Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Tajemná komnata je přinejmenším stejně dobrá, jako Kámen mudrců. Atmosféra znatelně potemněla, naopak Rupert Grint s Emmou Watson oproti prvnímu dílu herecky ještě více září. Špatně se mi to říká, a jako malé dítě jsem to vůbec nevnímal, ale Radcliffe je opravdu místy prkenný, přesto si Harryho Pottera už navždy budu představovat jako jeho. Z vedlejších postav přibyl Jason Isaacs, jako Lucius Malfoy, který působí pyšně a snobsky, přesně tak, jak jsem si ho v knihách představoval.Triky se o trochu zlepšily, přesto to stále není žádný zázrak. Hudba je opět výborná, a ještě více umocňuje emoce, které jsou tu silnější než v Kameni mudrců. A právě konec, ve Velké síni je skutečně dojemný zážitek. Columbus druhý díl ságy Harryho Pottera zvládl na výbornou, a naprosto nesouhlasím s tvrzeními, že je to jen nudný řemeslník. Soundtrack: 8,0/10

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Tento film je pro mě ve dvou věcech převratný. Je to první snímek, který jsem si tehdy jako šesti nebo sedmiletý kluk vychutnal na stříbrném plátně, ale hlavně, poprvé jsem vkročil do toho úžasného kouzelného světa Harryho Pottera. Poznal Bradavice, Hermionu, Brumbála a mnoho dalších míst, či postav, na které nikdy nezapomenu. Vlastně skoro každý den se setkávám s něčím týkajícím se Harryho Pottera... Asi jedinou věcí, ke které bych měl větší výhrady, jsou triky, v porovnání třeba se stejně starým Pánem Prstenů opravdu mají menší nedostatky. Avšask snímek jako celek na mě působí opravdu vynikajícím dojmem. Perfektní hudba Johna Williamse pozvedává Harryho o třídu výš (ze všech těch úžasných Williamsových soundtracků mám nejradši právě ty k Harrymu) , a kdyby jí stejného roku nekonkuroval Pán Prstenů, věřím, že by Oscara získala. Bradavice byly ztvárněny opravdu kouzelně. Herci jsou naprosto vynikající, hlavně Robbie Coltrane, Richard Harris, Maggie Smith, Alan Rickman a samozřejmě ještě maličká Emma Watson. Cesta za kamenem mudrců nepostrádá napětí a dobrodružství; v kině to byl tehdy zážitek. A ten konec, opět v doprovodu skvělé hudby je tak dojemný... Už kvůli tomu, jak tato filmová podívaná navždy změnila můj život, nemohu hodnotit jinak, než pěti hvězdičkami. Soundtrack: 9,2/10

Titanic (1997)

Nevídaný skvost, který po dlouhá léta stál na pomyslném vrcholu mých nejoblíbenějších filmů. Jeho kouzlo ani po desítkách zhlédnutí nevyprchá. I když sem se snad slovo zhlédnutí ani nehodí, tento film intenzivně prožíváte - zapomenete na svět okolo vás a cestujete na lodi snů vstříc osudu... Herci nehrají, oni doslova žijí. Titanic je zkrátka tak ,,opravdový", až z toho mrazí. K tomu samozřejmě dopomáhá i čarokrásná hudba mistra Hornera. Ano, Titanic byl ve své době zázrak, ale neméně velkým je i jeho převedení na filmové plátno. Atmosféra k divákovi přímo sálá a nechá ho dokonale splynout s dějem filmu. A to je možná ten hlavní důvod proč Titanic měl a vždy bude mít místo v mém srdci. Soundtrack: 9,5/10

Ptačí klec (1996)

Skvělá zábava, která neklesá do hlubin nevkusu či hlouposti... Herci úžasní, nemám, co vytknout :)