Lovci pokladů (2004)

Když v tramvaji začali před půl rokem jezdit plakáty na Lovce Pokladů, říkal jsem jaká to bude blbost. Nemusím titíž moc filmy s archeologickou tématikou a nemusím ani N. Cage. Po shlédnutí, ale musím svůj názor na hlavního hrdinu i na celý film změnit. N. Cage zahrál opravdu skvěle. Potěšilo mě, že děj se odehrává v současné době a ne jako například Indiana Jones. Film postrádá trochu akčnosti, ale neměl jsem potřebu se dívat na hodinky, protože jsem se nenudil. I když film hodnotím velice kladně nemohu dát plný počet hvězdiček, protože si myslím, že snímek by mohl být ještě více propracovaný a záhadnější.

Napoleon Dynamit (2004) odpad!

Film postrádá děj. To nemluvím o tom, že s celého filmu jsou tři lidi normální a ostatní samý retardovaný magoří včetně hlavního hrdiny (a režiséra) s úžasným jménem. Film by se dalo shrnout do 5 minut i s titulkama. Předem všechny varuji - je to ztráta času!!!

Zahulíme, uvidíme (2004)

Jedna z dalších neuvěřitelných trapáren jakou jsem kdy viděl.Fakt dost ubohý děj, ve které jde jen o to dostat se to White Castlu na mini hamburgery. Samozřejmě nesmí chybět hulení, ovšem nepřišlo mi, že by se "herci" (pokud je za předvedený výkon vůbec herci nazvat) byli nějaký sjetý více než jednou. Zu jednu hvězdičku dávám za hudbu, konkrétně za skladbu od Black Eyed Peace a hnusákovu ženu. Jinak bych musel dát odpad!

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Absolutně nejlepší válečný film ze současné doby, který je navíc natočen podle skutečné události. Myslím si, že jde o jeden z nejlepších filmů Ridleyho Scotta. Jedinou výtku bych měl k délce filmu. Ten by mohl být o půl hodiny kratší. Nic to nemění na faktu, že si zaslouží plný počet hvězdiček.

Vesnice (2004)

M. N. Shyamalan dokazuje, že umí točit stále skvělé filmy a výjimkou tomu není ani u Vesnice. Oproti Znamení ubylo lekaček, což trochu ubírá na tajemnosti na kterou jsme byli zvyklí. Závěr filmu opět šokoval, za což musím přidat hvězdičku k dobru.

Tlumočnice (2005)

Moc nemám rád politické thrilery, protože pokud nerozumím politice a její fungovaní, žádný zažitek to ve mě nezanechá, ale dialogy a politické vztahy byly srozumitelné a k pochopení, takže se z filmu stával postupem času velice kvalitní thriler se Sean Pennem a Nicol Kidman, kteří vytvořili kvalitní prostředí plné emocí, zoufalství a naděje.

Choking Hazard (2004)

Jeden dům, všude samý zombie myslivci a parta lidí, kteří hledají smysl života. Kam se hrabe Úsvit mrtvých. Vtipné scény ("myslivce si teda nedám", "tak to bylo nejlepší video ze života") jsou v každé minutě filmu. Ovšem nejlepší byla Dagmar Patrasová, která se nebála vzít si na zombie trochu větší zbraň.

Hooligans (2004)

Pokud je potkate a jste fanoušky jiného fatbalového týmu, tak jste asi v prd..i. Děj filmu se zkládá z bitek, rvaček a nadávek. Ani nevím, za co jsem udělil tento počet hvězdiček, prostě na mě ten film nějak působil, asi je to tím, že jsem fanoušek fotbalového týmu a fandit se musí třeba jen u televize s lahváčem!!!

Lupiči paní domácí (2004)

Pod pojmem největší loupež století si představím například obrovskou banku v centru L.A. a ne nějaké kasíno na vesnici. Tři hvězdičky musím dát za perfektní hudební podkres a za posledích 10 minut filmu, kterých bylo alespoň trochu vtipných. Příšerný byl dabing co se týčeHanksova smíchu. To se místy nedalo vydržet. Je to velice průměrný snímek, který postrádá trochu akce a napínavosti.

Horem pádem (2004)

Všude možně se dočtete, že se mimo jiné jedná o komedii, s čímž nemohu tak docela souhlasit. Když se řekne komedie vybavím si mnoho filmů, ale ani jeden mu není nijak podobný. U tohoto snímku jde spíše o zamyšlení se nad mezilidskými vztahy, životem samotným a rasizmem na každém kroku.Také nerozumím tomu, proč se ve více a více filmech objevuje tématika spojená s fotbalovou Spartou (asi nějaká reklama?). Jak je vidět pořád umíme točit výborné celovečerní filmy. Jen nějaké to ocenění z Ameriky by neuškodilo.