Prázdniny pana Beana (2007)

B!shope nemůžu souhlasit, že by šlo o nějakej šílenej masakr, naopak bych řekl, že šlo o jedno z nejubožejších jeho vystoupení vůbec. Skoro jsem se nedokázal smát, žádný dobrý vtípky nebyly, jen ty, co se daly samozřejmě předvídat a těm se moc smát nedalo. Už to prostě není to, co to bylo. Bean jako takový už prostě dojel, škoda že to nezakončil dobrým o dost lépe.

Kontrakt (2006)

Nevím, do čeho se to zase nechal zatáhnout Morgan Freeman, ale neudělal dobře. Tak trochu to bylo jako Walker Texas Ranger, přesně jako jeden díl… Nápady jako jít lesem, když jsou pronásledovaný smečkou zabijáku je strašně ohraný. Ještě aby dodali trochu napětí, tak muselo pršet a být bouřka…. To byla spíš komedie. Ani žádný herecký výkony nemůžu hodnotit, jelikož furt chodili akorát za sebou v lese jako nějaká školka, co jde na šišky. Jeden herec byl originální, to ten, co měl pořád na sobě sluchátka a poslouchal v lese vážnou hudbu. Jenže to bylo dost ubohý.

Strážce (2006)

Docela jsem se tohoto kousku obával, hlavně z důvodu, že podobných filmů na tohle téma bylo natočeno už spousty, nepočítaje ten nejznámější s Whitney Huston. Nakonec to tak zlý nebylo… bylo tam o zápletku navíc a to přímo uvnitř tajné služby. Ale jakmile jste viděli, jak se líbá první dáma a Pete, tak bylo vymalováno a hned vám je jasno, co se bude dít, toho je trochu škoda. Taky mi to trochu připadalo jako 24 hodin, když jsem viděl Kiefera Sutherlanda. Ale samozřejmě zvítězí dobro nad zlem, tak jak to má být v amerických filmech….

Simpsonovi ve filmu (2007)

Tak tomu se říká trhák!!! Hodně jsem od filmu očekával, jelikož znám všechny díly Simpsonů skoro nazpaměť a vždycky mě dostanou. Film není jako ostatní, nedá se říct, že by se dal zařadit do nějaké série, to prostě nejde, je svým způsobem výjimečný, je hodně vidět, že si s ním dlouho dobu ve studiu pohrávali, jelikož každé promluvení, či snad každé podívání je propracováno do dokonalosti. Takových gagů byste i v tak suprovém seriálu prostě nenašli, jelikož některé díly jsou takové a nějaké makové. Některé věci byli trošíčku přitažené za vlasy a přehnané, ale to se při tomto formátu a kvality odpouští. Jsem jednoznačně unesen a nemohu jinak než dát plné hodnocení a to bez jakýchkoliv předsudků či snad sebemenšího zaváhání.

Poslední skotský král (2006)

Vůbec se nedivím, že představitel hlavní role dostal Oskara za nejlepší herecký výkon. Já bych ho osobně nechtěl ani nikde potkat. Vidět jeho rozzuřenou tvář bych nepřál nikomu vidět ani ve snu. Je to opravdu velice napínavé drama, plné ale docela očekávaných zvratů. Už dopředu jsem si tak trochu děj vybavoval a ani jsem se v reálu moc nemýlil. Ale oproti Krvavýmu diamantu, kde se děj také odehrával v Africe a vesměs tam byl taky černý velitel, se pořád něco dělo. Vynikající byla i práce s kamerou, kdy nejrůznější přiblížení nebo naopak úklony kamery z pryč ze záběru dodávalo filmu na dramatičnosti a napětí. Také to byl jeden z prvních filmů který byl natočen na motivy podle skutečné události, který mě oslovil a zaulaj.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Ty krááááso!!! Tak jsem se konečně za můj krátký filmový život dočkal pořádného historického filmu. Konečně můžu dát hrdě pět hvězdiček a to bez bych jakéhokoliv přemýšlení. Film je plnej emocí, hlavně je vidět u vojáků a samotnýho krále jejich odhodlanost, jeho armády bych se prostě lekl, což u mnohých předešlých historických filmů ani nešlo. Děj byl suprově zpracován opět zajímavou technikou, prostě se to rejžovy daří. Už u Sin City to byla špica. Zajímavé také bylo, že krve byly potoky, ale poté co dopadla na zem se ztratila neznámo kam. A filmu to vůbec neuškodilo, nemuseli se vojáci válet v potocích krve, prostě ty bitvy byly tak propracované, že tohle už nebylo za potřebí. Hudba byla taky dokonalá, pouštím si jí pořád dokola a dokola a vybavují se mi jednotlivé scény z filmu. Prostě jsem nadšen a už se těším na DVD,

Pidihajzlík (2006)

To je kotel!!! Ovšem v tom špatným slova smyslu. Je to fakt úchylárna na entou. V půlce jsem se musel hodně přemlouvat, abych se dokoukal do konce. Kdybych to nedokoukal, nic by se nestalo, jelikož konec je jasný už od začátku. No prostě jsem strávil zbytečně hodinu a půl nad blbostí. Ovšem tu hvězdičku jsem nedal ze soucitu, ale párkrát jsem se nahlas i zasmál, tak proto, jinak to byla kravina.

Není co ztratit (1997)

Další béčkovej film, kterej asi mnoho obzorů nerozšíří….

Mariňák (2005)

Zaplať pánu Bohu, že nemusím do armády, že nemusím poslouchat ulítlí příkazy nadřízených, který se nudí a vymyšlí jak se zabavit a co nejvíce znepříjemnit život vojákům. Tak nejen o tom je Mariňák. Ja to o psychologických nátlacích a pochodek člověka, který se nemá jak bránit. Nemůže oponovat, nemůže vůbec nic. Jediný co může je jen přikyvovat a respektovat každé slovo svého nadřízeného, jinak je v pěkný prdeli! Mariňák je také o tom, že za celou dobu nemusíte ani vystřelit z pušky. Za celou tu podělanou dobu co na to trénujete, připravujete se a vlastně je to to jediný na co se těšíte, tak se třeba ani nestane. Je to působivý film, který má v podnesu skvělou hudbu, která dodá tu správnou atmosféru.

(J)elita ze střídačky (2006)

Tohle museli natočit a vymyslet nějaký pošahaný blbečkové, kteří tam snad i hráli. To bylo fakt otřesný, až nemám slov. Bohužel jsem se musel i zasmát, jelikož větší hovadinu (až na Napoleon dynamit) jsem neviděl. Ani nevím, jestli dát odpad nebo jednu hvězdičku, ale asi jednu hvězdičku jelikož odpad dávám akorát tak mexickým telenovelám, co vidím tak 1 minutu když si jdu do kuchyně pro něco k zakousnutí.