiky přinesl jiný způsob koncentrace, úsměv, neskutečné rekordy a zároveň i pokoru. Velký borec. Co se týče tohoto díla, tak se mi líbily věci z jeho soukromí, tréninkové metody, prostředí i přirozenost jeho nejbližších. To všechno propletené devíti zlatými z OH a velice zdařilý dokument je na světe. Dávám 80%, lepší čtyři hvězdy.

Na férovku, pane učiteli (2017)

Americká blbost na jedno zhlédnutí. Počet trapáren značně převyšuje lepší důvtip, ale s realitou nemá společného vůbec nic. Aspoň se Ice Cube byl dobrý, i tak slabých 35%, dvě hvězdy.

Zlato (2016)

Film, kde hlavní roli hraje zlato, které vlastně ani nebylo pravé vytěžené zlato, se mi docela líbil. Skvěle zahrál hlavní postavu Matthew McConaughey, chválím i prostředí, kde se děj odehrával. Na druhou stranu mi více chyběla špička děje či větší napětí. To hlavní z celého filmu mi přišlo trochu ustřižené. Jinak je to určitě velice zajímavý příběh, který stojí za podívanou. Hodnotím 60% - tři hvězdy.

Dunkerk (2017)

Wow. Tak tohle byla pecka. Nutno podotknout, že film je vyloženě do kina, kde jsem ho i viděl. Ten zvuk - výbuchů, letadel, kulek apod. je prostě úžasně reálný. Na širokém plátně si můžete vychutnat tu mistrnost tvůrců. Při velkých scénách, jako např. na začátku na pláži jsem sotva dovřel pusu, fakt luxus. Všechny minipříběhy byly až krutě realisticky natočeny a ani nevím, jak to všechno kameramani udělali. Jediné, co bych vytkl je, že filmu chybí hlavní příběh a hrdina. V podstatě nevím, kdo je hlavní herec Dunkerku. Jinak jsem po technické dokonalosti odcházel z filmu s nadšením, ale zároveň zamyšlený, jak je válka krutá a neférová. Proč muselo tolik (i nevinných) lidí zemřít nechápu, jakou hrůzu si museli mnozí přeživší vytrpět také ne. Zaplaťpánbuh za dnešní dobu. Hodnotím 90%, po čase 5 (zasloužených) hvězd.

Já, padouch 3 (2017)

Pro mě zatím neslabší z prvních třech dílů. Děj není to hlavní lákadlo, ani není nikterak podařený. Na druhou stranu, i když Gru je více přemýšlivý, jeho bratr je o to větší kolík a filmu dodal další humor. I hezké prostranství luxusu a velké scény mě bavily. A ještě více mě bavil známý soundtrack, kde postavy reagovaly na onen hit. Viz Michael Jackson apod. Celkově to pro mě nebylo tak vtipné, jak předchozí dva díly, ale děty se určitě zasmějí.