Petr Pan (2003)

Dětem se to může líbit, ale v konkurenci s Petrem Panem od Walta Disneyho, Hooka nebo Hledání Země Nezemě je to o několik tříd horší snímek. K této pohádce mám velmi blízko, ale narozdíl od výše uvedených, tuhle kýčovitou verzi opravdu nemusím...

Hon na myš (1997)

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Herci se na své role skvěle hodí, myška je vtipná, hudba je také výborná, a hlavně se zaručeně pobavíte. Co víc si v tomto žánru přát?

101 dalmatinů (1996)

Hodnotím opravdu s velkým odstupem, ale jako malému se mi to docela dost líbilo a Cruella De Vil byla skutečně děsivá :)

Kniha džunglí (1967)

Měl jsem rád knížku, ale filmově jsem vždycky radši sáhl po Tarzanovi. Jinak ale velmi pěkná, klasická disneyovka, kterou jsem ale dokázal plně ocenit až nedávno.

Tarzan (1999)

Krásné, poutavé, zábavné. Už od samého začátku jsem byl naplno vtažen do děje. Sympatické postavy, dynamická hudba, úžasné písně Phila Collinse. Jedna z mých nejoblíbenějších disneyovek.

Kráska a zvíře (1991)

Dva, na první pohled, zcela odlišní tvorové na pozadí příběhu velké lásky... Všechny lokace jsou nakresleny velmi působivě a vytváří úžasnou atmosféru. Hudba je naprosto bez jediného kazu, písně jsou chytlavé, nápadité, energické a dojemné... Toto mistrovské dílo Alana Menkena jsem si prostě zamiloval. Charaktery všech postav jsou vystiženy perfektně a obzvláště služebnictvo hradu si nelze neoblíbit . Je to zkrátka pohádka, která vždy měla a bude mít jisté místo v mém srdci... :) Soundtrack: 9,6/10

Mravenec Z (1998)

Velmi dobré, svěží a vtipné, ale Život brouka od Pixaru mám přecejen o poznání raději. 70%

Zelená míle (1999)

Frank Darabont zkrátka dokazuje, že filmy točit umí. Do všech detailů dotažený film, škoda jen, že stejně jako Vykoupení z věznice Shawshank nedostal žádného Oscara. Tento film je neuvěřitelně dojemný, a vyždímal ze mě tolik emocí jako žádný jiný. Ukrutně jsem nenáviděl Percyho, skoro plakal radostí, když Michael Clarke Duncan oživil myšku a byl zoufalý, když měl být popraven její majitel...

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Jeden z těch úplně nejoblíbenějších filmů mého dětství, dokonce to byl i první snímek, který jsme měli doma na videokazetě. Sněhurka mě nepřestává fascinovat ani teď, Walt Disney měl obrovský cit pro všechny aspekty kresby, ať už jsou to barvy, linie nebo styl (kam se na něj se stylizací hrabe Tim Burton, ač k němu mám velkou úctu). Skvěle stylizovaný je například na první pohled zlověstný les, jenž ve mně vždy vyvolával strach. Potom z něj ale vyšla roztomilá stvoření, a jsme zase v úplně jiném světě...Jejich velké oči, plné hřejivé něhy jsou na Disneyho zvířátkách možná to nejkrásnější. Zanedlouho po nich se na scéně objevují i trpaslíci, kteří jsou naprosto kouzelní, všechny do jednoho jsem si je oblíbil a snad každý z nich mě dokázal rozesmát svým leckdy skoro groteskně rozvedeným charakterem. Kvalitní hudba bývala a dodnes je Disneyovkám vlastní, a chytlavou písničku trpaslíků, vracejících se z dolů, plných třpytivých diamantů, zná snad každý. A ač se se slovem génius často plýtvá, Walt Disney jím skutečně byl, nikdo před ním a dodnes ani po něm nedal animovanému filmu tolik, jako právě tento výjimečný muž.

Úžasňákovi (2004)

Úžasné spojení těch nejzajímavějších postav, které nám Pixar vůbec mohl nabídnout (Edna Módní je perfektní!), napínavého příběhu, jako vždy s trochu hlubším podtextem, a působivých, počítačem vytvořených lokací (opět se vracím k Edně, protože v tom jejím superluxusním sídle by byla radost bydlet). Po těch pěti letech už jsou ale vidět na animaci menší mouchy, jako např. nepříliš přesvědčivě vypadající budovy, to je ale jen malá drobnost na dalším vynikajícím animáku, z dílny studia Pixar. 90%