Babel (2006)

Velice zdařené drama. Nejdříve se tváří jako nevinný filmeček, kde se protně nějakým způsobem pár příběhů. Naštěstí to má víc než jen to. Příběhy mají perfektní obsah a každej je svým způsobem výjimečný, jelikož se střetáváte s odlišnou kulturou a zvyky. Jedinou vadu na kráse bych viděl u japonského příběhu, já bych ho i vypustil, o nic moc tam zase tak nešlo a myslím si, že není pro film důležitej jako ty ostatní. Ale to je jen jedna věc, která by se dala vytknout. Jinak jsem byl naprosto spokojen, šokován a nervózní, nedá se říci že by film neupoutal, jelikož i když se zrovna nic moc neděje, upoutá vás místní krajina, zvyky a lidé, kteří jsou od nás tak odlišní, že vás zaujme jen to. Prostě snímek dělanej pro Oskara!

Apocalypto (2006)

Ze začátku to vypadalo na docela dobře rozehraný filmeček, ale jak šel čas a že toho času tam na mě bylo až až, šla i kvalitka dolu. Čekal jsem dost bitek, ale bila jen jedna, neříkám že nebyla vydatná, docela pokoukáníčko, ale to bylo vlastně vše, pak už je jen odtáhli do vesnice a řezali hlavy. pak mám dojem že se tak hodinu běhalo v lese, což mě taky nějak nenadchlo a konec to jsem čekal nějaký famózní vyvrcholení a nějaký ty komba a ono prd a nic. Akorád přilely lodě a oni se zdejchli do pralesa začít nový život. Hudba byla super, tu mám na těchlech filmech fakt rád, ale na podkres 300 to pořád nemá!

Ghost Rider (2007)

Dost ubohý, měla to bejt pořádná pekelná jízda, jak někteří slibovali, místo toho jsem viděl hořící kostru a 4 - 5 trapáků, kteří se nechali vyřídit během 2 minut. To mě moc nepřesvědčuje o nějaký akčnosti. Cage taky nepředvedl žádnej výkon, stejně tam jezdila jen kostra, nebo se s někým bavil. Co stálo za vidění, byly trýčky kolem Ghost Ridera a jaho "lasa". Jinak to celý stálo za starou belu! Dávám tomu 1,5 hvězdičky, ta tu bohužel není, tak dávám dvě, přece jenom něco tam stálo za shlédnutí.

Království (2007)

Proč ne, bylo to docela super, závěr mi hodně připomínal Černýho jestrába, což mi lichotilo, takovýhle filmy prostě miluju. Ale dokonolý to taky nebylo, na začátku na vás vvychrlí spousty jmen, který už nikdy neuslýšíte a osoby ani neuvídíte tudíž jsou úplně k ničemu a vy se soustředíte na úplný zbytečnosti, který nepotřebujete. Scéna bylo pořád nějak v pohybu, sem tam se mihnul nějakej arab s raketometem ,ale jina klid a vyšetřování. Samozřejmě drsnej výraz Jamieho Foxxe tomu dodal šťávu.

Probuzení tmy (2007)

OMG!!! Tak žádná zběsilá fantasmagorická jízda se bohužel nekonala. Akorád nějakej malej pošuk běhal kolem baráku a hledal kamínky, aby si je připnul za páseček.... Nakonec kamínky našel, byl strašně moc rád a já mohl jít do meka, jinak bych asi z tý kokotiny zkolaboval. Ale to jsem to kritizování nějak vzal hopem, takže ještě musím dodat, že měl teda hledat po celým světě, ale zajímavý bylo, že se pořád pohyboval kolem baráku. Aby to nebylo málo, tak byl vybaven hustejma schopnostma, který využil tak maximálně na hraní s nožem. Takže celkové šlo prostě o stupiditu první kategorie a už se zase na nějak fantasy film "moooc teším"!!!

Vzpomínky (2006)

Jo přesně, začíná to jako nějaká kriminálka Las Vegas, ale to by bylo dost chabý na celovečerák. Fakt ani nevím co napsat, jsem nějak moc nabouchanej emocema a dojmama, určitě si ho ale zařadím do mých oblíbených, jelikož to nemá obdoby... Nečekal jsem, že to nabere až takových obrátek. Hodně se mi líbila hra s obrazem pomocí IT technologií, sice jsem to vysvětlení prostorů a různých blábolů okolo dimenzí moc nepochopil, ale ve výsledku to bylo stejně jedno. I bez těch serepetiček to byl fakt trhák, kterej mi bral dech. Nejvíc mě ale na filmu bavily nejrůzenější detaily, jak vše pomalu do sebe zapadalo a nezapadalo, hlavně, že to dávalo ucelenej obraz a smysl proč a co se dějě. Konec byl taky bravůrně zpracovanej a hlavně jsem ho nepředvídal! Docela mi vyrazil dech, proto si celej film zaslouží to, co si zaslouží, možná těch pět hvězdiček je ještě málo!!!

Hvězdný prach (2007)

Nebylo to špatný, to vůbec, ale zase to nebyl žádnej "mega" trhák... Měl jsem z toho smíšený pocity, čtyři hvězdičky tomu nakonec s odstupem času dám, jelikož moc fantasy filmů jsem neviděl a tenhle bych opravdu povedený. Navíc to nebylo nějak fantas-magoristicky přehnaný, že by všude lítaly nějaký příšery a různý ohavové. Nechalo to ve mě skvělý pocit a plno nezapomenutelných scén. Pěknou roli tam dostal i Robert De Niro, role tak torchu "teplouška" mu svěle sedla :D, ale to je jen jedna z vtipných scén pro odlečení už tak dost napínavého filmu a velice povedeného prostředí.

Rocky Balboa (2006)

Jak bych to nazval... Rocky Balboa: Jak jsme nevěděli, co už máme natočit. Docela pěkněj název, hlavně vystihující a pravdivý. Na druhou stranu mě to nikdy nebralo, takže nejsem ani zklamanej. Je to hodně roztahanej a línej film jako samotnej stařičkej Balboa, Jedinej úsek, kdy jsem se docela začal chytat bylo 20 minut před koncem, kdy vstoupil Rocky do ringu a rozjel to tam. Aspoň jsem se mu pokoušel držet palce, bylo to napínavý a mělo to spád. Škoda, že takový nebyl celý film, ale tvůrci chtěli zřejmě ukončit sérii o Rockym (teda doufám v to) jako o důchodci, který byl slavný a měl být na co hrdý.

Králové ro(c)ku (2006)

Čekal jsem větší rockovej zážitek, to znělo spíš jako country a to mě dost znepokojovalo. Country skrze nesnáším, měli hrát aspoň na pořádný elektrický kytary, aby byl nějakej pořádnej vodvaz. Děj taky nebyl nějak fascinující, až na poslední scénku kdy si to rozdali s ďáblem. Docela slušný slogany tam vykouzlili, jinak se nic zajímavýho hodinu a čtvrt nedělo.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Konečně filmík z prostředí hackerů a pirátů. Jakmile se na scéně objevil Bruce, bylo mi jasný, že to bude řežba. Taky, že byla a jaká. Bylo dost zajímavý vidět jak si partička pár maníků co „trochu“ umí s kompama pohraje s celou Amerikou. Jenže Bruce je jedinečnej a naseká prdel každýmu, kdo si dovolí na jeho zem nebo dokonce na jeho dceru. Tak dalo se čekat, že únos právě jeho dcery se povede. Bohužel se taky dalo čekat, že jí zase osvobodí a bude to happy end, ale to mi tak nevadilo. S tím se dá už prostě počítat. Ale docela drsný bylo, když po něm začala pálit rakety stíhačka, to jsem ovšem nečekal, že pak po ní bude skákat. Až na tyhle výjimky to bylo super a Bruce odvedl zase jednou skvělej výkon.